- Decyzja o rozegraniu meczu została podjęta po konsultacjach KHL z władzami Republiki Kazachstanu i klubami. Przedstawiciele kraju gospodarza gwarantowali bezpieczeństwo drużyn i zawodników - napisała liga w swoim oświadczeniu.

Tymczasem po meczu zespół z Magnitogorska miał problem, żeby wydostać się z Kazachstanu. Jego wylot z lotniska w Nur-Sułtanie opóźnił się o dwie godziny. Wcześniej demonstranci przejęli kontrolę nad lotniskiem w Ałmatach, a większość regularnych połączeń lotniczych odwołano.


Ostatecznie Mietałłurg wyleciał i
  • Odpowiedz
@Scybulko: mnie najbardziej rozwala, że ta ruda p---a zmieszała go z błotem, a on podbił tym występem połowę internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i po drugie sama nie potrafi nic szczególnego
  • Odpowiedz
@toworel: ba jakbyśmy wyszli na ulice to od razu bylibyśmy "terrorystami" sponsorowanymi przez Berlin i Bruksele xD N----------i by do nas wrogów narodu aż miło xD
  • Odpowiedz
Opowiem wam jak kiedyś znajomy sprzedawał coś do Kazachstanu.
Deal załatwili ruscy, zamawiali od niego podobne maszyny nie raz, załóżmy że jedna kosztuje 1 mln zł.
On dostał zamówienie od Białoruskiej firmy, która robiła pod Rosyjskim generalnym jakieś instalacje na pustyni.
Każda maszyna po 2,5 mln zł. Z tego 1 mln od sztuki trzeba było oddać ruskim, a oni to jakoś dzielili na wszystkich zainteresowanych.
Także cała inwestycja kosztowała penie 2,5 x
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie ceny gazu spowodowały tak wielkie protesty w Kazachstanie, a dyktatura trwająca od 1991 roku, protesty są jedyną możliwą formą sprzeciwu przeciwko władzy. Ludzie nie mają pojęcia, że Kazachstan niczym nie różni się od Białorusi i rządzony jest niczym dożywotnie królestwo, tam jakakolwiek opozycja nie istnieje. Taka forma władzy dotyczy większości byłych republik radzieckich do dziś. Nowe pokolenie ma tego dość, co widzieliśmy na przykładzie Ukrainy, Białorusi, teraz Kazachstanu, a zapewne
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fiman: to samo było z Białorusią, ich strefa wpływów po prostu - tylko tam było łagodniej co by nie mówić. To Rosja ma im wybierać polityków, a nie tak, że lud sam sobie.
  • Odpowiedz
Ciężarówki wojskowe wjeżdżają do centrum Ałmaty. W mieście trwa operacja specjalna przeciwko protestującym.
Oficjalne władze Kazachstanu nazywają wszystkich ludzi, którzy wyszli na akcje protestacyjne "terrorystami"
#kazachstan

Polasz - Ciężarówki wojskowe wjeżdżają do centrum Ałmaty. W mieście trwa operacja spe...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Polasz są takie momenty że dla władzy wszyscy obywatele są terrorystami a już na pewno ci którzy nie dali się przekupić lub sa poza układem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
Jeszcze dwa dni temu nikt tutaj nie wiedział że Kazachstan istnieje, a jedyną pogłoską o tym kraju była ta komedia z Boratem, jakby wam tutaj napisać coś o Kazachstanie albo Uzbekistanie dwa tygodnie temu to mógłbym tych nazw używać zamiennie i nikt by na to nie zwrócił uwagi, a nazwę Nursułtan mogłem zdefiniować jako nazwę nowego tureckiego serialu i każdy by w to uwierzył.

Minęły dwa dni i teraz mamy tutaj ekspertów
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Minęły dwa dni i teraz mamy tutaj ekspertów od relacji kazachsko-rosyjskich, znawców polityki wewnętrznej i zewnętrznej Kazachstanu i ogólnie Uzbekistan ssie pałkę xD


@gumpa_bobi: bo cały wykop to jeden organizm i nikt, powtarzam KOMPLETNIE NIKT się nie interesuje geopolityką tego regionu.
  • Odpowiedz
Kazaniu? Tam chyba są prorosyjscy. No i tylko połowa to tatarzy.


@gotiman13: Tatarstan jest bardzo niepewnym elementem. Już kilka razy pokazali, że mają w nosie federalne prawo rosyjskie i nie jest nadrzędne nad ich miejscowym.
  • Odpowiedz
Od wczoraj parę razy widziałem w gorących wpis typu:
"UUUUOooO!! Kazachowie to sie w tańcu nie p------ą, nie to co p0laczki, wam to można pluć na twasz haha!!1"
I zawsze jak widzę coś podobnego, to się zastanawiam czy OP dopiero co wrócił z barykady pod sejmem, czy może wieczorem będzie prowadzić bunt z widłami na Wiejską, bo tak to brzmi jakby on jako jedyny, odważny i bitny przeciwstawiał się reżimowi, a reszta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@max1983: smutny jest tylko fakt, że wszyscy na wykopie nie dostrzegają w tym ruskiego spisku. To niby taki przypadek, że nagle rząd prosi Rosjan o wsparcie, podobnie jak potem zapewne rząd zmieni się na taki co to Rosję bardzo kocha i popiera. A protestujących pozamykają w łagrach, albo wystrzelają i dalej będą żyć w kraju z gówna i patyków. Może zmieni się mała część świń przy korycie, ale dla większości
  • Odpowiedz