siemka!
znalazłem ostatnio taki ciekawy test z c#. Test w postaci klasy Testowej, gdzie moim zadaniem było napisać klase, która przejdzie poprawnie wszystkie testy jednostkowe. jakby ktoś był ciekawy jak mi to poszło to: https://github.com/MrSwistak/GaderypolukiTestProject

moje pytanie: ma ktoś może dostęp do czegoś podobnego w necie? Szukałem jednakże ze słabymi efektami.
#programowanie #csharp #it
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest możliwość sprawdzenia ile razy metody określonej klasy zostały wywołane w czasie działania aplikacji w sposób nie-programatyczny (nie chcę modyfikować kodu, bo nie jest mój, a metod jest kilkadziesiąt), tak aby pod koniec dostać raport? Performance Profiler? Breakpoint + hit counter?

#visualstudio #csharp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nartenlener: Stara metoda z cpp polegała na tym, że robiłeś zmienną statyczną typu int i za każdym razem kiedy metoda jest odpalana, licznik jest inkrementowany.
Chciałbym coś bardziej eleganckiego. Wiem, że VS ma profilera, ale nie można go ograniczyć do ściśle określonych klas w aplikacji.
  • Odpowiedz
@TamamShud: Bez przeglądanie sieci tak na szybko do głowy mi przychodzi aby zrobić klasę statyczną z metodą, która będzie zliczała "wystapienia" poszczególnych wywołań w systemie i robiła z tego raport - nic lepszego do głowy mi nie przychodzi, a profilera VS, nie znam
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że dobre tagi #csharp #dotnet
Mam aplikację webową (.Net 4 i c#) z możliwością planowania zadań (głównie wysyłka maili) opartą o Quartz (zadania trzymane są w bazie danych). Problem jest taki, że jeżeli nikt nie będzie używał aplikacji przez kilkadziesiąt minut, to żadne zadanie się nie odpali, bo Quartz "wygasi" się razem z nią. Chcę przenieść Quartza do Windows Service. Usługa już jest zrobiona i zainstalowana
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rokuto: no i wlasnie - wystarczy wyslac jakiegos geta pod adres aplikacji co 5 min i temat usypiania zalatwiony. Uzywacie na produkcji darmowego azure?
  • Odpowiedz
Nie ma jakiejś eleganckiej funkcji lambda czy innego sposobu na przeiterowanie tablicy string[] aby sprawdzić czy dana zmienna string w niej występuje? Wiem, że mogę to zrobić za pomocą pętli foreach, ale chcę czegoś "jednolinijkowego".

W idealnej sytuacji

if(string == string[])
lub
TamamShud - Nie ma jakiejś eleganckiej funkcji lambda czy innego sposobu na przeitero...

źródło: comment_eNUzkWFP3JXmczHJkv5soAaYaFadD5px.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tworzę obraz bazy w Entity. Ustanowiłem połączenie. Zachowywać hasło w stringu? Tak czy nie. Powiedzmy, że hasło jest stałe.

A z drugiej strony co gdy każdy user ma inne hasło. Mam w ustawieniach te dane ale jak je dołączyć do stringa gdy wywołuje go tak:

using (var dc = new SPICHLERZEntities3())
{
Vanguard1990 - Tworzę obraz bazy w Entity. Ustanowiłem połączenie. Zachowywać hasło w...

źródło: comment_gELDwHBN6Du6xaPeuPs7UQvEoEacXR5p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie jakieś fajne strony z zadaniami programistycznymi ? Od paru tygodni uczę się C#, mam książkę pt. "C# kurs praktyczny", ale zadania typu zrób pętle która wypisze 100 pierwszych liczb parzystych są jednak trochę nudne i za proste, a sam nie mam pomysłu na własne programy. Chodzi mi oczywiście o zadania na poziomie podstawowym, ale po prostu trochę bardziej złożone typu wypisywanie miejsc zerowych funkcji kwadratowej itd (wiem, że to nie jest
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób parsujecie parametry wejściowe aplikacji konsolowych w #csharp lub #cpp albo jakie sposoby znacie i polecacie? Nie chcę używać zewnętrznych bibliotek, chcę to napisać sam, ale nie wiem jak się za to zabrać od strony architekturalnej.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ZjedliMiRogale no to wszystko zależy co potrzebujesz. Generalnie podstawa to być idioto-odpornym. Czyli jak pytasz o wiek, a ktoś Ci wpisze "usuń konto" to, żebyś nie rzucał wyjątkiem :p. Pewnie jakiś do while i TryParse się przyda :)
PS w realnych aplikacjach bardzo rzadko przyjmuje się w ten sposób parametry :p
  • Odpowiedz
#programowanie #naukaprogramowania #csharp #sql #visualstudio

chcę żeby w labelu wyciągnąć ilość danego produktu którego nazwa jest do wyboru w comboboxie który wyciągany jest z bazy danych w tabeli produkt w kolumnie nazwaProduktu, a ilość danego produktu jest w tabeli magazyn. Te 2 tabele powiązane są kluczem na idProdukt.

kod

kiedy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A taki HUD do #assettocorsa sobie programuje w wolnym czasie.

na pierwszy ogień poszedł rev meter, wykorzystuje AssettoCorsaSharedMemory i wysyłam dane JSONem do GameSense API

To w sumei moje pierwsze spotkanie z C# i wszystko na razie trzyma się na gile i śline, szybki, działający prototyp, do przepisania od podstaw :)

#
Leniek - A taki HUD do #assettocorsa sobie programuje w wolnym czasie.

na pierwszy...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam taki problem, chciałbym dodać do kontrolki AutoCompleteList tooltipa, w momencie najechania kursorem na jedną z opcji. Znalazłem sporo przykładów itd dla ComboBox, ale widzę posuchę jeśli chodzi o AutoCompleteList, any idea?
#csharp #wpf #programowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam do was pytanie. Tworzę system zapisu i wczytania do projektu w unity na #studbaza i napotkałem problem, którego sam chyba nie rozgryzę. Tutaj mój skrypt:
http://pastebin.com/Utp0Qseg
Ten kod zwraca NullReferenceException gdy próbuję zapisać, domyśliłem się więc, że zamiast do konkretnej instancji gracza w grze, kod usiłuje dostać się do zmiennych od razu w skrypcie. Stąd public Player player, który dopisałem w ramach próby, niestety, zamiana Player na player w kodzie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej.
Chcę w WPF zrobić prosty program liczący mi kilka różmych rzeczy, ale mam problem. W jaki sposób mogę uzyskać dane od wpisującego użytkownika do textboxa tak aby móc je potem użyć? Chcę coś na wzór tego, że gdy wpiszę 5 w textbox wyskoczy mi kolejnych 5 textboksów itd.. Nie mam bardzo pomysłu jak za to się zabrać, wszelkie porady będą cenne! :)

#csharp #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem zadanie na wskazanie w komunikatach wyjątków gdzie dokładnie wystąpił błąd. I nie wiem jak do tego podejść. Może macie jakieś bardziej profesjonalne rozwiązania niż moje:

1)
DialogStatement.ShowError("Problem w MDIDokumenty.buttonKontrahUsunClick >>> " + ex.Message);

private void _buttonKontrahUsun_Click(object sender, EventArgs
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo #dotnet.owe świry! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przymierzamy się do uruchomienia sklepu internetowego (b2c) i mamy dylemat. Możemy odpalić to na #prestashop / #magento, które są bardzo popularne, ale oparte na php, w którym nie jesteśmy mocni. Z drugiej strony, jest taki np. nopCommerce, który jest nam bliższy sercu (w końcu #csharp / #aspnet),
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach