Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ewolucja_myszowatych: OwnCloud jeśli masz własny serwer.
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Orientuje się ktoś może, czy da się replikować serwer 2012r2 mając drugi serwer na 2008r2? failover cluster? Hyper-V replica? da się w ogóle?
#pytaniedoeksperta #it #serwery #windows #backup
#pytaniedoeksperta #it #serwery #windows #backup
- 0
@Otsego_Amigo: winrar
- 2
https://www.veeam.com/pl/endpoint-backup-free.html
Jak głosi starożytne przysłowie, ludzie dzielą się na tych którzy robią #backup, i na tych którzy będą go robić.
Jeśli ktoś szuka programu do codziennej kopii zapasowej, z możliwością robienia kopii przyrostowych (incremental), ale nie chce nic na to wydawać to Veeam się nada idealnie, trzeba się tylko zarejestrować na stronie producenta.
Działa bezproblemowo (a niektóre płatne sprawiają problemy) i szybko bo z VSS oczywiście korzysta. Backupy można robić na poziomie
Jak głosi starożytne przysłowie, ludzie dzielą się na tych którzy robią #backup, i na tych którzy będą go robić.
Jeśli ktoś szuka programu do codziennej kopii zapasowej, z możliwością robienia kopii przyrostowych (incremental), ale nie chce nic na to wydawać to Veeam się nada idealnie, trzeba się tylko zarejestrować na stronie producenta.
Działa bezproblemowo (a niektóre płatne sprawiają problemy) i szybko bo z VSS oczywiście korzysta. Backupy można robić na poziomie
źródło: comment_jzWVIoN4I9jaR3jAbLNBa13wnt6dMN0H.jpg
PobierzMirki, jak zbackupować sobie zakładki w Opera 41.0? Kiedyś było to parę kliknięć aby wyeksportować zakładki do pliku, dzisiaj w ogóle nie widzę takiej opcji.
#internet #opera #przegladarki #backup
#internet #opera #przegladarki #backup
Cześć mirki mam pewien problem. Od pewnego czasu dysk w moim lapku strasznie dziwnie chodzi, wydaje dziwne dźwięki. Jest on stary, ponad 4 lata więc obawiam się że wkrótce padnie. Gdzie przenieść dane? Myślałam o dysku zewnętrznym ale ogólnie na przyszłość wolałabym robić żeby się robiła kopia np co tydzień w nocy. Słyszałam że da się tak robić tylko jak? I gdzie te dane będą zapisywane, na jakiejś chmurze?
#informatyka
#informatyka
- 0
@SzwagierPolewaj: Od początku coś w nim stuka, tak cicho. Potem nagle chodzi strasznie głośno, i też tak stuka. Dopóki się w niego nie uderzy to będzie tak stukac cały czas. W drugą stronę działa tak samo
@Czekoladowaa20: Po otworzeniu szuflady napędu cd/dvd też stuka?
- 1
@Dantalia: Kontakty mam w chmurze, dziękuję Pan Google <3
- 0
@Zieluu: Aplikacja: SMS Backup & Restore - skopiowałam parę najważniejszych wątków na dysk google i na dropboxa, a później tą samą aplikacją można z chmury te wiadomości importować.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=pl
Zdjęcia skopiowałam podłączając telefon do komputera, a kontakty mam w chmurze Google.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=pl
Zdjęcia skopiowałam podłączając telefon do komputera, a kontakty mam w chmurze Google.
Mireczki znacie jakiś program który pozwoli mi na coś takiego:
plik1 -> kopiuj całą zawartość do -> plik2
następnie co określony czas będzie sprawdzał zawartość pliku1 po względem zmian, a przy ich wykryciu dopisze jego nową zawartość do pliku2?
plik1 -> kopiuj całą zawartość do -> plik2
następnie co określony czas będzie sprawdzał zawartość pliku1 po względem zmian, a przy ich wykryciu dopisze jego nową zawartość do pliku2?
Jak piszę jakąś ważną pracę, to najbezpieczniej trzymać od razu jej wersję roboczą na dropboxie i po prostu zapisywać od razu tam? Czy mogę trzymać wszystko jakoś w innym folderze na dysku i żeby mi się jakaś kopia tego dokumentu tworzyła na dropie? Czy dysk google albo coś innego ma jakąś przewagę nad dropem? Może głupie pytania, ale jeszcze głupsze posty się tu pojawiają, a lepiej zapytać ( ͡° ͜ʖ
- 0
@NiespotykanieSpokojnyCzlowiek: Wysyłanie maili do siebie zawsze spoko :) Ale dobrze też zapisywać pracę co kilka / naście minut, i chciałabym to robić jak najsprawniej.
@kobietanawykopie: ale przecież jak masz w folderze dx to masz na dysku i to się synchronizuje z chmurą. Do tego w ten sposób masz możliwość cofnąć się ileśdziesiąt zapisów wstecz.
@knifers: Wszystko co podmontowane może zostać zaszyfrowane przez ransomware. Sieciowe dyski też. Najlepiej mieć NASa i zlecić zadanie backupu np. różnicowego. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
Cześć, kiedyś już o to pytałem, ale temat wrócił. Szukam miejsca, w którym mógłbym składować ok 1TB danych z zahasłowanym dostępem via www dla jednego użytkownika, najlepiej z wyszukiwarką po nazwie pliku, uploadem po ftp (pierwsza transza ok 600GB, potem miesięczny przyrost po ok 4-6GB). Dodatkowo (acz niekoniecznie) mile widziana możliwość publicznego udostępnienia pliku (nie wiem, jakiś link jednorazowy lub publicznie dostępny zasób?). Transfer wychodzący raczej znikomy (choć może się przytrafić konieczność
Padł mi dysk w komputerze!!! Miałem na nim moją pracę z dwóch lat, masę ważnych dokumentów..
Więc wyciągnąłem z szuflady drugi dysk z kopią zapasową i wszystko odzyskałem. Mam też dysk sieciowy, na którym jest druga kopia danych.
Pamiętajcie dzieci, róbcie backup (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) a nie płaczcie później na forach.
#pcmasterrace #odzyskiwaniedanych #backup #kopiazapasowa #czujedobrzeczlowiek
Więc wyciągnąłem z szuflady drugi dysk z kopią zapasową i wszystko odzyskałem. Mam też dysk sieciowy, na którym jest druga kopia danych.
Pamiętajcie dzieci, róbcie backup (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) a nie płaczcie później na forach.
#pcmasterrace #odzyskiwaniedanych #backup #kopiazapasowa #czujedobrzeczlowiek
- 1
konto usunięte via Android
- 1
Livecd i dd
- 1
Hej, #kiciochpyta
Czym najlepiej robić #backup #android? Zależy mi na zabezpieczeniu zainstalowanych aplikacji, ich danych i konfiguracji/profili. Dotyczy to również konfiguracji systemu, kont i np rozkładu ikon/widget'ów. Taki obraz systemu :)
Może być płatna apka, fajnie by było żeby miała opcję automatycznego upload'u na google drive/dropboxa (dodatkowe szyfrowanie jest plusem).
Czym najlepiej robić #backup #android? Zależy mi na zabezpieczeniu zainstalowanych aplikacji, ich danych i konfiguracji/profili. Dotyczy to również konfiguracji systemu, kont i np rozkładu ikon/widget'ów. Taki obraz systemu :)
Może być płatna apka, fajnie by było żeby miała opcję automatycznego upload'u na google drive/dropboxa (dodatkowe szyfrowanie jest plusem).
- 1
@Red_Hawk: bez roota też ogarnie?
- 1
@D0m3L: @Red_Hawk: a odpowiem sobie sam :-P
Titanium Backup has reached a milestone and we are really excited to announced the latest most interesting feature – which has been one of the top priority in our lists forever – support for restoring backups that were made on non-rooted devices! Android 4.0+ devices have a built-in “full backup” feature that requires ADB. The process is as follows: you create
#it #programowanie #backup #datacenter #vsphere #vmware
Czy ktos moze korzystal z api przez soap do AVAMAR lub VDP ?
Czy ktos moze korzystal z api przez soap do AVAMAR lub VDP ?
- 1
Mirasy z #bojowkawindowsphone
Przymierzam się do hard-resetu i chciałbym się przygotować do tego. Kontakty mam zsynchronizowane w #google więc spoko. Smsów ważnych nie mam. Pytanie odnośnie aplikacji. Czy owy reset czyści wszystkie aplikacje i ich ustawienia? Czy można zrobić backup tych aplikacji i je poźniej jakoś przywrócić?
#windows10mobile #lumia640 #microsoft #backup
Przymierzam się do hard-resetu i chciałbym się przygotować do tego. Kontakty mam zsynchronizowane w #google więc spoko. Smsów ważnych nie mam. Pytanie odnośnie aplikacji. Czy owy reset czyści wszystkie aplikacje i ich ustawienia? Czy można zrobić backup tych aplikacji i je poźniej jakoś przywrócić?
#windows10mobile #lumia640 #microsoft #backup
@garsi: Jak masz chmurę poustawianą to robi backup danych/ustawień na OneDrive. Ale skoro robisz reset to bym nie przywracał, bo w tym może tkwić przyczyna problemów (będzie pytało przy uruchomieniu czy przywrócić dane).
- 1
Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych co dopiero zaczną (jak stracą) :). Ja bym chciał zacząć bez tracenia :P. Mam dysk zewnętrzny na którym trzymam swoje rzeczy z #fotografia i jest tego trochę, do tego stopnia że byłoby mi dość smutno jakbym to stracił.
Poszukuję rozwiązania (urządzenia?), do którego będę mógł podpiąć swój dysk po dokonaniu zmian i to mi go zsynchronizuje z
Poszukuję rozwiązania (urządzenia?), do którego będę mógł podpiąć swój dysk po dokonaniu zmian i to mi go zsynchronizuje z
@kasprzak: Bios startuje kompa dokładnie o 5:57 w środę i sobotę. W harmonogramie windows w te dwa dni o 6:00 rusza cobian backup ze stosownymi opcjami. I w opcjach cobiana jest funkcja wyłączenia kompa po zakończeniu zadania
@KotoFan: Dodam, że jak masz opcję z innym lokalu, u rodziców czy gdzieś, postawić nas, to można zrobić backup pod innym adresem, i to jest już szczyt. Backup odporny na atak jądrowy :)




















http://www.x-kom.pl/p/285015-dysk-sieciowy-macierz-zyxel-nas326-2xhdd-13ghz-512mb-3xusb-1xlan.html
+ 2 dyski:
http://www.x-kom.pl/p/103164-dysk-hdd-wd-2tb-intellipower-64mb-red.html - ewentualnie 1TB
Będzie coś takiego hulać?
#it #serwery
@normanos
Może to nie będzie najlepsze rozwiązanie do backupów jednak moim zdaniem i tak ważne, że jakiekolwiek jest.