#apple #ipad #elektronika
Siema, planuje kupić ipad pro 12,9. Ale zastanawiam się czy to ma sens? Mam macbook pro, mam iphone. Ogólnie czasami przejrzę YT, poczytam w necie itd. Ale teraz będę robił mieszkanie to pomyślałem, że się przyda do zaprojektowania mniej więcej co kupić, porobienia zdjęc, poszukania inspiracji i poszukanie tego w sklepie itd. Cięzko z laptopem latać a iphone mam mini, nie chce zmieniać
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale teraz będę robił mieszkanie to pomyślałem, że się przyda do zaprojektowania mniej więcej co kupić, porobienia zdjęc, poszukania inspiracji i poszukanie tego w sklepie itd.


@zyjdajzyc1: tak chyba trochę na siłę szukasz powodów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym iPad i przekształcaniem tekstu pisanego rysikiem na tekst cyfrowy? Wykrywa to polskie znaki? Jak to włączyć?

#ipad #apple
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paxtax: polskie znaki średnio, nie ma tam w ustawieniach języka polskiego, więc albo tworzy literke bez ogonka, albo próbuje dopasować grom wie co, wrzuca często apostrof przed/po literką jak ś. A z ź robi literkę i xD więc generalnie jak w ten sposób pisac, to pomijać polskie znaki.

Szukaj pod hasłem Scribble.
  • Odpowiedz
@paxtax notability. Kiedyś po jednorazowej płatności, a teraz w ramach subskrypcji rozpoznaje język polski.
Najpierw piszesz rysikiem, potem klikasz na tekst (albo zaznaczasz większy fragment), który chcesz zmienić na drukowane litery i klikasz „konwertuj”.

Pisanie bezpośrednio do drukowanych liter systemowo nie działa w języku polskim niestety.
  • Odpowiedz
jaki uzywany #ipad najlepszy dla dziecka, nigdy nie używałem tabletów, ale szykuje się długa podróż i by się przydał budżet 300-1000 zł

#tablet
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie urządzenie kupić do lekkiego przeglądania internetu, aplikacji webowych, czytania dużych kolorowych pdf-ów? Ma mi zastąpić thinkpada i starego ipada.
Aktualnie mam Thinkpada X250 i ipada air 1gen. Thinkpad - wielkość jak najbardziej ok, ale jest już głośny, dość powolny, krótko trzyma bateria. Ipad - stary (brak wsparcia nowych aplikacji), poza tym spełnia swoją rolę jako czytnik pdf.
Co polecacie, może jakieś konwertowalne urządzenie typu Thinkpad X1 tablet (tutaj mam wątpliwości do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ipad #apple #elektronika #tablety
Mirki pomóżcie mi z wyborem nie mogę się zdecydować czy zakupić ipada air 4 czy ipada 10 gen bo oba są w tej samej cenie. Z jednej strony air 4 ma lepszy laminowany ekran czy jak to się tam mówi i jest lepiej wykonany i ma obsługę pencil 2 gen. Z drugiej strony jest starszy od ipada 10 gen o
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubiep: ja mam ipad air 4 gneracji prawie 3 lata i to swietny sprzet z drugiej strony jak liczysz na long term zakup to nie wiem czy nie probowac wyrwac jakos na promocji 5 generacji szczegolnie, ze zaraz premiera kolejnych i beda obnizki :)
  • Odpowiedz
@MrPrado30: oni go zrobili z myślą m.in. o szkołach - ten ekran ma być łatwy i tani do wymiany, jak go ktoś potłucze (i dlatego też jest kompatybilny z tym najtańszym pencilem 1. gen.). A przynajmniej tak to apple tłumaczyło, jak wprowadzono tę różnicę.


@Jcdx jak ładnie wytłumaczyć używanie przestarzałej technologii przy wygórowanej cenie, jeżeli serio w to wierzysz to trochę mnie przeraża
  • Odpowiedz
#ipad #apple

Korzysta ktoś z iPada do rysowania schematów, schematów blokowych, grafów lub innych bazgrołów?
Chciałem sobie kupić tablet z rysikiem aby sobie rozrysowywać schematy i jakieś kroki, bo niewygodnie robi się to w apkach na komputerze, a na kartkach jeden błąd oznacza bazgroły albo zaczynanie od nowa.

Jest to jakkolwiek wygodne czy tylko wygląda na wygodne?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawel-wlodkowic nie zajmuję się tym, ale jak na szybko coś rysowałem dla firmy robiącej mi kuchnię i szafy to chyba korzystałem ze “sketchup”.
Jako laik dałem radę z tutkiem na YouTube.
Obejrzyj jak to robią profesjonaliści z tą lub inną aplikacją.
  • Odpowiedz
Jakbym chciał kupić iMaca albo Mac Mini, to którego używanego wybrać by był maksymalnie tani, ale jednocześnie zdatny do użytku? Potrzebuję go tylko do podstawowych rzeczy: internetu, poczty, netflixów oraz dodatkowo do Notability bez którego nie mogę żyć.

Czy około 500 zł za maca mini 2012 z 16gb ram, będzie ok?
#apple #komputery #ios #ipad
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekinwpaski: Jeśli chodzi o Mac Mini to najlepszy stosunek cena/jakość masz oczywiście przy modelu z m1 z 2020 r.
Czyli najtańszy Mac Mini M1 z OLX za 1700zł da Ci długie wsparcie i bardzo dobrą wydajność do biurowej pracy.

Ogólnie jest tak:
2020 Mac Mini M1 (od 1700 zł) - super wydajność, najnowszy system (Sonoma), długie wsparcie
2018 Mac Mini Intel (od 1200 zł) - średnia wydajność, najnowszy system (Sonoma), wsparcie zaraz
  • Odpowiedz
#apple siema, prośba o podpowiedź jaki #ipad wybrać dla dzieci i różowej - czy ipad 9 gen 64 gb wystarczy? czy brać większą pojemność, a może 10th gen?

Tablet potrzebny do oglądania w trasie netflixa, yt (czyli filmy będą ściągane), ogarniania zdjęć, minecrafta i pewnie jakiś działań edukacyjnych ;)

Prośba o podpowiedź bo nie wiem czy jest sens dopłacać 800 cebulionów za 256 gb.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xarath: czekaj z zakupem, wieść niesie, że jeszcze w marcu mają być nowe. Jeśli tak, to albo będziesz w stanie kupić taniej starszy produkt, albo mieć nowszy i szybszy.
  • Odpowiedz
#gitara #gitaraelektryczna #ipad #apple #produkcjamuzyki

Panowie, i ewentualnie Panie.
Gram na gitarze elektrycznej i jednocześnie dość sporą część roku pracuję w delegacji, w związku z czym do rejestrowania ścieżek jak i samej gry potrzebuję czegoś mobilnego. Pomyślałem o ipad natomiast mam kłopot z wyborem: 9gen, 10gen czy air.
Czego używam:
- focusrite scarlett solo (czy iRig będzie lepszy?)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież u nas to samo by było. Kto nie spie*li za granicę to na front a kobiety będą cwaniaczyć w internecie. Plus idioci, którzy będą kozaczyć z zagranicy jakie to chojraki i patrioci.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sorki, nie mam konta. Jestem nowy w świecie #apple i nawet nie wiem do końca co mi system oferuje ale szukam czegoś do robienia notatek, w celu:
1) Szybka notatka typu lista zakupów, jedno hasło, kilka słów, jakiś kod do zapisania, numer, adres, itp.
2) Coś fajnego do robienia notatek typowo do nauki

#macbook #ios #iphone #ipad #macos
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sorki, nie mam konta. Jestem nowy w świecie #...

źródło: _1511456315_653_apple-mobile

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: natywna apka. w centrum sterowania czy jak to tam po polsku sie nazywa możesz sobie dodać jeszcze skrót do szybkiej notatki. sama apka się bardzo rozbudowała przez ostatnie lata, można robić tagi, skanować dokumenty, współtworzyć z innymi uzytkownikami ios i masa innych fajnych opcji. search w iphonie znajduje notatki po tytułach. imo nie ma sensu nic więcej szukać
  • Odpowiedz
Przecież to co Apple wyprawia z UE w tej batalii o DMA to jest jakieś szaleństwo - wszystkie media opisują że teraz w #ios będą alternatywne sklepy oraz będzie można pobierać opłaty pomijając prowizje Apple bezpośrednio w aplikacji ale jakoś nikt nie opisuje że właśnie wprowadzono opłaty za pobranie aplikacji. UE myślało że zakończyło jakiś monopol Apple a w rzeczywistości największe oszczędności będą mieli najwięksi developerzy którzy przeniosą się na
janeknocny - Przecież to co Apple wyprawia z UE w tej batalii o DMA to jest jakieś sz...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-28 o 04.32.42

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy aplikacja iMessage w #ios ma jakiś wbudowany filtr spamu oprócz filtrowania nieznanych nadawców? Czasami mam powiadomienie o wiadomości na iMessage z dziwnego adresu e-mail typu losoweznaki@Dupa.xdshgshs.net, a gdy odblokuję telefon powiadomienie znika a wiadomości nie ma. Miał już ktoś coś takiego? #iphone #apple #ipad #macos
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Partiboi miałem coś podobnego. Albo grupę ktoś zakładał z losowymi mailami i mnie tam wrzucano. Zawsze klikałem „zablokuj jako spam” czy jakoś tak (pod wiadomością) to po jakimś czasie już nie otrzymuje takich wiadomości
  • Odpowiedz
a gdy odblokuję telefon powiadomienie znika a wiadomości nie ma


@Partiboi: bo zanim odblokujesz to 1000 osób już to zgłosiło jako spam/fishing/cokolwiek do apple i apple zablokował konto i spam usunął u wszystkich. też mi się tak trafiło parę razy.
  • Odpowiedz
Połowa powiadomień przychodzi mi na #ipad a nie wyświetla się na #iphone i na odwrót. Można coś zmienić żeby iPhone mial priorytet wyświetlania wszystkich powiadomień, a nie połowy? #apple
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipokampO_o: powiadomienia dostarczane są tam, gdzie aktualnie używasz (za wyjątkiem połączeń przychodzących, te lecą wszędzie na raz)
pierwszeństwo ma Apple Watch jeśli nic nie jest używane
jeśli iPhone/iPad/MacBook jest używany to powiadomienie pojawia się tam, natomiast na każde z pozostałych urządzeń dostarczane jest po cichu.
tak ma być i nie zmienisz tego.
  • Odpowiedz