Węzeł archivalny Ethereum waży już 6,38TB: https://etherscan.io/chartsync/chainarchive
Zwracam uwagę na to przyspieszenie w lipcu, to wtedy jak zwiększyli bloki i nazywali to "Another huge milestone" :D
Myślicie że szybko rośnie? Oni mają w planach zwiększyć bloki do 512kB x64 shardy co 15 sekund. Pomijam już beacon chain. To nam da maxymalnie ponad 188GB dziennie :D Oczywiście nie będą wykorzystywane wszystkie shardy na maxa, ale tu nawet ułamek tej wartości to absurdalny przyrost...
cyberpunkbtc - Węzeł archivalny Ethereum waży już 6,38TB: https://etherscan.io/charts...

źródło: comment_1613251451SFuzY94uTPzE2q2zYAo2ZN.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: Centralizacja w wielu aspektach.

POS i cloudflare, bo bez POW który pełni funkcję timestampa trzeba polegać na jakimś źródle czasu. W końcu na POS nie kopie się bloku, tylko tworzy a te muszą mieć odstępy między sobą, więc wszystkie węzły muszą weryfikować czy nie za szybko wykopano bloki i w odpowiednim czasie - musimy korzystać z jakiegoś źródła czasu. Padło na cloudflare. No i mamy centralny zapalnik.

Węzły archivalne, które
  • Odpowiedz
@Antyradek: Lightning Network. Tx w sekundę a koszta to zazwyczaj 1 satoshi. Chyba ze większą wartość przesyłasz, bo tam jest opłata procentowa, ale większość kanałów ma ustawioną ją na 0.0000001.

Tak się skaluje. Tak, wiem że mało gdzie się z niego jeszcze korzysta, ale to się zmienia. Właśnie dwie duże kolejne giełdy wdrażają. Już Bitfinex ma a zaraz będzie Okcoin i Kraken. Później poleci lawinowo.

Zrozum. W BTC zawsze bedą
cyberpunkbtc - @Antyradek: Lightning Network. Tx w sekundę a koszta to zazwyczaj 1 sa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co się stanie jak padnie mi karta graficzna przy obecnie niskiej dostępności nowych?
Karta to Palit RTX2070 kupiona w kwietniu za 2k. Od kilku dni jest ostro kopane. Co się stanie jak to jebnie? Wymienia mi na nową czy oddadzą kasę (niepożądane bo nie kupię nowej za to).
#kryptowaluty #kopanie #ethereum #nvidia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@md5sum: kodeks cywilny (q--a wlasnie wyrwalem przycisk :e: z klawiatury) daje ci 2 lata rekojmi. MAsz prawdopodobnie tez gwarancjeee. Jezeli uzywasz karty niezgodnie z przzzzzzzzznaczniem (j----e e si nie cjce wciskac) to mzoe cie to wylaczyc z gwarancji ale nie z rekojmi.
Czyli powinni ci ją wymienic na nowa w przypadku usterki o ile np nie spowodowałeś przepięcia.
Dodatkowo sprawdz w karcie gwarancyjnej jakie są wykluczenia odpowiedzialnosci. Moga byc niezgodne
  • Odpowiedz
#ethereum
#kryptowaluty

Czy jest mozliwosc ze handlując na #uniswap na parze eth-usdc coś może pójsc nie tak. Warto rozłożyć zakup dużej kwoty na mniejsze partie? Na co zwracać uwagę żeby czegoś nie popsuć i nie stracić srodkow? Wszystko przy domyślnych ustawieniach giełdy .
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaiste_istotna_istota: Ale zastanów się. Co im z jakichś defi, jak przecież oni są tylko po prostu kolejnym identycznym forkiem innego defi. Tego jest pierdyliard. I mają liczyć ze coś tam naskubią do czasu aż nie oleją ich ludzie? Nie po prostu z-----ć cały kapitał i się nie srać tym? No popatrz, jeden strzał i ile z tego mają.

A NAJLEPSZE ŻE SĄ USPRTAWIEDLIWIENI I NIKT IM NIE MOZE UDOWODNIĆ ŻE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@khaotic: Kantory mają spore prowizje.
Lepiej sprzedaj na giełdzie do USD (Kraken, Binance, Coinbase Pro) i wyślij na rachunek walutowy w banku, i potem walutomatem na PLN.
  • Odpowiedz
Czytam, czytam i nadal nie rozumiem koncepcji nietrwałej straty (Impermanent Loss). Jak dostawcy płynności radzą sobie z ostatnimi gigantyczmymi wzrostami skoro wywołują one straty? Szczególnie do stablecoinów. Gdzie tutaj jest zachęta dla dostarczycieli płynności na DEXach? ¯\_(ツ)_/¯

#kryptowaluty #uniswap #ethereum
AntyBohater - Czytam, czytam i nadal nie rozumiem koncepcji nietrwałej straty (Imperm...

źródło: comment_1613169836ljG6bFbaj7EEsnBD5ATsmp.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AntyBohater: np. dostarczasz pare USDC-ETH
USDC cały czas $1 ale ETH drożeje.
Ponieważ drożeje to jest go coraz mniej w Twojej parze, za to coraz wiecej USDC.
Ostatecznie, zarobilbys wiece gdybys trzymal te ETH w portfelu zamiast dostarczac plynnosci.

Przynajmniej w krotkim terminie bo w dlugim fee, ktore zarobiles powinny
  • Odpowiedz
Siema górnicy #ethereum Pochłonęło mnie ostro kopanie od kilku dni i zaluje ze dopiero tak pozno to odkrylem. Zastanawiam sie ile czasu jeszcze bedzie mozliwosc kopania i czy jest sens inwestowania w sprzet? Aktualnie kopie sobie powoli na gtx 1660 super, ale chcialbym dokupic druga karte by kopac dwa razy szybciej ( ͡ ͜ʖ ͡) #kryptowaluty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powtórzę po raz kolejny po latach kopania - teraz to jest moment na wyprzedawanie urobku a nie zaczynanie kopania w szczycie wszystkich kosztów xD


@Saeglopur: trochę prawdy w tym jest, z doświadczenia wiem ze juz po kilku miesiącach okazało się że lepiej opłacało się po prostu kupić na giełdzie te eth zamiast kopać a największy zysk dałby zakup btc zamiast kopać czy kupować eth
  • Odpowiedz
@AntyBohater:

Hoskinson wanted to accept venture capital and create a for-profit entity with a more formal governing structure. Buterin wanted to keep Ethereum a nonprofit organization with an open-source, decentralized governance. Hoskinson left Ethereum in June 2014.
  • Odpowiedz
Ciekawostka: Ethereum wbrew pozorom nie jest wyjątkowo wymagającym systemem.
Na obrazku załączam mój domowy węzeł geth oparty o Rasberry pi 4 8GB, dystrybucja Manjaro ARM, napęd SSD Samsung EVO 860 1TB. (Adapter SATA-USB oparty obowiazkowo na układzie ASMedia, inne mogą nie działać z USB 3.0)

Węzeł zajmuje 6,2GB RAM, 340GB przestrzeni SSD

Synchronizacja zajmuje ok 7 dni w trybie fast lub ~3 dni z (eksperymentalną) flagą --snapshot
A.....o - Ciekawostka: Ethereum wbrew pozorom nie jest wyjątkowo wymagającym systemem...

źródło: comment_16131320608wM3DCFMx3uLPI3ilHltxV.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amebcio: Ja pier.... ile razy można to samo wałkować?

1. Człowieku, tak możesz sobie niezsynchronizowany tylko skopiowany prywatny węzeł postawić. Nie zsynchronizowany, bo nawet na wydajnych PC synchro masz ok miesiąca. Na raspberry synchro jednego bloku trwa dłużej niż wykopywanie bloku w realtime, więc nigdy by go nie dogonił i nie ważne jak długo byś to synchro robił, przyrost jest szybszy. Po prostu kopiujecie blockchain bez synchra.

2. Ten prywatny węzeł nie
cyberpunkbtc - @Amebcio: Ja pier.... ile razy można to samo wałkować?

1. Człowieku...
  • Odpowiedz
Nie zsynchronizowany, bo nawet na wydajnych PC synchro masz ok miesiąca.


@cyberpunkbtc: Synchronizacja poprzez pobranie snapshota daje dokładnie ten sam rezultat co na domyślnych ustawieniach - nie ma tu żadnych kompromisów - taki węzeł posiada wszystkie informacje pozwalające zrekonstruować węzeł archiwalny gdyby zaszła taka potrzeba

Chłopie. Już tu podrzucałem wiele testów które robili różni ludzie. Na VPS mieli pełne synchro po blisko
  • Odpowiedz