Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@anarki2020: to w sumie nie jest wielka różnica, kwestia tego czy jest sens czekać czy nie
@kuba130000: niby wygląd mają zmienić, na bardziej kanciasty. Sam bym poczekał zwłaszcza, że prezentacja będzie 7 września.
@Undying: Cyk
źródło: comment_1661694189MgI3SBWIetmCOHITbsZtlX.jpg
Pobierz- 0
@pieczywowewiadrze: Ciekawe jak się sprawują dużo tańsze zamienniki
#apple #ipad air2 64GB za 500-600zł to aktualnie przyzwoity deal, czy sprzęt już rupieć?
Powiedzmy jako wygodniejszy zamiennik niewymagającego klikania w laptopie - film, strony, raczej żadnych gier, może ebook. Byle był płynny. I w sumie najbardziej mnie ciekawiąca rzecz, czy rysowanie w jakimś programie graficznym będzie przyzwoicie działało jako inne ćwiczenie niż tablet+laptop+photoshop
Powiedzmy jako wygodniejszy zamiennik niewymagającego klikania w laptopie - film, strony, raczej żadnych gier, może ebook. Byle był płynny. I w sumie najbardziej mnie ciekawiąca rzecz, czy rysowanie w jakimś programie graficznym będzie przyzwoicie działało jako inne ćwiczenie niż tablet+laptop+photoshop
@foneswein: Duzo apek nie wspiera już tego modelu, kup cos nowszego albo z Androidem
- 0
Napomknę tylko, że ostatnio pierwszy raz używałem iphonea 6s i byłem zaskoczony jak w miarę szybko chodzi. Ekran i jakość dotyku już nie ta, ale wczytywanie się aplikacji i choćby działanie map było zaskakujące
- 0
Szukam etui do ipada, polecicie jakiś zamiennik dla smart folio? 11 Pro m1 2021, fajnie zeby przykrywało ramki i w środku taki zamszowy materiał coś ala silicone case w iphone
#ipad
#ipad
- 0
@black-kitsune: A pytanko, ładuje ci pencila w tym etui? Czy musisz specjalnie wyjmowac ipada?
@Dustaf1: ja mam ipada ze starym pencilem, ale z tego co czytałam to ponoć pencila 2 normalnie ładuje jak jest wsadzony w case’a
- 0
podobno ma 4k 60hz : Anker Media Hub PowerExpand 8-in-1
Jakieś ocenki? Ten baseus ma na pewno lepszy design ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: ogolnie to wszystkie huby na m1 mnie interesują, bo w tym ipadzie to siedzi #macbook
Jakieś ocenki? Ten baseus ma na pewno lepszy design ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: ogolnie to wszystkie huby na m1 mnie interesują, bo w tym ipadzie to siedzi #macbook
@nietrudny:
jeśli chodzi o folię matową to jest dedykowana właśnie do rysowania czy pisania, bo daje takie tarcie jak papier. ona nie ochroni ci ekranu w praktycznie żaden sposób.
Jeśli narażamy go na upadki, to być może lepiej jest wybrać szkło hydrożelowe. Liczyć się jednak trzeba z tym, że w stosunku do szkła hartowanego ma ono mniejszą odporność na zarysowania. Rzadziej ono pęka, ale i zdecydowanie częściej zyskuje widoczne zarysowania.
jeśli chodzi o folię matową to jest dedykowana właśnie do rysowania czy pisania, bo daje takie tarcie jak papier. ona nie ochroni ci ekranu w praktycznie żaden sposób.
- 1
@black-kitsune: dzięki, za spory ref, to b miłe (。◕‿‿◕。). chyba też tak zacznę i pokuszę się na szkło, żeby zobaczyć co się z czym je, przed więcej
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@botellon: enter jak enter ale krotki shift jest nieużywalny, non stop klikalem tyldę. Przez to że miałem układ UK to zmieniłem laptopa bo nie byłem w stanie pisać
- 0
@stevemaster: Ja bym polecił nawet zwykłego. Moim zdaniem Air
konto usunięte via iOS
- 0
@stevemaster: Do konsumpcji treści i czasem obrobienia jakiegoś zdjęcia, więc nie będzie dla Ciebie się liczyło, czy cały folder wyeksportujesz kilkanaście procent szybciej to zwykły iPad będzie wystarczający. Jak chcesz nowy design i masz tysiąca stoi dorzucenia Air będzie fajnym wyborem na trochę dłużej i z lepszym wsparciem ze względu na M1. Do pro nie warto dokładać chyba, że bardzo chcesz większy ekran i/lub 120hz oraz FaceID. Albo nie masz
Ktoś wie czemu tak słabo z dostępnością iPada PRO 11 we wszystkich media itp? #ipad
- 0
@wielkimustaf: może iść nowy model pod koniec roku
- 0
- 0
Czy zakładacie na swoje iPady jakieś folie ochronne na ekran? Zastanawiam się nad kupnem rysika i nie wiem czy bez folii ekran się nie porysuje
#ipad
#ipad
@cdsds: nie porysuje, przynajmniej mi się nie porysował. Jedynie etui używam, żeby nie porysował się ekran w plecaku.
konto usunięte via iOS
- 0
@cdsds: Tylko folio od Apple, żeby nie łapać rys w torbie. Folia może Ci się rysować od pencila, a i końcówka szybciej ścierać
Planuję kupić Ipada, ma on służyć do pdf, ebooków, notatek, rozrywki. Chciałbym żeby miał wygląd nowszych modeli (bez tych dużych ramek jak w modelu edu) i obsługę apple pencila 2. Obecnie na celowniku mam Ipada Air 5, ale nie wiem czy na premierze we wrześniu, pojawi się ipad edu, który będzie spełniał moje wymagania. Ktoś wie lub spodziewa się jak będzie się prezentować najnowszy ipad edu? #apple #ipad
Chcę kupić iPada do pisania kompozycji - ma mieć duży ekran i opcje zaznaczania rysikiem na ekranie (nie wiem czy to standard). Polecacie konkretny model do 1500-2000zł. Może być poleasingowy. Na co uważać, czego unikać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ipad #iphone #apple #tablet #elektronika
#ipad #iphone #apple #tablet #elektronika
- 1
@ZippyTobi: jeny, widze ze tam za wszystko sie buli, nawet za zwiekszenie pojemnosci z 64gb (w 2022 roku!!!!) do 256gb to koszt 1000zl
ipad pro 11" 1st gen
czy instalujesz na nim nowe apki? ja obchodziłem instalację dodając do konta apple i później na iPadzie instalowałem ostatnią kompatybilną wersję, ale nie zawsze to działa (już nie pamiętam jaki to model)
To nie jest jeszcze na tyle stary sprzęt, aby nie było na niego nowych apek ;) Pomijając te wykorzystujące LIDAR, bo to nowy ficzer w sprzęcie i go nie mam.
u mnie pencil to 100% notatki i lubię
Cześć mirki, jest tu ktoś kto mógłby z własnego doświadczenia polecić jakas darmowa/tanią(tylko nie abonament) apke na #ipad do rysowania grafiki wektorowej? Z tej strony amator który potrzebuje przygotować lub przerobić SVG ikon, prostego logo i poćwiczyć rysowanie prostych grafik.
#grafika #apple #grafikakomputerowa #pytanie
#grafika #apple #grafikakomputerowa #pytanie
@pilotbezkabli: affinity
Affinity Designer
#anonimowemirkowyznania
Witam mirki mam prośbę prosiłbym o doradzenie mi co lepiej kupić w moim wypadku. Zależy mi w 99% na notowaniu na studiach, czasem jakiś filmik na youtube czy pdf przeglądnąć. Czy lepiej zainwestować w ipada 2021 9gen, czy ipada air 3?
#iphone #ipad #apple #tablety #tablet #studia
---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Witam mirki mam prośbę prosiłbym o doradzenie mi co lepiej kupić w moim wypadku. Zależy mi w 99% na notowaniu na studiach, czasem jakiś filmik na youtube czy pdf przeglądnąć. Czy lepiej zainwestować w ipada 2021 9gen, czy ipada air 3?
#iphone #ipad #apple #tablety #tablet #studia
---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
@AnonimoweMirkoWyznania: w zeszyt A4 kratka
- 1
@Andr1: Tak. Urządzenie potrzebuje troszkę czasu na poznani pisma właściciela. Ja z tego nie korzystam, bo moim zdaniem dużo szybciej pisze się na klawiaturze niż pisakiem.
- 0
konto usunięte via Android
- 0
Siemka mirki! Zastanawiam się jakiego iPada wybrać. Poszukuję na pewno czegoś do designu (animacja, modelowanie 3d, concept arty), jednak głównie iPad będzie służył w podróży jako podręczny multimedialny sprzęt. Wybór to: iPad Pro, iPad Air lub iPad Mini.
Niby cena nie gra roli, ale obawiam się, że Pro będzie zbyt wielki na podróże samolotem itp.
#apple #komputery #pytanie #ipad #design
Niby cena nie gra roli, ale obawiam się, że Pro będzie zbyt wielki na podróże samolotem itp.
#apple #komputery #pytanie #ipad #design
źródło: comment_1660583190TCo2q3okNswweLKD4jrm5E.jpg
Pobierz@Beneczeq: jak animacja i generalnie taka praca z grafiką, to mini bym odrzucił, wygodny, ale do tworzenia przydaje się większa powierzchnia. Pro za duży nie będzie, bo pro jest tego samego rozmiaru co air. Air będzie spoko, nie masz niestety względem pro 120hz ekranu. Ale jest M1, usbc i obsługa pencila 2 gen. Air jest bardzo fajnym wyborem obecnie
@Nie_znany: Pomijając kwestię, jak ipad się sprawdza w oczekiwanych przez Ciebie zastosowaniach pod względem dostępnego oprogramowania (bo nie wiem), to jednak iPad Pro sprawdzi Ci się lepiej. Złącze Thunderbolt, 120Hz ekran o bdb parametrach, chyba też więcej RAM niż w innych wersjach to mówi samo za siebie, grafika jest zasobożerna jednak ;)
Używam od kilku lat 11" pro 1st gen i jest mega poręczny, ale uprzedzam, że jak dodasz do tego
Używam od kilku lat 11" pro 1st gen i jest mega poręczny, ale uprzedzam, że jak dodasz do tego


























Tablet używany byłby głównie na studiach, do rysowania notatek piórem, notowaniu na podłączonej klawiaturze i Excel, może czasem zrobić jakiś prosty projekt w Power BI czy Tableau. Przed sesją pewnie chciałbym używać go jako czytnika.
Dość często podróżuję, więc prywatnie chciałbym go używać do oglądania seriali, więc od czasu do czasu pobierałbym jakiś film. Lekkość tabletu byłaby na plus.
Z
Tablet raczej ma być raczej uzupełnieniem, a nie PC. Mam w miarę dobrego laptopa na moje potrzeby, ale jest dość ciężki i nie jest za bardzo mobilny :X Mam tablet graficzny i na zdalnych zajęciach, gdy nie trzeba było go targać, wszystko spełniało swoją rolę.
Tobie również dziękuję za cenne uwagi :)