Wpis z mikrobloga

Jakbym chciał kupić iMaca albo Mac Mini, to którego używanego wybrać by był maksymalnie tani, ale jednocześnie zdatny do użytku? Potrzebuję go tylko do podstawowych rzeczy: internetu, poczty, netflixów oraz dodatkowo do Notability bez którego nie mogę żyć.

Czy około 500 zł za maca mini 2012 z 16gb ram, będzie ok?
#apple #komputery #ios #ipad
  • 12
@rybak17: Czemu najnowszy macOS jest tak ważny wg ciebie? Na windowsie spokojnie egzystowałem na wersji 7. Brakuje mi jednak dostępu do Notability, które mam na tablecie, ale nie mam wersji desktop
@rekinwpaski: Jeśli chodzi o Mac Mini to najlepszy stosunek cena/jakość masz oczywiście przy modelu z m1 z 2020 r.
Czyli najtańszy Mac Mini M1 z OLX za 1700zł da Ci długie wsparcie i bardzo dobrą wydajność do biurowej pracy.

Ogólnie jest tak:
2020 Mac Mini M1 (od 1700 zł) - super wydajność, najnowszy system (Sonoma), długie wsparcie
2018 Mac Mini Intel (od 1200 zł) - średnia wydajność, najnowszy system (Sonoma), wsparcie
Jeśli nie masz fajnego ekranu i peryferiów, to może rzeczywiście warto rozważyć iMaca. Przynajmniej będziesz miał dobrej jakości ekran i wbudowane głośniki.

Przy iMac nie warto patrzeć na nic starszego niż 2015.

2015 HD - od 1000 zł (Monterey)
2015 4K - od 1300 zł (Monterey)

2017 HD - od 1300 zł (Ventura)
2017 4K - od 1500 zł (Ventura)
vnzb92 - Jeśli nie masz fajnego ekranu i peryferiów, to może rzeczywiście warto rozwa...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-22 o 10.14.05

Pobierz
@b4rney: Sprawa jest prosta. Jeśli chodzi o Macbooka na start to kupujesz najtańszy Macbook Air M1 na OLX - od 2700 zł
Jak Ci podejdzie to sobie zostawiasz, jak nie to sprzedajesz.

Przy MacBookach akurat nie warto nawet patrzeć na starsze generacje z intelem, bo jest pomiędzy nimi przepaść. Szybko wyczerpują baterie i się grzeją.

A jeśli masz większy budżet to możesz pomyśleć, czy wziąć wersję z większym dyskiem lub RAMem.
vnzb92 - @b4rney: Sprawa jest prosta. Jeśli chodzi o Macbooka na start to kupujesz na...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-23 o 09.28.38

Pobierz