#banki #oszczednosci #inwestycje #waluty #dolar #euro

Mam ~80k pln oszczędności. Dotychczas przerzucałem z jednego konta oszczędnościowego na drugie, ale przy tej kwocie znalezienie czegoś z oprocentowaniem chociaż 3% jest ciężkie. Ostatnio miałem w Getin, widzę, że jest tam też opcja konta oszczędnościowego w EUR lub USD. Zastanawiam się, czy nie podzielić tych oszczędności w jakiś sposób na 3 części EUR/USD/PLN
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko #wykopradzi

mam tam swoje zaskórniaki 30k zł

generalnie nic z nimi nie planuje w najblizszej przyszlosci robic.
Warto je przewalutować na np Euro? i niech sobie nadal lezą?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możemy łatwo zarobić 25euro :) Wystarczy założyć konto Xoom lub połączyć je z paypal. I zrobić przelew na minimum 50 euro
Czym jest Xoom?
Xoom jest teraz członkiem rodziny PayPal. Oferujemy Ci szybki, prosty i bezpieczny sposób wysyłania pieniędzy, doładowywania telefonów i płacenia rachunków rodziny i znajomych na całym świecie. A teraz jesteśmy członkiem grupy PayPal, światowego lidera branży płatności elektronicznych.

Co jest potrzebne do odebrania bonusu?
konto PayPal (na to konto zostanie przelany bonus)
Fiuczer - Możemy łatwo zarobić 25euro :) Wystarczy założyć konto Xoom lub połączyć je...

źródło: comment_C8UVYRSGAgVMBl0Aq0t0Sb4jke6cbrj8.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elfik w zbożu rycina rok 2017 cena 1mln #euro.
Czy ktoś da więcej? Pogadaj z Sapkowskim ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

30 listopada odbędzie się w Bukareszcie losowanie grup EURO 2020. Z powodu nietypowej formuły tej imprezy (12 miast, 12 państw gospodarzy), samo wyłanianie grup będzie specyficzne.

Po pierwsze, w dniu losowania nie będą znane 4 ostatnie drużyny jadące na euro, które zostaną wyłonione po rozegraniu marcowych play-offów.

Po drugie, każdy z krajów gospodarzy jadących na mistrzostwa, ma mieć zagwarantowane rozgeranie przynajmniej dwóch meczów grupowych u siebie w kraju (tyczy się to również potencjalnych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy ktoś wie dlaczego złotówka się umacnia w stosunku do euro?

Na początku października miała słabnąć w związku z wyrokiem TSUE w sprawie frankowiczów. Najpierw Euro stało po 4.39, a teraz jest już po 4.28.

Może ktoś to wyjaśnić? Jest szansa na odbicie?

#euro #waluty #gospodarka #ekonomia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szukajac_wiedzy2: wpływ na umacnianie się złotówki ma przewidywalność polskiej Polityki, tzn. wynik wyborów okazał się zgodny ze wskazaniem analityków. Inne dane również w miarę sensownie prognozują (z pewnymi drobnymi odchyleniami, ale to nawet lepiej), a to oznacza, że planując biznes można się kierować przesłankami racjonalnymi (przewidywalnymi).
  • Odpowiedz
@MrAltairek: Dziś nie robią wrażenia może nazwiska, ale tam w odwodzie czeka pokolenie MŚ U-20.

Oni tam mogą niedługo zbierać efekty potężnych inwestycji czasów przedwojennych plus charaktery kształtowane w trudnych, wojennych czasach. Jeśli nie skiszą tych zawodników zbyt długo w lidze ukraińskiej i mądrze powyjeżdżają na Zachód to łatwo nas przebiją.

Kovalenko, Zinchenko, Mykalenko, Tsygankov, Łunin (który chyba zbyt wcześnie wyjechał i ma problemy w Hiszpanii z graniem, już drugi
  • Odpowiedz
@MeeF: od życia, od człowieka

zapytaj panią Krysię która pracuje na kasie w biedronce czy to dobra kasa, a potem zapytaj dyrektora banku, czy to dobra kasa.

nie ma jednoznacznej odpowiedzi, za dużo zmiennych

można przez wiekszość czasu siedzieć i czytać książke w pracy, a można pracować po 12h bardzo ciezko fizycznie na budowie
  • Odpowiedz
@Harmonia: ale każdy sobie sam wyznacza taką granice, bo nie takowej uniwersalnej, niektorzy bogaci z domu nie wyobrażają sobie życia za 10k miesiecznie, przecież nie starczy na apartament w centrum, samochod w leasingu i wystawowe zycie, każdy oczekuje czegoś innego

do tego w ogóle OP nie określa branży, można odpowiedzieć czy 2800 euro to dużo, będąc kierowcą tira, programistą czy też magazynierem, bo są jakieś punkty odniesienia

dla kogoś kto
  • Odpowiedz
Przeliczone! Na stole było 661 sztuk, czyli 1322€ (po dzisiejszym kursie PLN/EUR to daje 5763 zł.). Poniżej jest fotka - każda kolumna to 10 monet.

W zgadywance https://www.wykop.pl/wpis/44278151/mirki-i-mirabelki-zainspirowany-wpisem-krzysu-http/ najbliżej był @kurlapejter, który typował 1360€ co oznacza że pomylił się tylko o 38€, czyli 19 sztuk! Niezły wynik! Gratulacje!

Najdalej od prawidłowej wartości był @Chulio ze strzałem
okolicznosciowy - Przeliczone! Na stole było 661 sztuk, czyli 1322€ (po dzisiejszym k...

źródło: comment_apKVn7mgUZIEc5Or6HO195ExKs1vCOJu.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki! Zainspirowany wpisem @Krzysu
https://www.wykop.pl/wpis/42978079/zabieram-sie-za-liczenie-drobnych-jest-tutaj-okolo/
otworzyłem skarbonkę i dziś biorę się za liczenie (wszystkie monety mają nominał 2 euro). Proponuję małą zgadywankę: jaka jest na stole suma pieniędzy? Dajcie swoje typy w komentarzu ( ͜͡ʖ ͡€)

Pulsujących ten wpis zawołam wieczorem do wyników (suma, waga oraz
okolicznosciowy - Mirki i Mirabelki! Zainspirowany wpisem @Krzysu
https://www.wykop....

źródło: comment_DWUpobp9WgHnbOwWkAz9VfVPWiIPbm50.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach