Budowa kadłuba w systemie angielskim

Analizując budowę szkieletu podłużnego kadłuba statku w systemie angielskim można zauważyć, że połączenie stewy rufowej ze stępką wykonywano w sposób szczególny. Stosowano tak zwane połączenie czopowe z gniazdem czopu i czopem. Gniazdo czopu to czworokątne zagłębienie w stępce, czop zaś (wystający) znajdował się na dolnym krańcu stewy rufowej. Łącze takie stosowano z uwagi na kąt nachylenia względem siebie obu tych elementów. Połączenie czopowe jest solidne i wytrzymałe. Belka
Ksemidesdelos - Budowa kadłuba w systemie angielskim

Analizując budowę szkieletu pod...

źródło: 0befe1ea313bb52b303fbf9e

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kadłub Titanica, zwodowany 31 maja 1911 r., był konstrukcją stalową składającą się z około 2000 płyt o grubości 2,5 cm, połączonych ponad 3 milionami nitów. Charakteryzował się czarnym kolorem i białą nadbudówką. Z powodu kruchości stali w niskiej temperaturze i słabszych nitów na dziobie, kadłub pękł przy zderzeniu z górą lodową
#kadlub
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@PureVenom: Na 30 lat nie idzie się za drobne przestępstwa. Z kolei drobni przestępcy nie siedzą z tymi z-----i co młotkiem z premedytacją zabijają ludzi.
  • Odpowiedz
@kwanty: Oni nie usadzą go w celi z drobnymi przestępcami. To nie jest tak, że przykładowo alimenciarz czy drobny złodziejaszek trafi do celi z brutalnym mordercą. Więźniów się klasyfikuje.
  • Odpowiedz
#kadlub Możnaby mieć refleksje na temat tego, że chłopak został w jakiś sposób skrzywdzony przez życie i szukał pewnego rodzaju rewanżu na otoczeniu i systemie, gdyby nie to, że zachowywał się po wszystkim jak bestia. Myślę o tej sprawie od kilkunastu godzin i człowieczeństwo zostało gdzieś zatracone, i razem z nim próba zrozumienia tego człowieka.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eliasz62: Różnie z tym bywa. Sporo strzelców w szkołach to też taki typ szpanerów, którzy posturowaniem i afiszowaniem się kompensują sobie jakieś braki. To też nie jest tak, że postrzelony człowiek od razu umiera - tylko leży w agonii przez jakiś czas.
  • Odpowiedz