Chcę wydrukować stronę www. Zdawać by się mogło - jakiż to problem? Wchodzę na opcje firefoxa i daje drukuj. Problem w tym, że przeglądarka dzieli mi stronę w sposób, który mi na przykład nie pasuje. Chciałbym mieć możliwość większej edycji niż marginesy czy skala. Chciałbym na przykład dać tabulator przed słowo 'Schemat' i zjechać tekstem niżej za pomocą entera. Jak w Office.

No właśnie a jak wklejam w OpenOffice to wkleja mi cały
petrelli30 - Chcę wydrukować stronę www. Zdawać by się mogło - jakiż to problem? Wcho...

źródło: comment_1619532615VWC8YaOzzbL0FAfd2LX4Tv.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@petrelli30: to ci cię interesuje to właściwość css "page-break-after: always;" dodając go narzędziami developerskimi do "element.style" elementu przed paginacją (znajdziesz go inspektorem/zbadaj element pod prawoklikiem).
  • Odpowiedz
Muszę zrobić projekt etykiety. Problem jest taki, że etykieta wygląda identycznie ale ma 1000 różnych wersji kodów... Projekt zrobiłem w illustratorze ale nie wiem jak teraz w miarę sprawnie podmieniać te kody ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdej wersji zmienia się tylko ciąg 6 znaków.

Jest jakaś opcja zrobić to w miarę automatycznie? W indesign było by łatwiej?
#grafika #adobe #illustrator #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CLONE: nie wiem jak w illu, ale w indyku możesz podpiąć plik z danymi (csv chyba) i z niego zaciągnąć dane. Przy wypuszczaniu do PDF dane są zaciągane i masz problem z głowy
  • Odpowiedz
@CLONE: W Indesignie nazywa się to Data Merge i działa całkiem fajnie. O ile wiem, musisz mieć plik CSV i bazę kodów, które chcesz użyć
  • Odpowiedz
Mirki, rozglądam się za jakimś rozsądnym monitorem. Moje prace i tak najczęściej zostają w internecie, więc myślę, że pokrycie 99% sRGB + jakieś okolice 90-95% DCI-P3 powinno wystarczyć. Na forum Corony często spotykam rekomendację dla Benq PD3200U, jako monitora 32" 4K z wystarczającym zakresem kolorów. Przy czym znalazłem LG 32UN650-W, który ma praktycznie taką sama specyfikację, ale za to przyjemniejszy wygląd i cenę. Z kolei mało informacji jest na jego temat. Miał
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majeranek: Joł,
Niedawno zmieniałem monitor, więc przed zakupem przeczytałem wszystko o wszystkim (jak to przed dużymi zakupami). Jeżeli chodzi o Benq to sporo wiary narzeka na powidoki (wypalone elementy interfejsu Windows), które pojawiają się czasami nawet kilka minut po rozpoczęciu pracy. Zgłaszających to jako reklamacje Benq odsyła z kwitkiem twierdząc że to normalne zjawisko w panelach IPS :)

Miałem kilku kandydatów na liście i wybrałem 27" Dell U2720Q (4K) i jestem bardziej
  • Odpowiedz
@GARN: Widziałam ten obraz przed laty w jakimś muzeum. Zrobił na mnie piorunujące wrażenie! Kilka razy wracałam do tej sali, żeby go obejrzeć. Przede wszystkim jest dość sporych gabarytów i Jane Grey jest najbardziej zwracająca uwagę postacią, również w kontekście do sąsiadujących płócien.
  • Odpowiedz