Wpis z mikrobloga

Mirko, pomusz...
Myślę nad wymianą swojego trzyletniego laptopa. To co chcę kupić musi spełniać parę wymagań:
* Musi pójść na nim Wiedźmin 3 (najlepiej na średnich lub wysokich detalach)
* Musi też udźwignąć Mass Effect: Andromeda
* Matowa matryca (od biedy może być błyszcząca, ale wolałbym mat)
* Dysk SSD (nie musi być bardzo pojemny, mam pamięć zewnętrzną)
* Głośniczki, które nie zaczną trzeszczeć po miesiącu (nie mam zamiaru ich katować)

I teraz moje pytania: znacie jakiś konkretny model spełniający te wymagania? Ile będzie kosztował taki lapciak?
#laptopy #laptop #wiedzmin3 #masseffect #komputery #pcmasterrace
  • 23
  • Odpowiedz
Mass Effect: Andromeda


@dziadekkania: A co my jasnowidze z wymaganiami? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet nie podali wymagań a premiery gry praktycznie dopiero weryfikuje te wymagania na ile są prawdziwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym poczekał z zakupem laptopa do gier bo za 1-2 miesiące pojawią się laptopy z gtx 1060m/70m. Szykuj co najmniej 4k tak BTW ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
I teraz moje pytania: znacie jakiś konkretny model spełniający te wymagania? Ile będzie kosztował taki lapciak?

@dziadekkania: od 5000 zł w górę

refurby G751JT z 970m, G751JY z 980m na gwarancji producenta, ew. nowe Clevo z 970M. Modele laptopów 15' przy tego typu wymaganiach wybij sobie z głowy.
  • Odpowiedz
@FireDash: 950m kompletnie się nie nadaje do gry w Wiedźmina w średnich detalach na FullHD, a co dopiero wysokich. na średnich można jako-tako pograć na 960m. Minimum do gry w średnich/wysokich na FHD to 970m.
  • Odpowiedz
@spluczka: Dałem tylko jako przykład, można poszukać innej konfiguracji albo dołożyć kilka stówek do 3,5k ale za kasę w okolicach 3k spokojnie można mieć coś na czym się pogra, dlatego napisałem, że od takiej kwoty należy myśleć, żeby jako tako zaspokoić te wymagania. 5k to już laptopy z bardzo dobrym chłodzeniem i na pewno spoko się na nich gra, ale nie wiemy czy OP chce kupić sobie kompa po kosztach czy
  • Odpowiedz
@FireDash: chodzi o to że 3k to za mało na nowego lapka, przecież prosił o laptop na którym wiedźmin 3 odpali w medium/high, przecież nikt nie będzie o zdrowych zmysłach grał na 720p....
  • Odpowiedz
spokojnie można mieć coś na czym się pogra


@FireDash: na 960m w FullHD w średnich detalach będzie miał 29-35 fps a w wysokich ~19-27 fps ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trudno tu mówić o grze, to raczej pokaz slajdów.
  • Odpowiedz
@spluczka: Zaznaczyłem, że wrzuciłem pierwszy lepszy który mi wyszukało, już dajcie spokój xD Nie chce mi się specjalnie patrzeć na benchmarki kart i wyszukać najlepszy model w tej cenie xd
  • Odpowiedz
@dziadekkania: sugeruję coś z 970m. A tu budżet już się robi ciekawy. Może warto zaczekać na nowe pascale ? Sam mogę polecić MSI GE62. Wiedźmin śmiga w wysokich w 45-50 klatach. Pieprzony Doom (uzależnia jak cholera) to stałe 60 klatek w wysokich detalach. Sprzęt za 5,5k.
  • Odpowiedz
@dziadekkania: http://allegro.pl/asus-17-i7-4720hq-16gb-256ssd-1tb-gtx970m-ips-w10-i6375553950.html
Tu masz refurba G751JT za 4300zł z 970M, od sprawdzonego sprzedawcy
W komplecie masz niezły SSD 256 GB z serii biznesowej (Sandisk X300s) na kościach MLC z 5 latami gwarancji, HDD HGST 1 TB 7K1000, Windows 8.1/10 (jeszcze można zrobić upgrade do 10), 16 GB RAM i bardzo dobrą matrycę LG Philips LP173WF4-SPD1. Poza tym - świetna kultura pracy (praktycznie niesłyszalne wentylatory), brak drenażu baterii, brak throttlingu temperaturowego (laptop
  • Odpowiedz