Wpis z mikrobloga

Piątek tradycyjnie jest dniem, w którym razem z Dredem nagrywamy RPGadkę - najbardziej suchy podcast o RPG. Dzisiejszy odcinek będzie zdecydowanie domeną Dreda. W końcu prowadzi te dedczki od dawna.

A ja... Ja muszę się przyznać do tego, że w D&D grałem w życiu raz, może dwa. Prowadził XLS i graliśmy jeszcze w czwartą edycję. Ogólnie, uważam, że szkoda życia na kolejnego sztampowego fantaziaka. Stosunek więc mam trochę jak do Warhammera. Fajnie, że ta gra jest, ale nie jest mi ona do niczego potrzebna.

Dzisiaj więc wcielę się w sceptyka, który będzie minował D&D i powtarzał wszystkie najgłupsze mity o tej grze. Ale czy na pewno wszystko co się mówi o tej grze, to mity? Może jest garstka prawdy w tym, co mówią o nich? Oczywiście, skupimy się na 5 edycji, bo to ona jest obecnie normalnie dostępna na rynku.

Będzie sucho, to na pewno! Do zobaczenia o 21:00 na Twitchu!

#rpg #dnd #dungeonsanddragons #rpgadka #podcast #stream #grybezpradu #gryfabularne #twitch
Diabellus - Piątek tradycyjnie jest dniem, w którym razem z Dredem nagrywamy RPGadkę ...

źródło: comment_1620989784ySnHQ32Pu3Y2XsnqPaCJcj.jpg

Pobierz
  • 3
@Diabellus: 4e (od strony mechanicznej) była dość specyficzna. Na dodatek WotC wydawało tony podręczników, dodatków, które jeszcze bardziej niszczyły balans. W PL została wydana dość po macoszemu, miała małą grupkę fanów i legiony antyfanów. Niemniej jeśli się dobrze przyjrzeć, to sporo elementów z 4e przeniesiono do 5e.
PS: Nagranie będzie dostępne? Co prawda nie przepadam za strimami/lajfami, ale temat mnie trochę zaintrygował, więc może zrobię wyjątek ( ͡° ͜ʖ