Firefox naprawia jeden ze swoich kluczowych problemów

Dowiedz się, jakie zmiany przygotowuje Mozilla w kolejnej wersji przeglądarki. A jest na co czekać.
https://bulldogjob.pl/readme/firefox-rozprawi-sie-z-jednym-z-najwiekszych-problemow

#internet #technologia #komputery #informatyka #przegladarki #firefox #programowanie #bulldogjob
Bulldogjob - Firefox naprawia jeden ze swoich kluczowych problemów

Dowiedz się, ja...

źródło: comment_1662723452WglB8VgrItp6vJ5uhHnqbM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob: Czemu Firefox na Androidach jest tak ograniczony? Jest pula kilkunastu dodatków do zainstalowaniu, i nic więcej. (Chrome nie pozwala w ogóle, A taki Kiwi Browser pozwala na dodatki Chromowe jak leci)
  • Odpowiedz
Sprawdziłem zużycie pamięci RAMu Firefox(normalny i ESR), Chrome i Brave - wychodzi na to że najmniej RAMu na Windowsie zżera Brave, a najwięcej Firefox ESR - wszystkie przeglądarki czyste bez jakichkolwiek dodatków, świeżo pobrane wersje portable. Więc nadal się zastanawiam dlaczego to Chrome jest uważany za pożeracza RAMu, jak w rzeczywistości to Firefox pożera go więcej przy takiej samej ilości kart(145 z zakładek dla testu) - Dla tych którym nie chce się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dev1ance: W Firefox np. przy Youtube gdy odpalasz kilkanaście kart z video to pamięć skacze bo jest wstępne buforowanie kilku minut. Wtedy masz duże zużycie CPU/GPU. Jak masz za mało ramu, albo robiłeś sporo i nie chcesz resetować przeglądarki to odpalasz: abaout:unloads (dobre przy odpaleniu kilku stron np. z YT. Wciąż widzisz nazwy kart i wczytuje się aktualnie wybrana karta).
Dalej zwolnienie pamięci ram: about:memory (Wciskaj po kolei 3Przyciski Free
  • Odpowiedz
@dev1ance: Piszę jako ciekawostkę, bo na tagu często ktoś na coś narzeka dla rozrywki. Jak grasz i nie chcesz wyłączać przeglądarki to możesz zwolnić pamięć about:unloads, ciastka zostają(dane logowania itp.), więc tylko wczytujesz kartę ze stroną, którą akurat potrzebujesz.
  • Odpowiedz
Murki, jak się nazywa ta wtyczka do #firefox albo jakiś skrypt do greasemonkey który pokazywał notatkę o użytkowniku w nagłówku posta, obok jego nicka?
Pamiętam, ze miałem kiedyś coś takiego i dobrze się sprawdzało.
#wykop
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej liskowi Mircy!

Czy warto stosować wtyczkę auto-wypełniającą pola teleadresowe? Jeśli jak to jaką?
I czy są bezpieczne bo z tego co patrzyłem, żadna nie jest badana pod tym względem?

#firefox
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w tym firefoxie włączyć tłumaczenie strony? W chrome to wyskakuje chociaż dymek czy przetłumaczyć stronę a w firefoxie nic?

#firefox
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@merti: Wydaje mi się, że się da ale nie pamietam jak to zrobić. Nie wiem czy prawym i coś kliknąć nie trzeba. Musiałbym sam zrobić tak to bym Ci napisał
  • Odpowiedz
@iquiet: Dobra problem rozwiązałem. Akurat jestem w chromie ale tej opcji nie ma. Ale za to to co potrzebowałem to mam.
Chciałem mieć 4 karty w jednym oknie, a do tego jest dodatek Tile Tabs WE żeby sobie #gielda wyświetlić 4 instrumenty na #tv :D
a tam opcja Toggle Toolbars/ All Tiles wyłącza wszystko i zostaje ramka z nazwą ;)

Foto robione tosterem #huawei
merti - @iquiet: Dobra problem rozwiązałem. Akurat jestem w chromie ale tej opcji nie...

źródło: comment_1660925147XjwgCdGY5GmRv5DM0obPyj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam taki dziwny 'problem'. Mianowicie moja przeglądarka/komputer ma jakieś upośledzenie, które powoduje ciągłą konieczność np:
- na logowanie do konta google mimo zaznaczonego "pamiętaj dane logowania" - przy każdorazowym włączeniu przeglądarki muszę włączać neta w telefonie, żeby potwierdzić, że chcę się zalogować.
- na stronie banku każdorazowo przy logowaniu dodawanie kolejnego "zaufanego urządzenia" lub zalogować się jako "jednorazowo na tym urządzeniu"
- logowanie do innych witryn na zasadzie "zapamiętaj mnie" (rozumiem, że to ma
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecam to rozszerzenie do #youtube na #chrome #firefox
Np. wyszukujesz coś na yt i co chwilę masz bloki jakichś rekomendowanych wideło czy innych gównien, z tym mam tylko to czego szukam
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/youtube-recommended-videos/
https://chrome.google.com/webstore/detail/unhook-remove-youtube-rec/khncfooichmfjbepaaaebmommgaepoid
Naproksen - Polecam to rozszerzenie do #youtube na #chrome #firefox 
Np. wyszukujesz...

źródło: comment_1660339585ERhwozmjlL6VTeqaXtUPSY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach