Widzicie tę różową plamę na tle Iranu? To Palestyna, ta część po lewej na dole to Gaza. W Gazie konflikt trwał 2 lata regularnego napieprzania po których nastąpiło zawieszenie broni a liczba bojowników Hamasu jest taka sama jak nie większa niż była na początku. Wydaje mi się, że te kilka tygodni wojny z Iranem może się przeciągnąć i nawet wujek Sam niewiele może zrobić. Co myślicie, ile to potrwa do zawieszenia broni?
nilmerg - Widzicie tę różową plamę na tle Iranu? To Palestyna, ta część po lewej na d...

źródło: screen240

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nilmerg: Chyba każdy wie, że bez inwazji lądowej nie zmienisz reżimu.
Pierwsze uderzenie zawsze jest najmocniejsze - bo wykorzystuje sprawdzone dane wywiadowcze, dlatego w pierwszym uderzeniu najłatwiej jest wyeliminować kluczowych liderów, w Iranie prawie się to udało, ale nie do końca, bo to nie jest jednoosobowa dyktatura w której wystarczy ubić dyktatora i cały system się posypie, tam za tylnich siedzeń rządzi Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (właściwie to można porównać
  • Odpowiedz
#iran #usa #izrael #wojna

https://x.com/i/status/2028983418801803741

Aktualizacja od dowódcy CENTCOM na temat operacji Epic Fury:


Dowództwo Centralne USA poinformowało o zniszczeniu 17 irańskich okrętów wojennych i jednego okrętu podwodnego. „Dziś w Zatoce Perskiej, Cieśninie Ormuz ani Cieśninie Omańskiej nie ma ani jednego irańskiego okrętu”. Iran wystrzelił do tej pory ponad 500 pocisków balistycznych i 2000 dronów.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#iran #wojna powiedzcie proszę w co nasi będą strzelać z tych krabów i koreańskich armatohaubic jak widać, że wszystkie konflikty to więszkość drony, rakiety i lotnictwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fortysix2: Tylko, że w Polsce ciężko znaleźć ludność gotową walczyć przeciw swojemu krajowi po ataku Rosji. Rosja nie jest w stanie przejąć Polski ani zainstalować rządu marionetkowego bez obecności wojsk lądowych okupujących nasze terytorium
@10procent: Czyli mówisz o szturmach lądowych jednocześnie popierając tezę, że współczesna wojna to tylko lotnictwo i rakiety?
  • Odpowiedz
Dzisiaj przez chwilę wrzuciłem TV Republika. Jakiś oszołom z PiS, powiedział, że Polska powinna w myśl artykułu 5 pomóc USA w wojnie z Iranem i wysłać tam wojsko.
Czyli Izrael robi rozpierduchę na Bliskim Wschodzie, USA na czele z pomarańczowym oszołomem mu w tym pomagają, a teraz polscy żołnierze mają ginąć w tej wojnie?
Kogoś ładnie popi..ło
#iran #izrael #wojna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla prawaków na Ukrainie to nie nasza wojna, ale już w Iranie trzeba wspomóc zbrodniczy Izrael i gwałciciela Trumpa
  • Odpowiedz
  • 62
@Hellicon W------e na to p---------e o nietagowaniu na nocnej. Z tym bordo, to nie wiem dlaczego dalej jestem xDD Biauek się mści i zrobił mnie specjalnie bordo a ja tego nie chce
  • Odpowiedz
Ciekawe co tam sobie myśli 27 typ w kolejce do dorwania się do władzy w #iran wiedząc że jego poprzednika właśnie odwiedził tomahałk xD Publicznie pewnie krzyczy "j---ć usa" a tak na prawdę pewnie grobu nie ma sensu kopać xD

#usa #wojna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach