[Kastety.]( https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/05/kastety.htm) wpis przedstawia zestaw różnych kastetów. W zmyśle jako propozycję zachęcającą do wykorzystania atutu Mistrz Oręża (Weapon Master). Alternatywnie zamiast kastetów można wykorzystać: lewaka, garotę lub kusarigamę.

#rpg #dnd #dungeonsanddragons i w sumie trochę #ciekawostkihistoryczne
Aerthevizzt - Kastety. wpis przedstawia zestaw różnych kastetów. W zmyśle jako propoz...

źródło: comment_1621762802FlzMcvHcGj9njqsRD1ha4I.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: chyba już to kiedyś widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie dorzucę swoje trzy grosze jeśli chodzi o D&D 5e
- 18 czerwca wychodzi polska wersja Zstąpienia do Avernusa
- kończy się powoli zbiórka na słowiański setting Zerywiahttps://wspieram.to/ZerywiaRPG
- trwa zbiórka na polskie wydanie Brancalonii, settingu inspirowanego włoską kultura i robionego z jajem. Na stronie zbiórki jest link do startera; https://wspieram.to/brancalonia
  • Odpowiedz
Krótka animacja z "Sad Grape" w roli głównej


Samą animację uważam za ciekawą (prócz "purplewashing" drowów), styl kojarzy mi się z cutscenkami Thiefów, a te uwielbiam. Dodatkowo bardzo fajny Cumbamababacz w roli narratora.

#rpg #drizzt #dnd
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrueGrey: niech jeszcze przepiszą lore stworzenia orczej rasy która przecież wcale nie jest p----------a przez podszepty złego, agresywnego boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do drowów można mieć mniejsze pretensje bo to wysokie elfy i ich przywoływanie skończyło się małą apokalipsą, ale są wyjątkowo infantylnie i kretyńsko napisane od momentu upadku - niby jak każdy elf powinny bać się śmierci i nieumarłych poza rodzimą ziemią ale jednak
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt:

Biorąc jeszcze pod uwagę, że 5e ma niższy próg trudności wejścia do gry, przeskoczyła popularnością 3e. Nawet jeśli wyjdzie kolejna edycja (o czym się już przebąkuje) to i tak sporo graczy zostanie przy 5e.


Dodajmy do tego jeszcze super marketing w postaci nagrywanych sesji jak Critical
  • Odpowiedz
Cześć!
Nasze zapasy figurek powiększają się z dnia na dzień! Od teraz możecie złapać również metalowe, świecące modele smoków - budzących respekt!

Świetnie sprawdzą się pilnując przejść, tajemnej wiedzy lub będąc mędrcem dla poznanej drużyny. Ewentualnie nauczycielem przetrwania, ponieważ walka z nim będzie na śmierć i życie.
-> https://rgfk.pl/k/747/figurki-1

#
RGFK_PL - Cześć!
Nasze zapasy figurek powiększają się z dnia na dzień! Od teraz może...

źródło: comment_1621518876P50kakF9sf6nqjHOXusiOr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej!
Wszystkie drzewa mają już piękne, zielone liście - czyli nastał najlepszy czas, żeby trochę tej zieleni zaprosić do swojego domu (i swojej gry!)

Zielone kostki są nie tylko ładne, ale również pozwolą wczuć się Twojemu druidowi lub czarodziejowi w swoją rolę jeszcze bardziej!
-> https://rgfk.pl/k/370/kosci-1

#
RGFK_PL - Hej!
Wszystkie drzewa mają już piękne, zielone liście - czyli nastał najle...

źródło: comment_1621429071nRq8AsYSHsztXWJRIuY6aA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, hej!
Niesamowite rzeczy - przybyła do nas armia, która oferuje swoje cenne usługi każdemu, kto jest gotów zapłacić!
-> https://rgfk.pl/k/747/figurki

Jednak aby pozostać w formie, postanowili podzielić się na trzyosobowe drużyny i rozpocząć między sobą turniej! Zasady są proste - kiedy kostka uderzy o ziemię, walka się rozpoczyna!

Jak
RGFK_PL - Hej, hej!
Niesamowite rzeczy - przybyła do nas armia, która oferuje swoje ...

źródło: comment_1621000739Qrp0byzbDBxDrey4xg420B.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki!
Jestem już prawie 12 lat na wykopie! :D I mimo, że nie udzielam się za bardzo to wierzcie, że codziennie spędzam na mirko za dużo czasu

Łapcie #rozdajo mojego najnowszego projektu. Mam do rozdania 3 darmowe książki mojego autorstwa. Book of Riddles.
Mam do was ogromną prośbę - https://www.kickstarter.com/projects/150834459/book-of-riddles-for-role-playing-games
Bardzo mi pomoże jeśli klikniecie „notify me on launch”
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piątek tradycyjnie jest dniem, w którym razem z Dredem nagrywamy RPGadkę - najbardziej suchy podcast o RPG. Dzisiejszy odcinek będzie zdecydowanie domeną Dreda. W końcu prowadzi te dedczki od dawna.

A ja... Ja muszę się przyznać do tego, że w D&D grałem w życiu raz, może dwa. Prowadził XLS i graliśmy jeszcze w czwartą edycję. Ogólnie, uważam, że szkoda życia na kolejnego sztampowego fantaziaka. Stosunek więc mam trochę jak do Warhammera. Fajnie,
Diabellus - Piątek tradycyjnie jest dniem, w którym razem z Dredem nagrywamy RPGadkę ...

źródło: comment_1620989784ySnHQ32Pu3Y2XsnqPaCJcj.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Diabellus: 4e (od strony mechanicznej) była dość specyficzna. Na dodatek WotC wydawało tony podręczników, dodatków, które jeszcze bardziej niszczyły balans. W PL została wydana dość po macoszemu, miała małą grupkę fanów i legiony antyfanów. Niemniej jeśli się dobrze przyjrzeć, to sporo elementów z 4e przeniesiono do 5e.
PS: Nagranie będzie dostępne? Co prawda nie przepadam za strimami/lajfami, ale temat mnie trochę zaintrygował, więc może zrobię wyjątek ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: mi tam mechanika nie przeszkadzała. Bawiłem się spoko. Ale jest tyle gier na rynku, że nie widzę sensu kiszenia się w sosie D&D, ZC czy Warhammera.

A co do podcastu - wszystkie nagrania są na spotify, YT i innych platformach ;)
  • Odpowiedz
Opuszczony festiwal - tłumaczenie ogólnodostępnej przygody dostępnej na dndbeyond.com przeznaczonej dla drużyny na 3. poziomie (można ją również przeskalować dla drużyny na wyższym poziomie)

Co prawda nie jest jeszcze znana dokładna data polskiej premiery (orientacyjnie ma to nastąpić w pierwszej połowie tego roku) Zstąpienia do Avernusa, ale możecie zagrać we wprowadzającą mini-kampanię Droga do Wrót Baldura (również od dndbeyond.com). Zarówno do jednej, jak i do drugiej przygody bez problemu można
Aerthevizzt - Opuszczony festiwal - tłumaczenie ogólnodostępnej przygody dostępnej na...

źródło: comment_1620928383QtGpaB6JJJS9XWHHLU6YVe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XXUnthinkableXX: zwykle powtarzają to dzbany, które nawet jednego odcinka nie widziały ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jasne, że sporo w nim niedopowiedzeń, błędów czy filmowej fantazji (o czym zresztą jest m. in.mowa w linkowanym tekście), ale daleko też mu do propagandowego patosu jak w Szeregowcu Ryanie.
  • Odpowiedz
Ostry Cień Mgły. W czeluściach dysku twardego znalazłem jedną z prac stworzonych przy okazji #hot16challenge, internetowej akcji, której celem było zebranie funduszy na wsparcie dla medyków walczących z Covid-19. Nie pytają Cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rpg #dnd #dungeonsanddragons
Aerthevizzt - Ostry Cień Mgły. W czeluściach dysku twardego znalazłem jedną z prac st...

źródło: comment_16201162134LNhc7qf1wYexq2oxCeYGE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MetalowyMarynarz: o dziekuję bardzo. Zamówie jak zaczniemy nowa przygodę xd Z postaciami wybranymi typowo pod siebie. Na allegro jest lipa a z tego co widzę to na ali jest w cholere drogo. Bardziej opłaca się w polsce kupic.
  • Odpowiedz