#expedition33 #gry Mirunie, jeżeli ktoś ma problemy z wydajnością to fantastycznie działa generator klatek fsr 3.1 z optiscalerem. 1.Ściągamy : https://github.com/cdozdil/OptiScaler/releases 2.wrzucamy do folderu \Sandfall\Binaries\Win64 3.odpalamy optiscaler.bat 4.w grze wciskamy insert i ustawiamy opcję które nas interesują (np hud fix na 2, dzięki temu hud w grze działa jak ta lala). I oczywiście dla posiadaczy rtx-ów podmianka .dll z dlss4.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@vateras131: Spróbuj się pobawić z OptiScaler.ini, być może trzeba zaznaczyć którąś z opcji na górze, może na "Dx12Upscaler = fsr31"? W [FrameGen] powinno być "FGType = OptiFG". Dużo nie pomogę mając nvidię.
  • Odpowiedz
@Kresovianin:
Eh jednak musiałem wywalić ten optiscaler... Gra crashowała się na cutscenkach. Niby znalazłem jakieś rozwiązanie, że można oznaczyć RGB input (czy jakoś tak - nie pamiętam dokładnie nazwy) i pomagało w 90% przypadków, ale w finałowej cutscence aktu 1 gra się wysypywała za każdym razem. Bossa ubiłem łącznie 5 razy xD Za to opanowałem go do perfekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Irytują mnie latający przeciwnicy. Działa na nich praktycznie tylko strzał, który zadaje żenujący dmg. Jestem teraz w tych kamiennych urwiskach i idzie przez to jak po grudzie. Zużywam masę punktów akcji na latających kosiarzy, a wysokie typy z mieczami mają perma tarczę bo nie daje rady wszystkiego zbijać.
#expedition33
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vateras131: masz wybrane luminy boostujacę obrażenia od strzelania? Do tego lumina, która przywraca PA po zabiciu przeciwnika i latający wrogowie padają jak muchy.

Jak dobrze pamiętam, to latający przeciwnicy z urwisk mają latające kulki, które są ich słabym punktem.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Mordzia w jRPGach najważniejsza jest fabuła, postacie, kreacja świata, i system walki, reszta jest zawsze bardzo uproszczona lub nie przykłada się do niej wiele wagi. Nie ma tu niepotrzebnych śmietnikowych systemów, którymi są z------e dzisiejsze produkcje, nie ma nikomu niepotrzebnych detali typu rosnące i malejące końskie jaja. Twórcy elegancko zmierzyli siły na zamiary i skupili się na tym co najważniejsze. Poruszanie w grze, gdzie główną mechaniką, jest turowy combat
  • Odpowiedz
@piaskun87: siadło mi zajebiscie. A jak ta gra działa i wygląda ()
Nawet niektórych gnojkow już paruje ale tylko tych co wyglądają jak te gostki że starcrafta.
A indy niech se czeka w tych Chinach xD
  • Odpowiedz
Jestem zachwycony tym tytułem. Sam klimat, wizja artystyczna (belle epoque na pełnej) i ścieżka dźwiękowa robią przeogromne wrażenie.
Dodam do tego bardzo przyjemny według mnie model walki.
Ciekawe postaci, dużo smutku i brutalności, ale też trochę humoru.
Dobór aktorów głosowych również na duży plus. Mamy tutaj Charlie Cox'a (Flash), Jennifer English (Shadowheart z BG3) czy chociażby Andy Serkisa (Gollum z Władcy Pierścieni).
Największe zaskoczenie tego roku jak dla mnie.
Warto wspomnieć, że cena przyzwoita, czyli 161
Pshemeck - Jestem zachwycony tym tytułem. Sam klimat, wizja artystyczna (belle epoque...

źródło: xxx

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pshemeck:
Przeszedłem prolog i pierwszych parę walk dalej. Audiowizualnie cut mjut. Gameplayowo na razie mam lekkie zgrzyty bo słabo mi idzie czytanie ataków przeciwników i reagowanie na nie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Łapię się też na tym, że próbuje szukać na siłę znajdziek, których nie ma xd
Na razie pozytywne wrażenia, choć gdzieś tam czuć lekkawo drewniany posmak. Przy czym to raczej szlachetne drewno, a nie
  • Odpowiedz
Łapię się też na tym, że próbuje szukać na siłę znajdziek


@vateras131: po prologu trochę jest, ale nie są to znajdźki typu przedmioty kolekcjonerskie, tylko surowce do ulepszania, ukryci przeciwnicy albo pikto. W sumie spoko, bo gra nie zmienia się w wielką encyklopedię do czytania.
  • Odpowiedz
Świat wydaje się trochę pusty - eksplorując można często używać sprintu, bo mało jest rzeczy do zlootowania. Nie trafiłem jeszcze na żadne notatki wyjaśniające co się dzieje - wszystko opiera się na dialogach towarzyszy. A


@Jailer: to jest duża zaleta, ile można robić gier typu symulator złomiarza
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi premiery growe kwietnia to nie mogę doczekać się Clair Obscur: Expedition 33 (premiera 24 kwietnia). Jest to coś a'la RPG w świecie stylizowanym na belle époque. Sam gameplay jest hybrydowy - walka jest turowa, lecz można wykonywać uniki/parowania, które opierają się na zręczności gracza. Na plus także genialny soundtrack. Aż sobie kupię gamepassa dla tej gierki.

#gry #clairobscur #expedition33 #gamepass
Krisgal10 - Jeśli chodzi premiery growe kwietnia to nie mogę doczekać się Clair Obscu...

źródło: 1000004953

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach