Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
konto usunięte via Wykop
- 0
@paxtax: polskie znaki średnio, nie ma tam w ustawieniach języka polskiego, więc albo tworzy literke bez ogonka, albo próbuje dopasować grom wie co, wrzuca często apostrof przed/po literką jak ś. A z ź robi literkę i xD więc generalnie jak w ten sposób pisac, to pomijać polskie znaki.
Szukaj pod hasłem Scribble.
Szukaj pod hasłem Scribble.
@paxtax notability. Kiedyś po jednorazowej płatności, a teraz w ramach subskrypcji rozpoznaje język polski.
Najpierw piszesz rysikiem, potem klikasz na tekst (albo zaznaczasz większy fragment), który chcesz zmienić na drukowane litery i klikasz „konwertuj”.
Pisanie bezpośrednio do drukowanych liter systemowo nie działa w języku polskim niestety.
Najpierw piszesz rysikiem, potem klikasz na tekst (albo zaznaczasz większy fragment), który chcesz zmienić na drukowane litery i klikasz „konwertuj”.
Pisanie bezpośrednio do drukowanych liter systemowo nie działa w języku polskim niestety.
@niech_ktos: juz air2 styknie tak naprawde. A jak coś troche lepszego to poszukaj ktore mialy lepsze procki i wtedy model wyzej :)
@niech_ktos teraz widzę lepszy. Jak podobna cena to bierz 6 bo chyba o dwie generację nowszy jest
Jakie urządzenie kupić do lekkiego przeglądania internetu, aplikacji webowych, czytania dużych kolorowych pdf-ów? Ma mi zastąpić thinkpada i starego ipada.
Aktualnie mam Thinkpada X250 i ipada air 1gen. Thinkpad - wielkość jak najbardziej ok, ale jest już głośny, dość powolny, krótko trzyma bateria. Ipad - stary (brak wsparcia nowych aplikacji), poza tym spełnia swoją rolę jako czytnik pdf.
Co polecacie, może jakieś konwertowalne urządzenie typu Thinkpad X1 tablet (tutaj mam wątpliwości do
Aktualnie mam Thinkpada X250 i ipada air 1gen. Thinkpad - wielkość jak najbardziej ok, ale jest już głośny, dość powolny, krótko trzyma bateria. Ipad - stary (brak wsparcia nowych aplikacji), poza tym spełnia swoją rolę jako czytnik pdf.
Co polecacie, może jakieś konwertowalne urządzenie typu Thinkpad X1 tablet (tutaj mam wątpliwości do
konto usunięte via Wykop
- 0
Co polecacie, może jakieś konwertowalne urządzenie typu Thinkpad X1 tablet
@ddiazepam: mas też te transformersy 2 w jednym np thinkpad yoga 260 albo thinkpad yoga x370
@ddiazepam: mba m1, serio
- 0
#ipad #apple #elektronika #tablety
Mirki pomóżcie mi z wyborem nie mogę się zdecydować czy zakupić ipada air 4 czy ipada 10 gen bo oba są w tej samej cenie. Z jednej strony air 4 ma lepszy laminowany ekran czy jak to się tam mówi i jest lepiej wykonany i ma obsługę pencil 2 gen. Z drugiej strony jest starszy od ipada 10 gen o
Mirki pomóżcie mi z wyborem nie mogę się zdecydować czy zakupić ipada air 4 czy ipada 10 gen bo oba są w tej samej cenie. Z jednej strony air 4 ma lepszy laminowany ekran czy jak to się tam mówi i jest lepiej wykonany i ma obsługę pencil 2 gen. Z drugiej strony jest starszy od ipada 10 gen o
@lubiep: ja mam ipad air 4 gneracji prawie 3 lata i to swietny sprzet z drugiej strony jak liczysz na long term zakup to nie wiem czy nie probowac wyrwac jakos na promocji 5 generacji szczegolnie, ze zaraz premiera kolejnych i beda obnizki :)
@MrPrado30: oni go zrobili z myślą m.in. o szkołach - ten ekran ma być łatwy i tani do wymiany, jak go ktoś potłucze (i dlatego też jest kompatybilny z tym najtańszym pencilem 1. gen.). A przynajmniej tak to apple tłumaczyło, jak wprowadzono tę różnicę.
@Jcdx jak ładnie wytłumaczyć używanie przestarzałej technologii przy wygórowanej cenie, jeżeli serio w to wierzysz to trochę mnie przeraża
#ipad #apple
Korzysta ktoś z iPada do rysowania schematów, schematów blokowych, grafów lub innych bazgrołów?
Chciałem sobie kupić tablet z rysikiem aby sobie rozrysowywać schematy i jakieś kroki, bo niewygodnie robi się to w apkach na komputerze, a na kartkach jeden błąd oznacza bazgroły albo zaczynanie od nowa.
Jest to jakkolwiek wygodne czy tylko wygląda na wygodne?
Korzysta ktoś z iPada do rysowania schematów, schematów blokowych, grafów lub innych bazgrołów?
Chciałem sobie kupić tablet z rysikiem aby sobie rozrysowywać schematy i jakieś kroki, bo niewygodnie robi się to w apkach na komputerze, a na kartkach jeden błąd oznacza bazgroły albo zaczynanie od nowa.
Jest to jakkolwiek wygodne czy tylko wygląda na wygodne?
@pawel-wlodkowic: nie kazdemu bedzie pasowac ale idz do jakiegos aplestore i popróbuj paweł
@pawel-wlodkowic nie zajmuję się tym, ale jak na szybko coś rysowałem dla firmy robiącej mi kuchnię i szafy to chyba korzystałem ze “sketchup”.
Jako laik dałem radę z tutkiem na YouTube.
Obejrzyj jak to robią profesjonaliści z tą lub inną aplikacją.
Jako laik dałem radę z tutkiem na YouTube.
Obejrzyj jak to robią profesjonaliści z tą lub inną aplikacją.
Jakbym chciał kupić iMaca albo Mac Mini, to którego używanego wybrać by był maksymalnie tani, ale jednocześnie zdatny do użytku? Potrzebuję go tylko do podstawowych rzeczy: internetu, poczty, netflixów oraz dodatkowo do Notability bez którego nie mogę żyć.
Czy około 500 zł za maca mini 2012 z 16gb ram, będzie ok?
#apple #komputery #ios #ipad
Czy około 500 zł za maca mini 2012 z 16gb ram, będzie ok?
#apple #komputery #ios #ipad
@rekinwpaski wybralbym raczej nowszy model z 8gb ram, w takich zastosowaniach nie potrzebujesz 16gb pamięci, za to lepszy procek sie przyda
@rekinwpaski: Jeśli chodzi o Mac Mini to najlepszy stosunek cena/jakość masz oczywiście przy modelu z m1 z 2020 r.
Czyli najtańszy Mac Mini M1 z OLX za 1700zł da Ci długie wsparcie i bardzo dobrą wydajność do biurowej pracy.
Ogólnie jest tak:
2020 Mac Mini M1 (od 1700 zł) - super wydajność, najnowszy system (Sonoma), długie wsparcie
2018 Mac Mini Intel (od 1200 zł) - średnia wydajność, najnowszy system (Sonoma), wsparcie zaraz
Czyli najtańszy Mac Mini M1 z OLX za 1700zł da Ci długie wsparcie i bardzo dobrą wydajność do biurowej pracy.
Ogólnie jest tak:
2020 Mac Mini M1 (od 1700 zł) - super wydajność, najnowszy system (Sonoma), długie wsparcie
2018 Mac Mini Intel (od 1200 zł) - średnia wydajność, najnowszy system (Sonoma), wsparcie zaraz
- 0
#apple siema, prośba o podpowiedź jaki #ipad wybrać dla dzieci i różowej - czy ipad 9 gen 64 gb wystarczy? czy brać większą pojemność, a może 10th gen?
Tablet potrzebny do oglądania w trasie netflixa, yt (czyli filmy będą ściągane), ogarniania zdjęć, minecrafta i pewnie jakiś działań edukacyjnych ;)
Prośba o podpowiedź bo nie wiem czy jest sens dopłacać 800 cebulionów za 256 gb.
Tablet potrzebny do oglądania w trasie netflixa, yt (czyli filmy będą ściągane), ogarniania zdjęć, minecrafta i pewnie jakiś działań edukacyjnych ;)
Prośba o podpowiedź bo nie wiem czy jest sens dopłacać 800 cebulionów za 256 gb.
@wscieklybyk 9th gen 64gb można kupić za 1500 zł nowy, tylko nie ma laminowanego ekranu i to trochę boli
@wscieklybyk: ja jakiś czas temu kupiłem ipada mini 6th za 1300. Świetnie mi się sprawdza do czytania książek, filmów, seriali i ogólnie w podróży
#gitara #gitaraelektryczna #ipad #apple #produkcjamuzyki
Panowie, i ewentualnie Panie.
Gram na gitarze elektrycznej i jednocześnie dość sporą część roku pracuję w delegacji, w związku z czym do rejestrowania ścieżek jak i samej gry potrzebuję czegoś mobilnego. Pomyślałem o ipad natomiast mam kłopot z wyborem: 9gen, 10gen czy air.
Czego używam:
- focusrite scarlett solo (czy iRig będzie lepszy?)
Panowie, i ewentualnie Panie.
Gram na gitarze elektrycznej i jednocześnie dość sporą część roku pracuję w delegacji, w związku z czym do rejestrowania ścieżek jak i samej gry potrzebuję czegoś mobilnego. Pomyślałem o ipad natomiast mam kłopot z wyborem: 9gen, 10gen czy air.
Czego używam:
- focusrite scarlett solo (czy iRig będzie lepszy?)
konto usunięte via Wykop
- 1
@MinusZero: ale tego softu w większości nie ma na iPada. Pomyśl lepiej o MacBook Air z M-ką.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sorki, nie mam konta. Jestem nowy w świecie #apple i nawet nie wiem do końca co mi system oferuje ale szukam czegoś do robienia notatek, w celu:
1) Szybka notatka typu lista zakupów, jedno hasło, kilka słów, jakiś kod do zapisania, numer, adres, itp.
2) Coś fajnego do robienia notatek typowo do nauki
#macbook #ios #iphone #ipad #macos
Sorki, nie mam konta. Jestem nowy w świecie #apple i nawet nie wiem do końca co mi system oferuje ale szukam czegoś do robienia notatek, w celu:
1) Szybka notatka typu lista zakupów, jedno hasło, kilka słów, jakiś kod do zapisania, numer, adres, itp.
2) Coś fajnego do robienia notatek typowo do nauki
#macbook #ios #iphone #ipad #macos
źródło: _1511456315_653_apple-mobile
Pobierz@mirko_anonim: natywna apka. w centrum sterowania czy jak to tam po polsku sie nazywa możesz sobie dodać jeszcze skrót do szybkiej notatki. sama apka się bardzo rozbudowała przez ostatnie lata, można robić tagi, skanować dokumenty, współtworzyć z innymi uzytkownikami ios i masa innych fajnych opcji. search w iphonie znajduje notatki po tytułach. imo nie ma sensu nic więcej szukać
Działa z continuity więc się synchronizuje pomiędzy urządzeniami
@pekak: tak tylko gwoli ścisłości - synchronizacja to coś innego niż continuity, synchronizacja jest przez iCloud i wiadomo co zapewnia, a continuity służy do:
https://support.apple.com/pl-pl/guide/mac-help/mchl1d734309/mac
- 13
Przecież to co Apple wyprawia z UE w tej batalii o DMA to jest jakieś szaleństwo - wszystkie media opisują że teraz w #ios będą alternatywne sklepy oraz będzie można pobierać opłaty pomijając prowizje Apple bezpośrednio w aplikacji ale jakoś nikt nie opisuje że właśnie wprowadzono opłaty za pobranie aplikacji. UE myślało że zakończyło jakiś monopol Apple a w rzeczywistości największe oszczędności będą mieli najwięksi developerzy którzy przeniosą się na
źródło: Zrzut ekranu 2024-01-28 o 04.32.42
Pobierz@janeknocny najwyzszy czas sie obudzić użytkownicy apple
konto usunięte via Wykop
- 1
@janeknocny: apple ma tylko 22% rynku w Europie, jak sie komus nie podoba to nie musi na iOS robic aplikacji. Gdzie ten monopol?
- 2
przyznam szczerze, że ten nielaminowany ekran w ipadzie 9th gen mi trochę przeszkadza
#ipad #apple #elektronika
#ipad #apple #elektronika
Czy aplikacja iMessage w #ios ma jakiś wbudowany filtr spamu oprócz filtrowania nieznanych nadawców? Czasami mam powiadomienie o wiadomości na iMessage z dziwnego adresu e-mail typu losoweznaki@Dupa.xdshgshs.net, a gdy odblokuję telefon powiadomienie znika a wiadomości nie ma. Miał już ktoś coś takiego? #iphone #apple #ipad #macos
@Partiboi miałem coś podobnego. Albo grupę ktoś zakładał z losowymi mailami i mnie tam wrzucano. Zawsze klikałem „zablokuj jako spam” czy jakoś tak (pod wiadomością) to po jakimś czasie już nie otrzymuje takich wiadomości
a gdy odblokuję telefon powiadomienie znika a wiadomości nie ma
@Partiboi: bo zanim odblokujesz to 1000 osób już to zgłosiło jako spam/fishing/cokolwiek do apple i apple zablokował konto i spam usunął u wszystkich. też mi się tak trafiło parę razy.
- 1
@j0nasz: Minecraft, Terraria, Super Meat Boy Forever - te trzy mi najbardziej podeszły, gram na padach od One S/Series - przez Bluetooth
konto usunięte via Wykop
- 3
@gniewnypolak: otwierać YouTube w Safari z adguardem
@gniewnypolak: Ewentualnie przeglądarka Brave, spoko blokuje na YT
@hipokampO_o: powiadomienia dostarczane są tam, gdzie aktualnie używasz (za wyjątkiem połączeń przychodzących, te lecą wszędzie na raz)
pierwszeństwo ma Apple Watch jeśli nic nie jest używane
jeśli iPhone/iPad/MacBook jest używany to powiadomienie pojawia się tam, natomiast na każde z pozostałych urządzeń dostarczane jest po cichu.
tak ma być i nie zmienisz tego.
pierwszeństwo ma Apple Watch jeśli nic nie jest używane
jeśli iPhone/iPad/MacBook jest używany to powiadomienie pojawia się tam, natomiast na każde z pozostałych urządzeń dostarczane jest po cichu.
tak ma być i nie zmienisz tego.



























Siema, planuje kupić ipad pro 12,9. Ale zastanawiam się czy to ma sens? Mam macbook pro, mam iphone. Ogólnie czasami przejrzę YT, poczytam w necie itd. Ale teraz będę robił mieszkanie to pomyślałem, że się przyda do zaprojektowania mniej więcej co kupić, porobienia zdjęc, poszukania inspiracji i poszukanie tego w sklepie itd. Cięzko z laptopem latać a iphone mam mini, nie chce zmieniać
@zyjdajzyc1: tak chyba trochę na siłę szukasz powodów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)