Przyjechal do mnie ktos w rodzaju tescia. I przy okazji przywiozl laptopa z "mala prosba". Ja #!$%@?. Przedpotopowy hp o wadze chyba 2 ton. Windows vista. Poinstalowane wszystkie smieci jakie mozna znalezc w necie. Jakies toolbary, kilka antywirusow, przegladarki, #!$%@? jeden wie co jeszcze. Dziala to tak ze chce sie wywalic przez okno po minucie.
Jedyne co zrobie to zaoram system na czysto. Jaki antywirus darmowy do domowego uzytku moge zainstalowac zeby
Jeżeli jest ktoś "na czasie" jeżeli chodzi o laptopy i aparaty fotograficzne to może podsunąć mi przykłady na zakup laptopa i aparatu fotograficznego dla dziecka w wieku 10 lat? Nie wiem na co zwrócić uwagę przy laptopie jeżeli podejrzewam, że gry jakie będą ewentualnie odpalane to Simsy? Budżet na laptopa około 2000 zł, budżet na aparat 400 - 500 zł.
#laptopy #laptop #komputery #elektronika #aparat
@innv: w zasadzie musisz wybrać jedno do cadów outletowy dell m6700/m6800 najlepiej z quadro, ale fire pro też da radę potem wymienić na k5100. Do gier no cóż coś 970m, ale będziesz chyba obecnie sam składać.
W #laptop #lenovo Y510P drugi raz od nowości (ma już prawie rok) przydarzyła się taka historia, że "zawiesiło się" ładowanie baterii. Po podłączeniu ładowarki system pokazuje "Podłączony, ładuje", a tak na prawdę procenty spadają.
Pomaga wyjęcie baterii, odpalenie tylko na zasilaczu, wyłączenie i ponowne włożenie baterii i wszystko wraca do normy.
Pytania: czy bardziej jest to problem hardware'owy czy software'owy? Czy mam się bać? Czy da się coś z tym zrobić?
@
@donOGR: nie muszę, mam w sterowniku Lenovo opcję "optymalny czas pracy akumulatora", która utrzymuje poziom naładowania na ~60%, a zasilanie idzie prosto z ładowarki
@zamaskowany: jw. te 60% to moje celowe działanie, ale ten problem nie jest z tym związany
Mirki mam problem z laptopem HP Compaq nc6320. Mój młodszy brat bawił się w BIOSie i poustawiał logowania za pomocą karty SmartCard i różne takie, no i system się nie uruchamiał, bo pokazywało błąd konfiguracji tego. Chciałem zresetować ustawienia BIOSu i wyciągnąłem bateryjke CMOS i po tym laptop już nie wstaje, tzn włącza się wentylator, zamigają diody i zapiszczy raz ale dalej nic się nie dzieje, nic nie wyświetla na ekranie ani
Wróciliśmy do punktu wyjścia, znowu się włącza do komunikatu: The following configuration change was requested to this computer's Trudted Platform Module (TPM): Allow a user to take ownership of the TPM.

A następnie: Smart Card authentication is enabled but a supported Smart Card reader was not detected. To start the system, a supported Smart Card reader must be properly configured.

I co poradzicie teraz? Muszę znaleźć jakiś czytnik kart Smart Card?
Wróciliśmy do punktu wyjścia, znowu się włącza do komunikatu: The following configuration change was requested to this computer's Trudted Platform Module (TPM): Allow a user to take ownership of the TPM.

A następnie: Smart Card authentication is enabled but a supported Smart Card reader was not detected. To start the system, a supported Smart Card reader must be properly configured.

I co poradzicie teraz? Muszę znaleźć jakiś czytnik kart Smart Card?


@
@sandrapullok: Acer to jest slaby producent, kilka osob ktore znam w tym moja mama mialy Acery i powtarzaly sie narzekania: zlamany zawias, pokuzowane zawiasy i latajacy ekran, przetarcia na obudowie itp. Jak chcesz wieksza kase dac to lepiej poszukac czegos solidnego. Dell ma dodatkowo fajna gwarancje - domowa naprawa (nie zabieraja komputera do serwisu tylko na miejscu wymieniaja co trzeba). Nie naklaniam na Della, chociaz dobre laptopy robia, bardziej odradzam Acera:)
Szukam laptopa do 2500 zł. Do standardowego użytku - gry (LoL, Hearthstone, SC2, HoTS i tego typu tytuły, żadnych super produkcji w stylu GTA V), filmy, programy "biurowe". Znalazłem w jakimś rankingu takie coś

I teraz pytanie - czy ktoś z was używał tego modelu? Bo słyszałem o HP bardzo złe opinie, ale nie wiem, na ile one są aktualne.

Ewentualnie mile widziane są jakieś inne propozycje.

Laptop ma mi posłużyć minimalnie
@liqui6: Rzecz w tym, że nie jarają mnie takie gierki ; ) Gram tylko w MMO o charakterze kompetetywnym. Dodatkowo nie lubie gier typu FPS : p Stąd ta uwaga, że nie interesują mnie nowości w stylu GTA V. Ale dzięki za uwagę
No mircy, chciałem dziś sobie zainstalować #gtav na swoim #laptop bo skoro kolegom chodzi(na niskich, ale i tak na laptopie chodzi mi o jakąkolwiek rozrywkę), to i mi powinno, bo konfiguracja i wydajność zbliżone. Instaluję, chcę odpalić a tu nic, pustka na ekranie, gry nietu. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków i odpalaniu gry z najróżniejszymi crackami i update'ami, z reinstalacją włącznie- zero jakiegokolwiek postępu, GTA5.exe ładuje maks 125MB do pamięci, po czym chwilę
@newerty: To daj kasę zielonko. Do tej pory wszystko działało. Nie oczekuję od laptopa 60fpsFHD, ale oczekuję poprawnej pracy. Porównanie do tostera nie trafione, bo obie maszyny są komputerami, o takich samych "właściwościach". Tutaj pasuje, że zdaję sobie sprawę, że piekarnik nastawiony na 150C wolniej upiecze mi rzeczoną pizzę, niż nastwiony na 200C. Natomiast okazuje się, że piekarnika 150C nie da się otworzyć, bo producent #!$%@?ł klamkę...

@pikeros: kolega ma
@tellet: Karty mobilne != od ich normalnych odpowiedników. http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7670M-vs-Radeon-HD-7670

Daj kasę... A kim dla ciebie jestem? Caritas? Pomoc dla powodzian? Odłóż/zarób w ostateczności ukradnij.

Masz jakiegoś mobilnego mid-low z początku 2012 roku i jeszcze się pieklisz, że w 2015 coś się nie uruchamia poprawnie.

I nikt nie urwał żadnej klamki w twoim piekarniku, bo ty nie masz piekarnika, masz opiekacz i wmawiasz sobie i innym że jest to piekarnik.
#!$%@? mirki, zaciął mi się dziś laptop, brak jakiejkolwiek reakcji na cokolwiek wiec postanowiłem zresetować odłączając zasilacz. Komp wchodzi w ekran ładowania, ekran lenovo, ładowanie Windows (8.1) i nie idzie dalej. Raz wyświetlił mi się komunikat o błędzie, ale dałem by włączył, bo wydawało mi się ze powinno już być ok, ale wciąż to samo. Komputer obecnie chodzi, ale bardzo długo się walczą i co jakiś czas łapie zwieche. Co może być
@sobed: wykonałem przy okazji naprawę, trzeba było uruchomić ponownie system. Co ciekawe tym razem walczył się normalnie, bez dłuższego oczekiwania. Ale rozumiem ze to premblemu nie rozwiązuje?
Korzystając z przeglądarki zauważyłem ze "oczekiwanie na pamięć podręczna" występuje dość często. Nigdy czegoś takiego nie miałem, internet działa szybko. A teraz zwiechy i to.
Mirki, w x-kom są takie 2 lapki. Identyczny model, tylko przy jednym w opisie jest NVIDIA GeForce GTX 860M
+ Intel HD Graphics 4600, a przy drugim sama GeForce. Czy to tylko błąd w opisie i w obu jest ten Intel? Te intelowskie karty są chyba zintegrowane w procesorze, nie da się ich nie dodać? Tylko 30 zł różnicy, więc #cebula mocno, ale nie lubię, gdy ktoś mi próbuje wcisnąć 2 razy
Czy to tylko błąd w opisie i w obu jest ten Intel?


@Nobody: Błąd, oba mają intela i 860m. Miałem też rację, pierwszy model ma 4GB ramu, a x-kom podmienił mu kości na dwa razy 8GB, w drugim droższym przypadku dołożyli jedną 8GB kość, więc nie są to fabryczne konfiguracje.