Trochę #niepopularnaopinia ale nie mogę przeboleć tego, że #gnome traci na znaczeniu w świecie #linux'a na rzecz #kde. Ogólnie by mi to zwisało gdyby nie to jak fatalne, brzydkie i ociężale jest KDE.

Gnome jest fajnie zaprojektowane, idea interfejsu Gnome Shell IMHO wyprzedziła swoje czasy bo dopiero z biegiem lat widać, że ich pomysły były całkiem trafione. Projektanci Gnome dbają o szczegóły,
InnyKtosek - Trochę #niepopularnaopinia ale nie mogę przeboleć tego, że #gnome traci ...

źródło: comment_rUqn7qmJNHSqYBVJMUcqp6MGVDe319XR.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JackBauer: No co kto woli. Dla mnie KDE wygląda bardzo niechlujnie. Widać, że UI projektują programiści a nie graficy czy ludzie od UX. W Windowsie, Mac'u, Androidzie czy Gnome moje poczucie estetyki nie jest tak bardzo oburzone jak podczas pracy na KDE :P
  • Odpowiedz
Witam. Mam problem z Debianem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wyświetla mi jakieś dziwne programy w dashu. Wkurza mnie to niemiłosiernie, bo tylko mi "zalewają" ekran. Już nie mówiąc, że nie działają (jak sprawdzałem czemu, to jeden "program" był modułem do szachów. Jakiś inny motyw czy coś.). Mają standardowe ikony itd. Używam Debiana i Gnome. Da się to jakoś szybko i bezboleśnie wywalić? Co ciekawe, nawet nie mam tego
Drakalen - Witam. Mam problem z Debianem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wyświetla mi jakieś dziwne progr...

źródło: comment_wrGwlzjSPkniUQLKRGgUukv4u49otWza.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirasy, wołam tu kogos kto zna sie na #informatyka #linux #gnome bo przy próbie zbootowania Mandrivy wyskakuje mi takie coś. Instaluje z pendriva, obraz tworzyłem programem UltraISO, sciągnięte z http://mirror.rosalab.ru/rosa/rosa2014.1/iso/ROSA.Fresh.R5/ (mirror ze strony http://mandriva.org.pl/), dodam ze na komputerze jest juz Win7, a mandriva miałaby byc na oddzielnej czystej partycji. Pomoże ktoś?
pan-violaceus - Hej Mirasy, wołam tu kogos kto zna sie na #informatyka #linux #gnome ...

źródło: comment_Tk4ymvxXFMJvu3rZhnSQJGnBzUtr6JHo.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pan-violaceus: Ostatnio pracuję nad przerobionym Debianem a'la Xubuntu, na razie jest 64 bitowy, ale może (jak masz 64-bity i chcesz zobaczyć) możesz przetestować, napisać o odczuciach. Wszystko działa na repozytoriach Debiana, więc szanse na sypanie są minimalne, a nawet jak projekt upadnie - aktualizacje są (od tego Debiana)

A jak nie to Debian :P
  • Odpowiedz
Mirki, szukam jakiegoś alternatywnego środowiska graficznego dla XFCE, bo to po 3 latach zaczyna mi się nudzić. Nie musi być super lekkie. Ostatnio coś Gnome za mną chodzi... Warto? A może jakieś inne, mniej znane?

#linux #ubuntu #xfce #gnome
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki. Mam #debian stable i #gnome i uwielbiam to połączenie, ale jednak po pewnym okresie czasu korzystania z WIn 8.1 bardzo do niego się przywiązałem ze względu na bardzo znaczą wygodę w porównaniu do debianka. Teraz pytanie: Na co zmienić #gnome (jeśli trzeba) lub co zastosować, by bardziej upodobnij się wyglądem do win8.1 ? Zastanawiam się też nad przejściem znowu do #sid ... Co
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuję pomocy.

Mam #i3wm i #gnome i za nic w świecie z poziomu gnome-tweak-tools nie mogę zmienić wyglądu ; /

Konfiguracja settings.ini też słabo działa

Poradzicie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach