Mirki, czy 95st CPU pod obciążeniem i throttling termiczny skutkujący spadkiem fpsów w grach do 20-30 jest podstawą do reklamacji/RMA? Dodam, że układ czyszczenia był konserwowany, bez skutku.

Laptop ma ok. roku, nadal na gwarancji.
Asus G551, i7 960m.

#laptopy #laptop #komputery #pomocy #laptopymasterrace #pcmasterrace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
r.....r - Mirki, czy 95st CPU pod obciążeniem i throttling termiczny skutkujący spadk...

źródło: comment_QMwtNGnGPT7YHVpZLMnVrtSm6rBrsG3J.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko Mireczki. Znajomi szukają lapka do 2k cbl. Ziomek chce czasami pograć (nie koniecznie na ultrasach) w Fifkę 2015, a znajoma - wiadomo - żeby w miarę ładnie wyglądał. Laptop głównie do neta, oglądania filmów i puszczania prezentacji na rzutniku. Wyczaili coś takiego (wiem, że bez systemu, ale to mniej ważne na razie):
ASUS R540LJ-XX336. Myślicie, że spoko wybór?

#laptop #jakilaptop #komputery #cokupic
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam laptopa typowo warsztatowego. Jakiś internet, trochę programowania (mikrokontrolery, nie soft), projektowania układów. Najlepiej w granicach 400-500zł co mógłbym szukać (dobrze by było gdyby można było wsadzić SSD w przyszłości). Czytałem trochę o thinkpadach, ale jest multum modeli i w sumie nie wiem na jakie warto zwracać uwagę.
#laptop #laptopy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki. Poszukuję nowego laptopa, jestem studentem Politechniki (MBiM). Mój budżet jest dosyć ograniczony - do 2500 zł. Potrzebny będzie do AutoCADa, Inventora i właśnie nie wiem co mnie teraz będzie czekać po 2 roku, wiem o jakiś zasobożernych programach do MES. Na obecnym lapku ( i3-350m, Radeon 6370m, 3GB RAM) nawet AutoCAD ledwo co działa. Ważna jest tu matryca Full HD, jednak w tej cenie o to bardzo ciężko. Obecnie myślałem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto kupować dedykowany moduł pamięci #ram do #laptop?
Ze strony producenta 234zł, "dedykowany" z allegro 160zł, a pewnie inny zamiennik kupię jeszcze taniej (pewnie koło 100zł). Domyślam się, że dedykowany może lepiej współpracować z drugą kością (oryginalną), ale przy niewielkich różnicach nie opłaca się wydawać ponad 100zł więcej.

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jest ryzyko, że kombinacja 8+4 "zaszkodzi" lapkowi?


@kylo1303: Nie zaszkodzi, ale jeżeli nie planujesz upgrade'u w najbliższym czasie, to zdecyduj się na 2x4GB i pracę w trybie dual channel da ci trochę większą wydajność układu graficznego niż niesymetryczny układ. Zobacz tylko czy masz ddr3 czy ddr3L i kup taką samą.
  • Odpowiedz
Witam, #szukamlaptopa do max 4k, jednak chciałbym się zmieścić pod 3k.
Zastosowanie: studia (automatyka i robotyka) + programowanie w c++, java, wirtualne maszyny, przeglądanie internetu, filmy
Wymagania:
- Wydajność na przynajmniej średnim poziomie, nie potrzebuje super karty graficznej, w zasadzie wystarczy mi zintegrowana, chyba że na takiej nie da rady komfortowo pracować na 2 monitorach
- Ram - im więcej tym lepiej, ale mogę dokupić później.
- Dysk - SSD min 240 gb lub hdd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam mały problem z #laptop hp elitebook 8760w, statek niezły ale nie działają klawisze "ctrl" ani prawy ani lewy, czy ktoś może pomóc w czym może być problem #kiciochpyta #pytaniedoeksperta.
Próbowałem wszystkiego od możliwych funkcji przypisanych do klawisza do sprawdzenia samego klawisza (wygląda ok) i reinstalacji sterowników oraz systemu. Problem występuje cały czas.

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, warto kupić #laptop poleasingowy? Jeśli tak, to gdzie najlepiej szukać takiego sprzetu i na co zwracać uwagę? Widzę ze ceny takiego sprzętu to po prostu wow. #komputery #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy któryś z Was ma doświadczenie z Lenovo yoga 900 (i7, 8gb, 512)? Jak tak to jak go oceniacie?
#laptopy #laptop
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptop z gornej polki, z dobrym ekranem nie z lustrem to ile kosztuje? Do #gry, nie VR bo to bedzie poznoej stacjonarka ale gier z ostatnich lat bo troche ogralem na gf 580, co prawda na low ale fhd i 60fps. W domysle wies3, bf1, i gry z 2 ostatnich lat i pewnie z rok do przodu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oprócz właściwie żadnej gwarancji?


@bartek555: Zależy z jakiego sklepu go kupisz mirku, jak będzie w takich sklepach jak Banggood, Ibuygou lub może Gearbest to na spokojnie.

Mirki czy jest coś, czego można się obawiać biorąc tego lapka?

Aktualnie tylko ceny, zobaczymy co sklepy zaoferują
  • Odpowiedz
@HHHH: OSX to takie działające ubuntu dla debili, jeśli nie miałeś do czynienia pójdź do jakiegoś sklepu/kogoś z OSX poklikać ew postaw Hackintosha, ja się do systemu przemóc nie mogę.
  • Odpowiedz
Mirki pomocy. Mam problem z Wiedźminem 1. Gra co jakiś czas zacina komputer. Miga dioda caps-lock i numlock. (laptop) I nie da się nic zrobić. Jedynie wyłączyć laptopa się da.
Wiecie co może być Przyczyną?
#pcmasterrace #laptop #gry #wiedzmin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pomocy mam problem z laptopem. Po dwoch tygodniach nieuzywania kompa wrocilem do domu i go odpalilem. Pochodzil z 5 min i nagle sie zawiesil. Nic sie niedalo zrobic tyle wentylator krecil sie jak poj^^any. po oflaczenou od pradu komp wcale sie niechcial uruchomic (czarny niepodswietlony ekram, ale dzwieki jakby dzialal chpdzil), czasami pojawi sie ekran startowy, czasami jakies paski pionowe od gory ekranu, lub zawiesza sue calkowicie po kilki sekundach. Dodam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuję #laptop (cena masymalna 4,5k) do zastosowań cadowskich głównie programy #solidworks i #inventor do pracy przy złożeniach do maks 300 elementów. Jak możecie to polećcie jakiegoś lub napiszcie na co głównie zwrócić uwagę
#cad #pytaniedoeksperta A i jak ktoś może zawołać mirka który ogarnia laptopy, pamiętam, że kiedyś wrzucał nawet listy polecanych lapków, niestety nie pamiętam jego nicku.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuję #laptop (cena masymalna 4,5k) do zastosowań cadowskich głównie programy #solidworks


@kam966: Poluj na 7510 z M2000M bądź 7710 z W7170M, ale pewnie te outlety/u----i nie spadną do 4.5k, więc zostają ci precision 7510 z M1000M i 5510 również z tą kartą, w solidzie zysk quadro względem takiego 960m/970m będzie widoczny, przydałby ci się też jeden mocny wątek biorąc np. i7-6820hq
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #komputery #laptopy #laptop
Mirki, planuję sprzedaż mojego Clevo P170SM-A i tak się zastanawiam ile by teraz był wart. Ktoś się oreintuję? Specyfikacja:
-Intel Core i7-4810MQ
-GeForce GTX870M
-8GB RAM
-Crucial MX100 256GB
-HDD 1TB
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baqs: Największym minusem clevo jest ich wybredność w kartach graficznych, gdzie nierzadko podmiana biosu nic nie daje, więc i tak trzeba szukać ich wersji karty.
  • Odpowiedz