Mirki, czy gdy zechcę przemierzyć i uruchomić na "krótko" ten zasilacz to czy po podaniu tych 3V na AMP_LMT (oraz napięcia B), na +LB oraz -LB powinne pojawić się napięcia? Czy moge podać te 3V z zasilacza zewnętrznego? (odłączę zasilacz z układu wzmacniacza. trafo + układ zasilacza)

Jest to zasilanie z Yamaha RX-A1030 - manual

#elektronika #elektroda

Ps. jak nazywa się ten układ? Trochę grzebię w audio i
dedyk - Mirki, czy gdy zechcę przemierzyć i uruchomić na "krótko" ten zasilacz to czy...

źródło: comment_1643689027CfpX2QlN36egGvj2mDSNvk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy po podaniu tych 3V na AMPLMT (oraz napięcia B), na +LB oraz -LB powinne pojawić się napięcia? Czy moge podać te 3V z zasilacza zewnętrznego?


@dedyk: Jeśli podasz oba B+ i B-, oraz AMPLMT to tak.

Ps. jak nazywa się ten układ?


Obwód włączający zasilanie? To nie ma żadnej specjalnej nazwy.
  • Odpowiedz
@zetisdead: Zasilanie główne to B+ oraz B-, LB-/+ wchodzi dodatkowo na ukłąd wzmacniacza poza głównym zasilaniem. Wydawało mi się że jest to jakieś zasilanie specjalne... regulowane czy jakieś sprzężęnia ujemne etc (nie znam aż tak rozlegle tematu). Dodatkowo ten blok LB na schemacie ma osobne oznaczenie, strzałka przebijająca kreski... na logikę to jakby jakaś regulacja. No nie ważne, w receiwerze który staram się ogarnać brak jest zasilania LB, przez co
  • Odpowiedz
Mirki elektrycy i amatorzy, podłączam właśnie taśmy led w łazience, po okręgu, na suficie, zasilanie starałem się dawać na środku, jednak jeden odcinek jest dłuższy o jakiś 3 metry i na końcu rozni się mocą świecenia. W momencie gdy plus i minus dwóch taśm led łączę ze sobą, to jasność całej taśmy jest taka sama, jednak jest to dla mnie mocno nie intuicyjne. Mogę tak zrobić na stałe?
#led #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mogę tak zrobić na stałe?


@Canibal111: Jak chcesz żeby równo świeciła to tak. Taśma LED ma sporą rezystancję. Napięcie na diodach spada wraz z odległością i to dość znacznie, więc albo robisz odczep z zasilaniem co kilka m albo np. łączysz ze sobą końce.
  • Odpowiedz
Mirki, umie ktos wytłumaczyć mi (amatorowi) czemu na korytarzu po wymianie lamp (2 sztuki) i włączników niby na schodowe jest błąd. Musze chodzic raz do jednego włacznika raz do drugiego i w koncu lampy gasną. Dodam ze wujek niby elektryk. Ale przed jego remontem lapmy działały poprawnie. #elektryka #elektroda
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kvba1998: Na 99% zadziała. Zerknij jakie są oznaczenia na tym schemacie na Twoich zdjęciach.

Jest L - które oznacza kabel z prądem.
I są dwa wyjścia ze strzałkami - i je podłączyć trzeba do tych szarych.

I drugi musi być tak samo - tzn kabel którym ma płynąc prąd do lamp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Habitican: właśnie to była zaleta lokalnego sklepu :P ale zawsze możesz zamówić i jeszcze przed montażem zmierzyć napięcie, jak ma powyżej ~3V to OK, niżej może być już śmieciem, jak tak to zwrot no tylko szkoda zachodu. Aale myślę że tą za 25zł możesz zaryzykować, bo z tą za 50 to już poważna inwestycja w skali wartości smartfona xD
  • Odpowiedz
Elo, mój ziomeczek dostał od dziadka gramofon, I za cholere nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jakiego typu głośniki trzeba by do niego kupić, żeby działały. Jego model to:
Gramofon Dual Metz Studio Hi-FI- Studio Center 4730
Dodaje też zdjęcie, jak to wygląda. Proszę was kochane wykopki, o pomoc.
#muzyka #elektronika #elektryka #gramofon #elektroda #pytaniedoeksperta #pytanie
Wybuchowy_kubek - Elo, mój ziomeczek dostał od dziadka gramofon, I za cholere nie jes...

źródło: comment_1643138807cT0CY41zQO84vbUywUrvrv.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BonifacyDX: zmień tło na jednolity szary i wtedy sprawdź.
Sprawdź, czy napewno masz ustawioną natywną rozdzielczość dla tej matrycy, żadnego skalowania obrazu itd?
Sprawdź ustawienia funkcji ClearType - może to antyaliasing fontów psuje takie brzydkie rzeczy?
Jeśli jest gwarancja - to skorzystać.
  • Odpowiedz

Mireczki, wykłady z maszyn elektrycznych i dynamiki układów napędowych były u mnie bardzo dawno, do tego nie robię za bardzo w temacie..no i wszystko wyleciało z głowy..( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mógłby ktoś podpowiedzieć co to za typ silnika?
https://www.lehner-shop.com/en/inrunner/series-30/3080.html
wiem że ma magnesy stałe w wirniku, że podłączenie jest możliwe w gwiazdę i trójkąt, ma 6 wyprowadzeń, jest też dokładny pomiar położenia wału (poprzez enkoder sin/cos) i współpracuje z
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę mi wytłumaczyć jak działa żarówka wifi jeśli chodzi o włączanie/ wyłączanie ( ͠° °) normalnie mam fizyczny przycisk na ścianie, który zamyka/ otwiera obwód, a tutaj żarówkę można zgasnąć niezależnie od przełącznika, czy tam w żarówce jest jakiś FIZYCZNY przełącznik, który reaguje na polecenie wifi czy w jaki sposób ona rozłącza prąd
#elektryka #elektronika #elektroda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xiv7: W skrócie, odbiornik wifi jest cały czas po prądem czyli pobiera małą ilość energii, i jak dostanie sygnał to włącza „stycznik” który włącza żarówke. Ile pobiera żarówka w stanie czuwania? Pewnie tyle co nic. Może pisze na obudowie albo jakiejs instrukcji/etykiecie
  • Odpowiedz
@OpenCL: ustaw komunikację w tryb HEX, albo UCS2 i potem już z górki, możesz wysyłać dowolne bajty.

AT+CSCS="UCS2"

16-bit universal multiple-octet coded character set (ISO/IEC10646); UCS2 character strings are converted to hexadecimal numbers from 0000 to FFFF; e.g. "004100620063" equals three 16-bit characters with decimal values 65, 98 and
  • Odpowiedz
Elo, próbuję odratować akumulator z Poloneza. Ma dwa lata, ale kolejny raz zjechał do zera po dłuższym postoju w garażu. Po naładowaniu trzyma ok. 10V

Czy to normalne, że w środku bulgocze? Czy zaraz wybuchnie? Serio pytam, bo się boję.

Odpaliłem funkcję recond na prostowniku.

#elektryka #elektroda #kiciochpyta #pytanie #pomocy #motoryzacja #pytaniedoeksperta
W.....n - Elo, próbuję odratować akumulator z Poloneza. Ma dwa lata, ale kolejny raz ...

źródło: comment_1642687294leWv4UYVoERnyhMCUGCk6z.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, lampa mi robiła spięcie i wywalała korki, to jest oprawka żarówki od spodu, ogarnąłem, że brązowy kabel ma wchodzić do dolnej blaszki a niebieski do bocznej, ale do której pary dziurek je wciskać? 1-1 są zapchane jakimiś blaszanymi rurkami, a w 2-2 są blaszki na dole
#elektryka #elektroda #prad #elektronika
xiv7 - Witam, lampa mi robiła spięcie i wywalała korki, to jest oprawka żarówki od sp...

źródło: comment_1642644047qIMkdABSF4QdkbglfKFUJW.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie czysto hipotetyczne. Mala altanka na dzialce, 1 pokoj i lazienka. Urzadzenia elektryczne to oswietlenie, telewizor i czajnik. Jesli wylacze w skrzynce glowne zabezpieczenie, czyli odcinam prad z sieci miejskiej, a nastepnie podpinam agregat do jednego z gniazdek, to normalne, ze zasilanie w domu zaczyna dzialac, czy nie powinno tak byc? Uprzedzajac pytania, tak wiem, ze zgodnie ze sztuka trzeba wsadzic dodatkowy przelacznik miedzy agregatem a siecia miejska. Staram sie ustalic co
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hermes600: będzie działać jeżeli cała altanka to jeden obwód. Podajesz napięcie na obwód i masz prąd w całym obwodzie. Problem jaki tu widzę to taki, że oczywiście nie będą działać zabezpieczenia w skrzynce bo prąd nie idzie przez nadpradowy i RCD. Jakiś zabezpieczenie masz pewnie w agregacie ale tzreba uważać żeby nie popalić gdzieś kabli. No i jak ktoś napisał żeby nie pomylić N i L.
  • Odpowiedz
@tadocrostu wielki tv z podświetleniem krawędziowym to raczej gotowy przepis na to. Z doświadczenia wiem, że zdjęcia i filmy przekłamują trochę i na żywo nie jest pewnie aż tak źle.
Jak ci to przeszkadza bardzo a kupiłeś przez neta to go oddaj.
  • Odpowiedz
Mam problem z włącznikiem świateł, zachciało mi się dotykowych. Pokrótce: włącznik 2 bierze faze z włącznika 1, wcześniej we włączniku 1 były miejsca na dwa przewody fazowe, teraz w dotykowym jest tylko na jeden (jedno wejscie L), jak zrobić zeby prąd był również we włączniku numer 2 a nie tylko wtedy jak zapale włącznik numer 1? Jakoś obejść to na złączkach wago? Nie wiem czy dobrze to opisałem bo z elektryki jestem
sbk2009 - Mam problem z włącznikiem świateł, zachciało mi się dotykowych. Pokrótce: w...

źródło: comment_1642286750vIPCTiIIl6kLAdLsxkG2BN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, czy jak dobiorę wtyk z kablem (mój laptop ma wtyk 5.5 x 2.5 mm) to musi być to przewód z takiej samej ładowarki czy nie jest to istotne i tylko wtyk jest istotny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilacza-asus-toshiba-msi-wtyk-5-5x2-5-mm-6458082086?reco_id=4248f2ad-760a-11ec-b688-40a6b7320170&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

#elektronika #komputery #elektroda #elektrodacontent #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
H.....n - Cześć Mirki, czy jak dobiorę wtyk z kablem (mój laptop ma wtyk 5.5 x 2.5 mm...

źródło: comment_1642256057VnwPfMjLNaAWCsobGE7Mnx.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach