Czy do modu kaiserreich są potrzebne jakieś dodatki czy wystarczy podstawka?
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem, chcę razem z kumplem zagrać na modzie Great War ale gdy to ja zakładam serwer on nie może dołączyć (Ciągle jest u niego Connecting i nic) a gdy ja do niego dołączam jest connecting timed out. Na podstawce bez modów wszystko działa doskonale i nie ma problemu ale gdy już mamy oboje te same mody to nie da się połączyć. Pomoże ktoś?
#hoi4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ungern: najpierw Monarchia i Habsburg na tron, referendum w Austrii, później ogólnie jedno wielkie zbrojenie i przygotowywanie granic z potencjalnymi wrogami. Jak tylko Rzesza wzięła focus na Sudetenland, ja skontrowałem go focusem na ochronę Czechosłowacji (specjalnie raz nie wziąłem jednego focusa żeby być 10 dni do przodu). W takiej sytuacji Czechosłowacja ma większą szansę na poddanie się kompletnej aneksji, niż na zostanie puppetem.

Oczywiście po tym Oś wypowiedziała mi wojnę,
  • Odpowiedz
Usiadłem ja chwilę a minęły 4h (°°
Nie lubię grać w gry paradoxu ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4 #heartsofiron #paradox
Szanowni weterani gry Paradoxu, podacie jakieś tipy dotyczące włoskiej marynarki wojennej? Praktycznie za każdym razem zostaje ona zniszczona przez Francuzów i Anglików. Na jakich okrętach się skupić, jakie doktryny opłaca się badać?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ReaperPLL: zamknij morze śródziemne tj zajmij gibraltar oraz kanał sueski i nawalaj w aliantów bombowcami morskimi
po 5 latach stania w porcie będziesz mógł w końcu wypłynąć swoją marynarką i dumnie ogłosić mare nostrum
  • Odpowiedz
HOI4 Dev Diary - War Changes and Game Difficulty

1. Zmiany w wojnach a dokładnie pogmerali w kodzie aby wojny były sensowniejsze - cokolwiek by to znaczyło. Przyznam się szczerze, że nie ogarniam tego o co im chodzi :P

Do tego ekran podsumowania jest ładniejszy i można filtrować rzeczy. A i będzie można podejrzeć kto i jakie dokładnie zadał na straty w wojnie.

2.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu? Za duzo roboty a za malo kasy wpadnie?


@Polkop: W dużym skrócie, tak. Zespół HoI ma 8-12 stałych osób, z czego 1-2 programistów AI. Co reszta miałaby robić w tym czasie? Przymusowy urlop?
  • Odpowiedz
@Primbledon: HoI4 da się wyrwać za około 40 zł, po prostu gra jest za nowa, żeby trafić do bundla.

Nie, nie oczekuję patchy, przecież obie gry doczekały się nowych (i lepszych) odsłon. Właśnie dlatego twierdzę, że nie opłaca się w nie grać, mając do dyspozycji bardziej dopracowane części.
  • Odpowiedz
Dajcie jakieś porady dla kogoś kto dużo grał w Hoi2 i Doomsday które pomogą się łatwo przyzwyczaić do tego interfejsa.
No i jakieś wskazówki do gry naszymi.

#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khattab Jak chcesz grać naszymi to na szybko musisz zgarnąć czechosłowacje następnie austrię. Problem zaczyna się kiedy chcesz wziąć gdańsk - czasem oddadzą, czasem nie. Dalej już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mireczki, rzadko gram w MP, a dziś się nadarzy taka okazja i dostałem do gry Czechosłowację. Ogólnie już mam cały zarys swojej gry w głowie, ale nie wiem jaki template dywizji wybrać. Jak myślicie 7/2 czy 14/4? Oczywiście piechota górska zamiast zwykłej.
#hoi4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanowne Mirki,

jak to jest z Hearts of Iron 4? Dobre czy słabe, bo oceny ogólne są wysokie, ale jak wczytuję się w opinie to raczej przeważają negatywne. Grałem w HoI 1 i HoI 2 i raczej mi nie szło, zawsze gorzej oceniałem grywalność tej serii od Europy Universalis (szczególnie 2 i 4), mimo że bardziej interesuje mnie II WŚ od renesansów.

Nie chodzi mi o kasę, ale o czas, którego mam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darydarylosu: Hoi4 wymaga jeszcze pracy(dodatków( ͡° ͜ʖ ͡°)), zagrasz kilka razy i Ci się znudzi jak zobaczysz co robi AI, albo jak zwalnia rozgrywka na koniec. Ogólnie czystej wersji bez modów to się nawet odpalać nie opłaca.
  • Odpowiedz
Tutorial jest dramatyczny, odpaliłem wczoraj i niewiele mi wyjaśnił, mimo że znam serię. Obejrzałem sobie dwie rozgrywki na YT i myślę, że już ogarniam podstawy. Zacznę od Polski z modem Poland+ i spróbuję udobruchać zachodnich sąsiadów. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
  • Odpowiedz
Mireczki które zdecydowanie bardziej ogarniają w HOI niż ja,wytłumaczcie mi jak to jest możliwe,że grając Polską i mając sojusz z ZSRR,Rzesza robi sobie normalnie Ribbentrop-Mołotow a potem nagle zabiera mi całą zachodnią Polskę tłumacząc to zamieszkami czy idk jak to jest dokładnie nazwane związanymi ze zmianą ustroju? Czy rzeczywiście muszę wypowiedzieć wojnę Hitlerowi zanim to się stanie czy jest jakaś szansa aby to ominąć? I jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak konkretnie działa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak konkretnie działa przejmowanie terenów podczas wojny? Bo mając dostęp do Grecji podbijam kolejne prowincje a dostaje je ZSRR


musisz przeprowadzic inwazje z morza, ewentualnie z wlasnego terytorium. jesli twoje wojska wejda z terytorium kraju sojuszniczego to ten kraj bedzie je okupowal

Rzesza robi sobie normalnie Ribbentrop-Mołotow a potem nagle zabiera mi całą zachodnią Polskę tłumacząc to zamieszkami czy idk jak to jest dokładnie nazwane związanymi ze zmianą
  • Odpowiedz
BTW skoro można przywrócić do władzy Kaisera Wilhema i cesarza Chin to mam nadzieję że Paradox doda też opcję przywrócenia Romanowów w Rosji (swoją drogą tu by było cholernie ciekawe w którą stronę pójść - w kierunku tradycyjnej monarchii czy też według hasła "car i sowiety" jakie proponowali Mładorossi).
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: prędzej czy później pewnie i drzewko ZSRR zmienią. Poza tym, jeśli dobrze pamiętam to ma być też dodana możliwość międzyinnymi stworzenia Świętego Cesarstwa Rzymskiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Od pewnego czasu odkąd chodzę spać, to odpalam #hoi4, wyłączam muzykę, pomniejszam widok aby było widać całą mapę i słucham sobie tego szumu morza, polecam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach