#webdev #grafika #programowanie #zalesie
Kurde od 2 miesięcy zacząłem używać #useme #oferia , frelanceria czy grupy na fejsbuku z zleceniami.
Żeby wyhaczyć jakieś dodatkowe zlecenie na stronę, grafikę czy jakiś prosty kod, przeniesienie danych itp.

To jest jakaś masakra, przebić się z swoją ofertą do zleceniodawcy graniczy z cudem, bo na jedno ogłoszenie rzuca się 200 ludzi - gdzie i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba mam większą szansę na to że znajdę klienta jak bym wszedł do losowego mieszkania w Krakowie i zapytał właściciela czy chce stronę internetową.


@kodecss: Jak miałem z 19-20 lat (8-9 lat temu) w ramach "testów" przeszedłem się "większą" ulicą i zaglądałem do każdego lokalu usługowego (oprócz banków i innych tego typu rzeczy) i proponowałem swoje usługi. Po 6h łażenia miałem 2 zlecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°). W tym jedno
  • Odpowiedz
@klarkia: Ja outsorce'uję usługę wyszukiwania mi klientów bo wolę być grafikiem a nie handlowcem. Mam na tyle obrotnego na tym polu człowieka że w zasadzie nie martwię się o zlecenia więc konkurować nie muszę. Tak trzeba żyć! (Nie no, żartuję, ma to swoje przeróżne minusy - także taki, że robię głównie szybką drobnicę dla januszeksów więc nie mam co włożyć do portfolio).
  • Odpowiedz
#grafika #grafikakomputerowa
Mam taki problem, potrzebuję wyedytować ~300 obrazków, na każdym kilka strzałek do narysowania. Strzałki w każdym obrazku są w innym miejscu, ale jestem w stanie obliczyć położenia gdzie strzałka ma się zaczynać i kończyć.
Jak mogę to zautomatyzować żeby komputer zrobił całość za mnie?
Myślałem o skrypcie w bashu i przetwarzaniu po kolei w imagemagick
Inna opcja to załadowanie w Matlabie/Octave i tam ręczna manipulacja pikselami.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach