Da się jakoś w InDesignie automatycznie wstawiać słowo na końcu linii? Wiem, jak to zrobić przed linią (listy -> słowo przed) ale po linii nie znalazłem nic co by mogło pomóc.

Chodzi mi o uzyskanie czegoś takiego: wstawić na końcu linii EUR w każdej ramce z nadanym stylem. Czyli importuje z EXCELA wartość 30 i w ramce mam 30 EUR

#pytanie #grafika #indesign
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#cinema4d #grafikakomputerowa #grafika #render #kiciochpyta
Mirki, mam problem z zapisywaniem renderów w Cinema 4D.
Pojedyncze obrazy po zapisaniu np do png wyglądają tak jak powinny. Ale po wybraniu opcji Animation lub Image sequence pliki są ciemniejsze. Jakby gamma się nie zgadzała. Myślałem, że to przez renderowaniem Arnoldem, ale w wbudowanym rendererze jest to samo.
Podnoszenie w postprodukcji nic nie daje bo wychodzą
MyszkaZbyszka - #cinema4d #grafikakomputerowa #grafika #render #kiciochpyta
Mirki, ma...

źródło: comment_1629919401ZipemY1eSgYU03rz2CCTi0.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zarzućcie byczki oraz byczunie jakiś poradnik do używania pen toola w #photoshop z którego korzystaliście sami (o ile korzystaliście xD).

Ja wiem, że to podstawy ale jak mam wywijać tymi zakrętami to mi się to wszystko pietroli i jest mi źle oraz smutno i naciskam X :(

#grafika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tamozaplotem: tak to niestety jest, ja się spotkałem z tym że nawet ludzie z branży którzy w niej siedzieli z 5, 10 lat, ogarniali PS w bardzo podstawowym stopniu

a z ciekawości, wiesz z jakiej jest uczelni?
  • Odpowiedz
@Tamozaplotem: Jesli w ogóle na studiach uczą photoshopa to teorii.

Żeby umieć photoshopa to trzeba z nim spędzić setki albo tysiące godzin. Nie wszyscy mają tyle cierpliwości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#grafika #projektowanie

hej. mam taki temat. czy istnieje jakiś darmowy program w którym wyskaluje zdjęcie i policzę odległości na zdjęciu?

o co chodzi?
mam zdjęcie z drona płyty fundamentowej z nałożoną instalacją ogrzewania podłogowego. niestety firma która kładła podłogówke nie policzyła długości pętli a instalator który teraz będzie mi robił kotłownie i regulował ogrzewanie chciałby te długości znać bo byłoby dużo łatwiej.
znam wymiary budynku co do centymetra.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kien: spirala, czy nie spirala, ważne jest to że rurki są w równym odstępie od siebie. Ale z dużym pomieszczeniem masz rację. trzeba by obliczyć trzy spirale osobno
  • Odpowiedz
@ObiVanKenobi: jest spoko ale niekoniecznie jako stock zdjęciowy. W porównaniu do typowych stocków jak adobe stock, shutterstock, to zdjęć jest mało (3mln vs 150-200mln), i czasem ciężko coś znaleźć. Ale z drugiej strony jest tam masa innych zasobów, filmy, audio, templatki, templatki www, fonty, patrząc na to to cena jest rewelacyjna. Do stocka jeszcze masz w pakiecie twenty20.com gdzie zdjęcia są autentyczne, ale jest problem z licencją komercyjną przy większości.
  • Odpowiedz