Robię sobie mały research, czy w ogóle opłaca się robić gry w pełni generowane przez AI. Mam na myśli wszystko: dźwięk, grafikę, muzykę, assety, nawet cutscenki.

Przeglądam itch.io pod tagiem AI Generated i tego jest tam po prostu pełno. Trafiłam nawet na typa, który wrzuca "darmowe” visual novele z gołymi babami, wszystkie materiały z AI, a i tak ma Patreona i zgarnia z tego ponad 2000 zł miesięcznie.

Ludzie oczywiście narzekają, że
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LadySandra: ja jestem własnie w trakcie robienia swojej gry 100 pro kodowanie w AI. Gierka 2d w Godot + Claude MPC to nie musze kodować bo wszystko zrobi za mnie AI kwestia właśnie tylko spójności profesjonalności i dbanie o najmniejsze szczegóły spritów, warstwy fabularnej, gameplayu, mechanik itd. Cudowne to czasy kiedy nie umiem kompletnie kodować, ale teraz nie jestem ograniczony przez brak umiejętności technicznych żeby zrobić swoją wymarzoną grę i
  • Odpowiedz
@LadySandra: Korzystanie z AI jest ok, pod warunkiem że wiesz co się dzieje w kodzie i projekcie, bo AI ma tendencję do pisania spaghetti code i skryptów od wszystkiego, ale nie uwzględnia korzystania ze wzorców jak fasada/koordynator czy FSM gdy projekt gry rośnie, i ciężko się potem debuguje grę albo szuka spadków fps czy rozwija istniejący już system. Same grafiki czy assety ok, o ile nie wygląda to sztucznie.
  • Odpowiedz
Taka mała, świąteczna gierka, którą współtworzyłem na game jam (taki konkurs, gdzie w ograniczonym czasie trzeba zrobić grę spełniającą podane wymagania). Zdobyła pierwsze miejsce w dwóch kategoriach ("Overall" i "Best games made with GameMaker") na Micro Jam 051.
Robiłem do niej grafikę i muzykę.

🔗 Self-Made Santa

Wesołych Świąt! 🎄
Krylan - Taka mała, świąteczna gierka, którą współtworzyłem na game jam (taki konkurs...

źródło: WGATgq

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krylan: nawet nawet, jedynie irytuje mocno że maszyny blokują ruch
a z prezentami coś się jeszcze robi czy to już koniec i te prezenty nie mają zastosowania?
  • Odpowiedz
Itch.io tak jak Steam również zbanował gry NSFW (z powodu Visy i MasterCard).
Narazie jest to taki shadowban, co nie znajdziesz gry w wyszukiwarce ale tylko za pomocą bezpośredniego linku.

https://itch.io/updates/update-on-nsfw-content
https://www.reddit.com/r/visualnovels/comments/1m7r6bl/itchio_has_now_effectively_banned_all_adult
https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/1m7thsu/itchio_has_shadowbanned_any_game_with_the_tags
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No kupiłem tego bundla na itchio ale w sumie to nic tam ciekawego nie ma. SUPERHOT które już dawno ukończyłem i ze dwa albo trzy odrobine znane indyki, a reszta to jakieś pixelartowe gierki. Przejrzałem wszystko, pobiorę ze dwie ale reszta w ogóle mnie nie zachęciła ani nie zaciekawiła. Szkoda. Ale przynajmniej kasa poszła na pomoc.
#gry #itchio #bundle
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: ale musisz pamiętać, ściągnąć i mogą zniknąć ze strony (chociaż itch.io to może nie).

Ale też doskonale rozumiem dlaczego tak robią (pomijając czas i logistykę) - to ryzykują wysypem kluczy w keyshopach przy takich okazjach.
  • Odpowiedz
ale musisz pamiętać, ściągnąć i mogą zniknąć ze strony (chociaż itch.io to może nie).


@ujdzie: jak zamkną itch.io to może. Ale to samo ryzyko masz w przypadku steama więc ¯\_(ツ)_/¯


Ale też doskonale rozumiem dlaczego tak robią (pomijając czas i logistykę) - to ryzykują wysypem kluczy w keyshopach przy
  • Odpowiedz