Mirki, dostał ktoś z Was sms od firmy pozyczkaplus? Dostałem już 2 wiadomość, że mój wniosek o pożyczkę został odrzucony i zapraszają do współpracy w przyszłości. Oczywiście podali też adres strony więc raczej wygląda to na zwykły spam, ale akurat tak się złożyło, że niedawno zgubiłem dowód i mimo wszystko jestem zaniepokojony czy ktoś w jakiś sposób nie powiązał moich danych z numerem telefonu i nie próbował wziąć pożyczki. Oczywiście mógłbym do
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bankobranie: zadzwoniłem i faktycznie ktoś chyba podał omyłkowo mój nr tel. Moich danych osobowych nie mają w bazie. Aż jestem w szoku, że firma z tej branży działa na tyle sprawnie i bez prób naciągania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chciałbym wziąć lustrzankę na raty. Mam umowę zlecenie, za 3 miesiące możliwe że bedzie umowa o prace. Czy w mediaexpert lub innym podobnym sklepie dadzą mi taki aparat w raty? Kwota to ok 2200zł. Chciałbym wziąć to na 24 raty#raty #kredyt #mediaexpert
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eshees: No tak, lepiej 50 lat siedzieć u rodziców na garnuszku albo przewalać kasę na wynajem, bo może będzie wojna i rynek mieszkaniowy zniknie ;) Nie będę miała żadnego problemu z wynajęciem komuś mojego mieszkania, bo nie kupowałam byle czego na zadupiu i każdemu polecam też przemyśleć co kupuje, dlaczego i jakie są perspektywy danej okolicy. Nic nie jest pewne na 100% i nikt nikomu obiecać nie może, że cokolwiek
  • Odpowiedz
@eshees: Ok, ciułaj dalej milion w skarpecie i czekaj na swoje pęknięcie bańki, powodzenia. Nakupisz sobie 80 mieszkań za 10 lat, nie ma co teraz brać kredytu. I ty mi coś o naiwności piszesz, ech, dziecko xD Z mojej strony eot, nie widzę sensu we wzajemnym wróżeniu sobie z kuli, sam ze swoimi wyborami będziesz musiał żyć.
  • Odpowiedz
Ale się zdenerwowałem z samego rana Bank w którym mam konto #santander odnowił mi automatycznie kredyt odnawialny na koncie mimo, że w siedzibie banku zrezygnowałem z niego osobiście i policzyli 64 złote prowizji skoro tak podchodzicie do sprawy od poniedziałku już będzie wasz były klient #bankowosc #banki #kredyt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pomarancza_2310: W przypadku umowy o pracę banki analizują dochody głównie na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu. Znajdują się tam informacje o zakładzie pracy, dochodach podstawowych i dodatkowych składnikach wynagrodzenia. Banki analizują również wpływy na konto.
  • Odpowiedz
Chce kupić działkę budowlaną za gotówkę a następnie wybudować dom na kredyt, aktualizacja księgi wieczystej trwa nawet rok, co w sytuacji gdy będę chciał wziąć kredyt a wpis dalej nie będzie zaktualizowany?
#kredyt #kredythipoteczny
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co w sytuacji gdy będę chciał wziąć kredyt a wpis dalej nie będzie zaktualizowany?


@schody1: Pierwszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku do sądu o przyspieszenie wpisu. Zwracam też uwagę na to, że do uzyskania kredytu na budowę domu niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

W części banków będzie szansa na uzyskanie kredytu mimo wzmianki w KW.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam odłożone na wkład własny ALE w obcej walucie (korony duńskie). W tym miesiącu zacząłem z powrotem pracę w polandzie na UoP.
Teraz do końca nie wiem co zrobić by nie stracić opłacając wkład własny przy kredycie hipotecznym w złotówkach.
Czy mógłbym po prostu zapłacić ta duńska karta z odłożonym składem bez jakiegoś problemu? Czy lepiej pierw przelać na polskie konto bankowe? A może są lepsze rozwiązania?
#kredythipoteczny #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam fajną ofertę na samochód, w poniedzialek mam jechać podpisać umowę na leasing, ale waham się jeszcze ze względu na możliwe podwyżki stop rpp

Na umowie wibor1m

Ile może wzrosnąć rata z 1380 netto? Jak wzrośnie stówę czy dwie to spoko

Za
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na 2500 to tak ma oko 5-7%, nie realne ¯_(ツ)_/¯ prędzej budżet panatwa by sie przewrócił.. Edit: chyba ze pis uchwali nowego prezesa nbp i jebnie rząd to wtedy moze byc grubo ze stopami bo tym beda rzucali kłody pod nogi następnemu Rządowi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Kredytujcie się pod kor, taniej nie będzie. Poza tym gdyby podnieśli stopy to rząd pomoże, a jak nie to się znajdzie jakiś kruczek w umowie i cyk.

#nieruchomosci #kredyt
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@your_daddy najlepiej skorzystać z pomocy doradcy. Jeśli chcesz poczytać w jakim zakresie świadczę usługę poczytaj moje ostatnie wpisy na ten temat. Być może rozjaśnią Ci kilka kwestii o których mogłeś nie wiedzieć.
  • Odpowiedz
Hej. Gdzie najlepiej brać kredyt na mieszkanie? Koszt 110 tys zł. Mieszkanie do remontu. Własne oszczędności 30 tys zł. #kredyt #kredythipoteczny


@your_daddy: Zależy to od wielu czynników. Kredyty hipoteczne są skomplikowanym produktami. Oprócz podstawowych parametrów jak marża i prowizja występuje w nich szereg obowiązkowych ubezpieczeń (pomostowe, niskiego wkładu, nieruchomości) i fakultatywnych produktów (ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie utraty pracy, karta kredytowa, konto z wpływami itp.). Teoretycznie sprawę
  • Odpowiedz
@Kazajaw: Nikt nie wie są tylko domysły.
Jeśli chcesz przewalutować to postanów, że jeśli spadnie poniżej x albo wzrośnie powyżej y to przewalutujesz. Będziesz wiedział na czym stoisz i w jakim przedziale pozostanie kwota do spłaty
  • Odpowiedz
@ni0bi: Tak czy siak, będzie płacz i lament nieświadomych którzy brali przy 0% a wróci na 5%. Nieruchomości na górce a kredyt na dołku, oby to się wprost proporcjonalnie nie odwróciło bo później się okaże, że jest podobnie jak z frankami gdzie wartość kredytu jest 2x aniżeli zabezpieczenie hipoteki ;)
  • Odpowiedz
Dzień dobry Mirko #budownictwo #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #finanse zakładając, że jestem właścicielem działki budowlanej lub rolniczej do odrolnienia i przeznaczenia na budowlaną, chciałbym poznać jej wartość by nie stracić na sprzedaży. Jak tego dokonać? Czy operat szacunkowy to narzędzie dla mnie czy dla przyszłego nabywcy? #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Mirko #budownictwo #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #finanse zakładając, że jestem właścicielem działki budowlanej lub rolniczej do odrolnienia i przeznaczenia na budowlaną, chciałbym poznać jej wartość by nie stracić na sprzedaży. Jak tego dokonać? Czy operat szacunkowy to narzędzie dla mnie czy dla przyszłego nabywcy? #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta


@pan_fenestron: Jeśli w okolicy nie było
  • Odpowiedz