@ChichyKun: Ruskie to są bardzo łatwe do pokonania, wystarczy dobrze okopać wojska na granicy i biedacy będą tracić żołnierzy w proporcji 100:1. Miałem niedawno 70 dywizji ustawionych na całej granicy prowadzącej do Europy Zachodniej, czyli na Litwie, Estonii, Łotwie, Polsce i Rumunii, a oni kilkaset, a i tak dostali ostry wpierdziel xD
  • Odpowiedz
Zawsze gdy wychodzi nowa część jakieś #gry, to jest ogólny hejt na nową część i gadanie: "usuń #civilization6 i zainstaluj piątkę", albo "zostaw to #hoi4 bo kupa i lepiej ogarnij trójkę, albo najlepiej odpal pierwszą część tylko musisz ściągnąć emulator DOSa czy ZX spectrum" #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Feeeek: Jak dla mnie była nader skomplikowana. Po 3 podejściach odechciało mi się grać, choć nie przeczę, że dało się w nią z przyjemnością grać. Ale od dobrej gry wymagałbym bardziej przejrzystych zasad i mniej topornej rozgrywki.
Weźmy takie Eu4 ze wszystkimi dodatkami. Gra jest trudna, ale nie jest skomplikowana i toporna.
  • Odpowiedz
Mirki powiedzcie mi jak to jest w HoI 4 z komendą "winwars"- powinna mi umożliwić zakończenie wojny ale po jej wpisaniu nie dzieje się nic, nie mogę zaproponować pokoju itd.

Troszkę sobie roleplayuje i przydałoby się skończyć wojnę w tej fazie w której jest obecnie ale nie mogę jej zakończyć inaczej niż bez użycia komendy.

#paradox #heartsofiron #hoi4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W oczekiwaniu na nowe DD na forum paradoxu pojawił się topic odnośnie nadchodzącego DLC Together for Victory. Z jego opisu wynika, że nowe drzewka national focusów otrzymają: Australia, Kanada, Nowa Zelandia, RPA i Indie Brytyjskie.

Do tego ma dojść nowy system zarządzania autonomiami, idee narodowe mają dawać większe bonusy dla kraju oraz wcześniej omawiany nowy Land-Lease.

#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Edytować już nie mogę a nie chce tworzyć nowego wpisu.

DLC wejdzie z patchem 1.3 Torch. Prawdopodobnie na początku grudnia - devsi mówili wcześniej, że chcą dać pierwsze DLC przed Bożym Narodzeniem. #hoi4
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie odnośnie tej rozpiętości bojowej, bo przez całe moje obecnie granie w HOI4 robiłem to źle. Rozumiem, że dywizje powinny mieć rozpiętość max 20 (lub 22 jak gramy marszałkami z bonusem). Front ma bazową rozpiętość 80 i +20 za każdy kierunek ataku, no właśnie. Rozumiem, że bazowo atakować na froncie będą cztery dywizje z rozp. 20, ale o co chodzi z tymi kierunkami ataku?
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej miraski. Jeżeli ustawiam jednostki na froncie to jak zrobić, żeby byli tylko na jego części. Zawsze mi się tworzone armie rozwalają na całej linii frontu i to trochę wnerwia :|
#hoi4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowe DD: HOI4 Dev Diary - Ally Down Under

W skrócie:
1. pokazali drzewko National Focusów dla Australii i je omówili
2. będzie możliwość "dzielenia" się technologiami, czyli bonus do szybkości badań dla danej technologi, który zależy od tego ile państw z tej samej frakcji już tą technologie posiada. Ma to umożliwić szybsze dogonienie reszty pod względem badań. Mam nadzieje, że to będzie działać też dla innych frakcji.

ps. Wraz z DLC
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się jakoś strajki łatwo pacyfikować? Co chwile mi fabryki i infrastrukturę na obszarach okupowanych niszczą i to już jest jakaś masakra. Muszę w każdym regionie stawiać co najmniej jedną dywizję z żandarmerią, niekiedy nawet kilku potrzebuję, żeby przestali protestować. Tylko problem jest taki, że mam tych okupowanych regionów pełno i tak do każdego przydzielać to trochę lipa, zautomatyzować się tego jakoś nie da? Potrzebuję pewnie z ponad 200 dywizji, żeby to
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gother: Ja stawiam tam gdzie są burdy największe :) a i grając Szkopami daje bodajże Himmlera (ten co daje bonusa do mniejszje dzialanosic partyzantów)
  • Odpowiedz
Fortyfikacje w tej grze są op. grając Francją na całej wschodniej granicy zbudowałem fortyfikacje na 10 i obronę przeciwlotniczą na 5.Niemcy mieli kilkukrotną przewagę a cały czas rozbijają się o mnie jak o ścianę. #hoi4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asterling: Linia Hiszpańska zbudowana:P po drugie Szwaby zaczynają powoli wojska przerzucać bo Ruski twardo się bronią. Zapomniałem, że na desant nie mają szans bo Brytole dominują na morzu
  • Odpowiedz
Mam paręnaście korpusów ekspedycyjnych przysłanych z sojuszniczych krajów. Jak zrobić aby włączyć im uzupełnianie wyposażenia? Broni, cieżarówek, sprzetu wsparcia itd.? Bo w chwili obecnej mają raptem po 1/4 wyposażenia którego powinni mieć. Wiec ich użytecznośc mocno spada.

#hoi4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myzael: Linie zaopatrzenia są w porządku. W dodatku wydaje mi się że nigdy korpusy ekspedycyjne nie były uzupełniane. Jednak dopiero teraz jakos sie zaczalem nad tym zastanawiac :P
  • Odpowiedz
Co mirki sądzą #hoi4? Kusi mnie zakup, ale nie jestem pewien, na ile mi podejdzie. II wojna światowa to nie do końca moja bajka, chociaż mam ochotę przeprowadzić jakąś ładną kampanię przeciw ZSRR ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wole być ostrożny, bo Stellaris średnio mi się spodobał. Dodam, że jestem fanem CK2 i trochę mniej EU4.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka doktryna lądowa jest najlepsza? Odpaliłem sobie Niemców, ale tam na początku jest zbadana doktryna mobilna, ale żeby ją wykorzystać to trzeba pełno wojsk zmechanizowanych szkolić, czy co? Wcześniej grałem Polską na doktrynie przewagi ogniowej, nie robiłem wcale dywizji zmechanizowanych, ale ciągle mi zaopatrzenia brakowało, miałem przykładowo 200 dywizji, rozłożyłem je na front i wszystkie miały czaszki nad sobą. Przepchnąć Afrykę to była tragedia, bo infrastruktura katastrofalna i się zastanawiam czy nie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w środę było nowe DD devsów i narazie zapowiedziano dwie ciekawe rzeczy. Odrazu też poinformowano, że jedna z nich będzie w patchu darmowa a druga płatna, więc szykuje się dlc ale kiedy, jaki tytuł tego nie wiadomo.

1. zdolność blitzkrieg (płatna)
- w skrócie: nasze czołgi, zmech. piechota itd będzie gnać na złamanie karku do przodu

2. możliwość wyboru co mają ochraniać jednostki z rozkazem garnizowania.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Gram Polską od 1936r. na celach historycznych. w ok. 1937-38 zajmuje Czechoslowację, Rumunię oraz Bułgarię. Jak uniknąć sowieckiej inwazji w 39? Wystarczy, że nie podpiszę paktu antykominternowskiego, zajmując Rumunię zostawie im tylko Besarabie (bo ruscy claima robią na nią ) oraz po oddaniu Gdańska zwroce sie do ZSRR? Tak, wiem że mogę iść do komiternu ale nie chce. #hoi4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Uniknąć się chyba nie da, jak chcesz grać międzymorzem, to oddajesz Gdańsk i szykujesz się do wojny z ZSRR. Jak chcesz grać z aliantami to szykujesz obronę wzdłuż rzek i czekasz łaskawie na d-day, a potem wojnę aliantów z sowietami i pomagasz im przesuwać front na wschód.
  • Odpowiedz