#led #
wpisy
Najnowsze
Archiwum
Mirki elektrycy i amatorzy, podłączam właśnie taśmy led w łazience, po okręgu, na suficie, zasilanie starałem się dawać na środku, jednak jeden odcinek jest dłuższy o jakiś 3 metry i na końcu rozni się mocą świecenia. W momencie gdy plus i minus dwóch taśm led łączę ze sobą, to jasność całej taśmy jest taka sama, jednak jest to dla mnie mocno nie intuicyjne. Mogę tak zrobić na stałe?
#led #
#led #
@Canibal111: na długim odcinku napięcie spada
Jak możesz połączyć oba końce ze sobą to nawet lepiej, nic złego się nie stanie
Jak możesz połączyć oba końce ze sobą to nawet lepiej, nic złego się nie stanie
Mogę tak zrobić na stałe?
@Canibal111: Jak chcesz żeby równo świeciła to tak. Taśma LED ma sporą rezystancję. Napięcie na diodach spada wraz z odległością i to dość znacznie, więc albo robisz odczep z zasilaniem co kilka m albo np. łączysz ze sobą końce.
- 0
Mirki, umie ktos wytłumaczyć mi (amatorowi) czemu na korytarzu po wymianie lamp (2 sztuki) i włączników niby na schodowe jest błąd. Musze chodzic raz do jednego włacznika raz do drugiego i w koncu lampy gasną. Dodam ze wujek niby elektryk. Ale przed jego remontem lapmy działały poprawnie. #elektryka #elektroda
- 3
@kvba1998: obstawiam, że źle podłączone
- 2
@kvba1998: Na 99% zadziała. Zerknij jakie są oznaczenia na tym schemacie na Twoich zdjęciach.
Jest L - które oznacza kabel z prądem.
I są dwa wyjścia ze strzałkami - i je podłączyć trzeba do tych szarych.
I drugi musi być tak samo - tzn kabel którym ma płynąc prąd do lamp
Jest L - które oznacza kabel z prądem.
I są dwa wyjścia ze strzałkami - i je podłączyć trzeba do tych szarych.
I drugi musi być tak samo - tzn kabel którym ma płynąc prąd do lamp
Mircy czy to się w ogóle opłaca: kupiłem taki zamiennik baterii
https://allegro.pl/oferta/nowy-akumulator-bateria-htc-desire-825-b2puk100-8385319293
ale juz mialem dwie, bo za kazdym razem spuchnęła no i teraz chce zwrot pieniedzy.
Mysle
https://allegro.pl/oferta/nowy-akumulator-bateria-htc-desire-825-b2puk100-8385319293
ale juz mialem dwie, bo za kazdym razem spuchnęła no i teraz chce zwrot pieniedzy.
Mysle
źródło: comment_1643319761zUmNICxipqVbilEYahS6pl.jpg
Pobierz- 0
@Odczuwam_Dysonans: No wlasnie, bardzo stary telefon i zastanawiam sie czy jakiegos trupa nie dostane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Habitican: właśnie to była zaleta lokalnego sklepu :P ale zawsze możesz zamówić i jeszcze przed montażem zmierzyć napięcie, jak ma powyżej ~3V to OK, niżej może być już śmieciem, jak tak to zwrot no tylko szkoda zachodu. Aale myślę że tą za 25zł możesz zaryzykować, bo z tą za 50 to już poważna inwestycja w skali wartości smartfona xD
- 5
@tadocrostu: nowe oznaczenia, bez A+++++++++++++++++
- 7
@tadocrostu: no bez przesady, wszystko co unia to złe. Akurat te oznaczenia nowe są spoko. Łatwiej odróżnić E od D niż A+++ od A++++.
Elo, mój ziomeczek dostał od dziadka gramofon, I za cholere nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jakiego typu głośniki trzeba by do niego kupić, żeby działały. Jego model to:
Gramofon Dual Metz Studio Hi-FI- Studio Center 4730
Dodaje też zdjęcie, jak to wygląda. Proszę was kochane wykopki, o pomoc.
#muzyka #elektronika #elektryka #gramofon #elektroda #pytaniedoeksperta #pytanie
Gramofon Dual Metz Studio Hi-FI- Studio Center 4730
Dodaje też zdjęcie, jak to wygląda. Proszę was kochane wykopki, o pomoc.
#muzyka #elektronika #elektryka #gramofon #elektroda #pytaniedoeksperta #pytanie
źródło: comment_1643138807cT0CY41zQO84vbUywUrvrv.jpg
PobierzMam problem. Na ekranie lapka w niektórych miejscach (ponad 50% powierzchni matrycy) widoczne są dziwne piksele. Matryca do wymiany? Odsyłać na gwarancję? Drugie zdj w komentarzu
#pcmasterrace #elektronika #komputery #monitory #elektroda
#pcmasterrace #elektronika #komputery #monitory #elektroda
źródło: comment_1642975609JTvsPpYXakKCqNs3pH5NGt.jpg
Pobierz- 1
@BonifacyDX: zmień tło na jednolity szary i wtedy sprawdź.
Sprawdź, czy napewno masz ustawioną natywną rozdzielczość dla tej matrycy, żadnego skalowania obrazu itd?
Sprawdź ustawienia funkcji ClearType - może to antyaliasing fontów psuje takie brzydkie rzeczy?
Jeśli jest gwarancja - to skorzystać.
Sprawdź, czy napewno masz ustawioną natywną rozdzielczość dla tej matrycy, żadnego skalowania obrazu itd?
Sprawdź ustawienia funkcji ClearType - może to antyaliasing fontów psuje takie brzydkie rzeczy?
Jeśli jest gwarancja - to skorzystać.
@BonifacyDX: to jest chyba tak zwany pixel inversion
Mirky pomóżta cholera jasna.
daję napięcie 12v na ten ,,swiatlowod"(?) nic się nie świeci. To cus ma 3 przewodziki widoczne na jpg
#elektronika #elektryka #elektroda #elektronikadiy #pytaniedoeksperta
daję napięcie 12v na ten ,,swiatlowod"(?) nic się nie świeci. To cus ma 3 przewodziki widoczne na jpg
#elektronika #elektryka #elektroda #elektronikadiy #pytaniedoeksperta
źródło: comment_1642942728QvfS7Vnnq5kC5SwrqwyPZc.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 11
@springygosling temat był wielokrotnie poruszany na forum, użyj opcji szukaj. Zamykam wątek ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nawet nie piszesz co zasilasz i jakim napięciem (ac/dc?). Zdjęcie niewyraźne, paznokcie brudne...
Mireczki, wykłady z maszyn elektrycznych i dynamiki układów napędowych były u mnie bardzo dawno, do tego nie robię za bardzo w temacie..no i wszystko wyleciało z głowy..( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mógłby ktoś podpowiedzieć co to za typ silnika?
https://www.lehner-shop.com/en/inrunner/series-30/3080.html
wiem że ma magnesy stałe w wirniku, że podłączenie jest możliwe w gwiazdę i trójkąt, ma 6 wyprowadzeń, jest też dokładny pomiar położenia wału (poprzez enkoder sin/cos) i współpracuje z
- 0
Proszę mi wytłumaczyć jak działa żarówka wifi jeśli chodzi o włączanie/ wyłączanie ヽ( ͠°෴ °)ノ normalnie mam fizyczny przycisk na ścianie, który zamyka/ otwiera obwód, a tutaj żarówkę można zgasnąć niezależnie od przełącznika, czy tam w żarówce jest jakiś FIZYCZNY przełącznik, który reaguje na polecenie wifi czy w jaki sposób ona rozłącza prąd
#elektryka #elektronika #elektroda
#elektryka #elektronika #elektroda
konto usunięte via iOS
- 5
@xiv7: W skrócie, odbiornik wifi jest cały czas po prądem czyli pobiera małą ilość energii, i jak dostanie sygnał to włącza „stycznik” który włącza żarówke. Ile pobiera żarówka w stanie czuwania? Pewnie tyle co nic. Może pisze na obudowie albo jakiejs instrukcji/etykiecie
konto usunięte via iOS
- 3
@xiv7: A no i prawodopodobnie nie jest sterowane stycznikiem takim rizycznym tylko takim elektronicznym czyli tranzystorem albo tyrystorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Jak wysłać SMS za pośrednictwem komand AT jako UNICODE? Specyfikacja SIMCOM SIM800L. Spotkał się ktoś może z tym?
#informatyka #gsm #sim800l #teleinformatyka #elektronika #elektroda
#informatyka #gsm #sim800l #teleinformatyka #elektronika #elektroda
@OpenCL: ustaw komunikację w tryb HEX, albo UCS2 i potem już z górki, możesz wysyłać dowolne bajty.
AT+CSCS="UCS2"
AT+CSCS="UCS2"
16-bit universal multiple-octet coded character set (ISO/IEC10646); UCS2 character strings are converted to hexadecimal numbers from 0000 to FFFF; e.g. "004100620063" equals three 16-bit characters with decimal values 65, 98 and
- 0
@zetisdead: Dzięki! Działa!
Elo, próbuję odratować akumulator z Poloneza. Ma dwa lata, ale kolejny raz zjechał do zera po dłuższym postoju w garażu. Po naładowaniu trzyma ok. 10V
Czy to normalne, że w środku bulgocze? Czy zaraz wybuchnie? Serio pytam, bo się boję.
Odpaliłem funkcję recond na prostowniku.
#elektryka #elektroda #kiciochpyta #pytanie #pomocy #motoryzacja #pytaniedoeksperta
Czy to normalne, że w środku bulgocze? Czy zaraz wybuchnie? Serio pytam, bo się boję.
Odpaliłem funkcję recond na prostowniku.
#elektryka #elektroda #kiciochpyta #pytanie #pomocy #motoryzacja #pytaniedoeksperta
źródło: comment_1642687294leWv4UYVoERnyhMCUGCk6z.jpg
PobierzPo naładowaniu trzyma ok. 10V
@WykopowyDzban: To masz pewnie jedną celę uwaloną. Nic z tego nie będzie.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Witam, lampa mi robiła spięcie i wywalała korki, to jest oprawka żarówki od spodu, ogarnąłem, że brązowy kabel ma wchodzić do dolnej blaszki a niebieski do bocznej, ale do której pary dziurek je wciskać? 1-1 są zapchane jakimiś blaszanymi rurkami, a w 2-2 są blaszki na dole
#elektryka #elektroda #prad #elektronika
#elektryka #elektroda #prad #elektronika
źródło: comment_1642644047qIMkdABSF4QdkbglfKFUJW.jpg
PobierzPytanie czysto hipotetyczne. Mala altanka na dzialce, 1 pokoj i lazienka. Urzadzenia elektryczne to oswietlenie, telewizor i czajnik. Jesli wylacze w skrzynce glowne zabezpieczenie, czyli odcinam prad z sieci miejskiej, a nastepnie podpinam agregat do jednego z gniazdek, to normalne, ze zasilanie w domu zaczyna dzialac, czy nie powinno tak byc? Uprzedzajac pytania, tak wiem, ze zgodnie ze sztuka trzeba wsadzic dodatkowy przelacznik miedzy agregatem a siecia miejska. Staram sie ustalic co
- 4
@DzikiBomber: gniazda są na 16A
@hermes600: problem jaki się może pojawić, to podać fazę na N, bo w złączu go nie rozłączasz, a to może prowadzić nawet do zabicia postronnej osoby lub uszkodzenia agregatu
@hermes600: problem jaki się może pojawić, to podać fazę na N, bo w złączu go nie rozłączasz, a to może prowadzić nawet do zabicia postronnej osoby lub uszkodzenia agregatu
@hermes600: będzie działać jeżeli cała altanka to jeden obwód. Podajesz napięcie na obwód i masz prąd w całym obwodzie. Problem jaki tu widzę to taki, że oczywiście nie będą działać zabezpieczenia w skrzynce bo prąd nie idzie przez nadpradowy i RCD. Jakiś zabezpieczenie masz pewnie w agregacie ale tzreba uważać żeby nie popalić gdzieś kabli. No i jak ktoś napisał żeby nie pomylić N i L.
Rozumiem że po tygodniu takie plamy jasne w nocy na 100% black screen to TYLKO REKLAMACJA?
QLED Samsung QE75Q67AAUXXH 75 " 4K UHD
#led #qled #telewizor #telewizory #elektronika
#samsung #elektroda #j--------e
QLED Samsung QE75Q67AAUXXH 75 " 4K UHD
#led #qled #telewizor #telewizory #elektronika
#samsung #elektroda #j--------e

@tadocrostu: A zmienia się coś jak przyciśniesz (ale lekko, z umiarem) w tym miejscu matryce? W sensie ten cały bombel zmienia jasność?
@tadocrostu wielki tv z podświetleniem krawędziowym to raczej gotowy przepis na to. Z doświadczenia wiem, że zdjęcia i filmy przekłamują trochę i na żywo nie jest pewnie aż tak źle.
Jak ci to przeszkadza bardzo a kupiłeś przez neta to go oddaj.
Jak ci to przeszkadza bardzo a kupiłeś przez neta to go oddaj.
konto usunięte via iOS
- 0
Mirki, stary domofon otwierający furtkę.
Jest jakiś sposób by go przyciszyć? Jest okrutnie głośny.
WL-O6AD2 v3
#elektronika #elektroda #domofon
Jest jakiś sposób by go przyciszyć? Jest okrutnie głośny.
WL-O6AD2 v3
#elektronika #elektroda #domofon
źródło: comment_1642351361URQiZy8g5C98k1L2G9DUSt.jpg
Pobierz@ostatniwrankingu: tak jak @slavoy: pisze - tylko nie zaklejaj całego domofonu a sam głośnik xD
- 0
@eragonn14: głośnik wywołania to ten sam, który jest głośnikiem w słuchawce, zakleiłem taśma otworki w słuchawce i jest dużo ciszej. Dzięki!
konto usunięte via iOS
- 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mam problem z włącznikiem świateł, zachciało mi się dotykowych. Pokrótce: włącznik 2 bierze faze z włącznika 1, wcześniej we włączniku 1 były miejsca na dwa przewody fazowe, teraz w dotykowym jest tylko na jeden (jedno wejscie L), jak zrobić zeby prąd był również we włączniku numer 2 a nie tylko wtedy jak zapale włącznik numer 1? Jakoś obejść to na złączkach wago? Nie wiem czy dobrze to opisałem bo z elektryki jestem
źródło: comment_1642286750vIPCTiIIl6kLAdLsxkG2BN.jpg
PobierzCześć Mirki, czy jak dobiorę wtyk z kablem (mój laptop ma wtyk 5.5 x 2.5 mm) to musi być to przewód z takiej samej ładowarki czy nie jest to istotne i tylko wtyk jest istotny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilacza-asus-toshiba-msi-wtyk-5-5x2-5-mm-6458082086?reco_id=4248f2ad-760a-11ec-b688-40a6b7320170&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
#elektronika #komputery #elektroda #elektrodacontent #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilacza-asus-toshiba-msi-wtyk-5-5x2-5-mm-6458082086?reco_id=4248f2ad-760a-11ec-b688-40a6b7320170&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
#elektronika #komputery #elektroda #elektrodacontent #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
źródło: comment_1642256057VnwPfMjLNaAWCsobGE7Mnx.jpg
Pobierz



































Jest to zasilanie z Yamaha RX-A1030 - manual
#elektronika #elektroda
Ps. jak nazywa się ten układ? Trochę grzebię w audio i
źródło: comment_1643689027CfpX2QlN36egGvj2mDSNvk.jpg
Pobierz@dedyk: Jeśli podasz oba B+ i B-, oraz AMPLMT to tak.
Obwód włączający zasilanie? To nie ma żadnej specjalnej nazwy.