Hej, orientujecie się jakie jest polecenie w Gnomie2 na zmianę workspace? W ustawieniach jest tylko ustawienie skrótu dla przełączneia na workspace 1 i workspace 2 a chciałbym ustawić też bezpośredni skrót dla innych workspace.

#linux #gnome #informatyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@InzMovi: To już bym przebolał. Pod super szybki dostęp do okien i pulpitów + schludne okna jakoś dają radę, ale cała ta reszta...

Dodatkowo niektórych może denerwować mała ilość (a raczej brak możliwości) jakiejkolwiek personalizacji poza zmianą tapety i ekranu blokowania.
  • Odpowiedz
jak w mincie 16 cinnamon zrobić tak, żeby po przejechaniu oknem do górnej krawędzi ekranu maksymalizowało sie ono tak jak w win7, zamiast zajmować górną połowę ekranu?

#linux #mint #ubuntu #gnome
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy okazji instalacji od nowa Debiana, wpadłem zobaczyć co słychać u Gnome (3.8, testing).




#linux #debian #gnome
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psi-nos: Po trochu wszystkiego :) Przede wszystkim klasyczny pasek z uruchomionymi programami, ikon w trayu, okrojone aplikacje (szczególnie nautilus). Wiem że większość rzeczy da się zastąpić wtyczkami, ale jest różnie z ich kompatybilnością i możliwościami konfiguracji :| Ostatnio używam Cinnamona i ma to wszytko to Gnome 3 + świetne aplikacje i ogromne możliwości konfiguracji.
  • Odpowiedz
Po 2 latach zdrady z windą, wracam na Linucha.

Linuksowy steam troche mnie do tego popchnął, większość moich gier lata na pingwinie.

Tylko pozostał dylemat, 5-6 lat śmigałem na Debianie, pod koniec przygody z Linuksem działałem na Archu i nie wiem na który się zdecydować.

Okienka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nawri: jak nie lubisz się męczyć z aktualizacjami niepasującymi do siebie, to lepeij debian


KDE z tego co wiem ponoć chodzi szybciej od GNOME 3, ale sprawdzałem to dawno temu i nie wiem, czy poprawili GTK3

ale jak wolisz oszczędzać zasoby, to LXDE
  • Odpowiedz