Wpis z mikrobloga

Poleca ktoś dobry tablet, najlepiej z możliwością kupna na raty?

Tablet używany byłby głównie na studiach, do rysowania notatek piórem, notowaniu na podłączonej klawiaturze i Excel, może czasem zrobić jakiś prosty projekt w Power BI czy Tableau. Przed sesją pewnie chciałbym używać go jako czytnika.

Dość często podróżuję, więc prywatnie chciałbym go używać do oglądania seriali, więc od czasu do czasu pobierałbym jakiś film. Lekkość tabletu byłaby na plus.

Z jednej strony czytam zadowolone opinie użytkowników Ipadów, zaś trudno skonfigurować mi tablet pod moje oczekiwania oraz w jaki sposób zabrać się pod dobór komponentów. Czy klawiaturę i pióro pokupować zamienniki? Czy w przypadku pióra jest duża różnica? Nie miałem nigdy styczności z produktami Apple.

Z drugiej strony widzę, że microsoft wyprodukował tablety Surface. Warto? W tym przypadku mógłbym zaoszczędzić na licencji Windowsa i pakietu Office, który miałbym z uczelni.

Za każdą uwagę byłbym serdecznie wdzięczny :)

#laptopy #tablet #apple #surface #ipad #studia
  • 12
  • Odpowiedz
zaś trudno skonfigurować mi tablet pod moje oczekiwania


@thebigshort: Ale co skonfigurować? Bo czy miałem iPad, czy tablet z Androidem czy z Windows to jedyne co pod siebie robiłem to zmiana tapety i przesunięcie ikonek ¯\_(ツ)_/¯ 99% czasu spędzasz w apkach.

Z drugiej strony widzę, że microsoft wyprodukował tablety Surface.
  • Odpowiedz
@L3gion: Raczej miałem na myśli z tą konfiguracją moją wiedzę odnośnie tabletów, raczej po prostu boję się z jednej strony, że przepłacę, z drugiej zaś, że nie dorzuciłem kilku stówek aby sprawnie tablet działał.

Dziękuję serdecznie za poradę :)
  • Odpowiedz
@thebigshort: Powiem ci z doświadczenia: wydałem jakieś 4k na Surface Pro 7+ w wersji i5 / 8GB i działał o wiele gorzej niż tańszy iPad. Lagi UI, Windows zjadający pół RAM na start, duża część aplikacji nie kuma obsługi dotykiem... Podłączenie do monitora aby uzyskać normalny pecet, praca z pełnoprawnym Photoshopem czy odpalanie dowolnej gry ze Steam to była zajebista frajda no ale oceniając Surface jako tablet dałbym 4/10.
  • Odpowiedz
Tablet używany byłby głównie na studiach, do rysowania notatek piórem, notowaniu na podłączonej klawiaturze i Excel, może czasem zrobić jakiś prosty projekt w Power BI czy Tableau. Przed sesją pewnie chciałbym używać go jako czytnika.


@thebigshort: teraz pytanie, jak zaawansowany excel, bo na przykład głupiego solvera na iPadzie nie zaznasz i to zapewne nie jedyny brak. Zobacz sobie programy, których będziesz używał czy są na iPada, a potem ewentualnie wygoogluj jakieś funkcje czy są dostępne, solver od razu pierwszy wynik mówi, że go nie ma.

notowaniu na podłączonej
  • Odpowiedz
no no, jak wprowadzą iPada 10th gen, to z rowerka spadnie 9th gen i to by było na tyle, nie ruszą cen pozostałych


@Nie_znany: Spadną ceny w innych sklepach i bedą używki ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w sumie 9 gen kosztuje już tyle co paczka fajek w bazowej wersji.
  • Odpowiedz
@thebigshort: ipad w zasadzie nie ma konkurencji na rynku tabletów - płynność działania, optymalizacja, jakość aplikacji, łatwość obsługi to jest coś o klasę wyżej niż android czy windows.

Do robienia notatek ipad z pencilem + dobra apka typu Notability czy GoodNotes jest świetnym wyborem.

Gorzej z excelem / tableau / power bi. To są jednak rzeczy do których lepiej mieć myszkę i klawiaturę i możesz to obskoczyć przez dokupienie ich
  • Odpowiedz
@Nie_znany: tablet byłby głównie brany na uczelnię, więc w sumie basic Excel wystarczy.

Tablet raczej ma być raczej uzupełnieniem, a nie PC. Mam w miarę dobrego laptopa na moje potrzeby, ale jest dość ciężki i nie jest za bardzo mobilny :X Mam tablet graficzny i na zdalnych zajęciach, gdy nie trzeba było go targać, wszystko spełniało swoją rolę.

Tobie również dziękuję za cenne uwagi :)
  • Odpowiedz