Jak powszechnie wiadomo ludzie dzielą się na tych co robią backup i na tych, co będą robić backup. Chciałbym się teleportować z tej pierwszej grupy do tej co robi backup :). Poczytałem trochę, i tak rozkminiłem, że najlepiej by było postawić sobie coś w domu. Taki wstępny wybór (głównie ze względu na budżet) padł na:
http://www.x-kom.pl/p/285015-dysk-sieciowy-macierz-zyxel-nas326-2xhdd-13ghz-512mb-3xusb-1xlan.html
+ 2 dyski:
http://www.x-kom.pl/p/103164-dysk-hdd-wd-2tb-intellipower-64mb-red.html - ewentualnie 1TB
Będzie coś takiego hulać?
#it #serwery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.veeam.com/pl/endpoint-backup-free.html

Jak głosi starożytne przysłowie, ludzie dzielą się na tych którzy robią #backup, i na tych którzy będą go robić.

Jeśli ktoś szuka programu do codziennej kopii zapasowej, z możliwością robienia kopii przyrostowych (incremental), ale nie chce nic na to wydawać to Veeam się nada idealnie, trzeba się tylko zarejestrować na stronie producenta.
Działa bezproblemowo (a niektóre płatne sprawiają problemy) i szybko bo z VSS oczywiście korzysta. Backupy można robić na poziomie
k___ - https://www.veeam.com/pl/endpoint-backup-free.html

Jak głosi starożytne prz...

źródło: comment_jzWVIoN4I9jaR3jAbLNBa13wnt6dMN0H.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki mam pewien problem. Od pewnego czasu dysk w moim lapku strasznie dziwnie chodzi, wydaje dziwne dźwięki. Jest on stary, ponad 4 lata więc obawiam się że wkrótce padnie. Gdzie przenieść dane? Myślałam o dysku zewnętrznym ale ogólnie na przyszłość wolałabym robić żeby się robiła kopia np co tydzień w nocy. Słyszałam że da się tak robić tylko jak? I gdzie te dane będą zapisywane, na jakiejś chmurze?

#informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki znacie jakiś program który pozwoli mi na coś takiego:
plik1 -> kopiuj całą zawartość do -> plik2
następnie co określony czas będzie sprawdzał zawartość pliku1 po względem zmian, a przy ich wykryciu dopisze jego nową zawartość do pliku2?

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak piszę jakąś ważną pracę, to najbezpieczniej trzymać od razu jej wersję roboczą na dropboxie i po prostu zapisywać od razu tam? Czy mogę trzymać wszystko jakoś w innym folderze na dysku i żeby mi się jakaś kopia tego dokumentu tworzyła na dropie? Czy dysk google albo coś innego ma jakąś przewagę nad dropem? Może głupie pytania, ale jeszcze głupsze posty się tu pojawiają, a lepiej zapytać ( ͡° ͜ʖ
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #backup

Czy robienie backupu na dysku podpiętym cały czas do kompa (USB) jest niebezpieczne w razie wirusów szufrujących lub awarii zasilacza? Nie chce mi się go podpinać cały czas i myślałem czy jest jakaś opcja aby po czasie odłączyć go programowo.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, kiedyś już o to pytałem, ale temat wrócił. Szukam miejsca, w którym mógłbym składować ok 1TB danych z zahasłowanym dostępem via www dla jednego użytkownika, najlepiej z wyszukiwarką po nazwie pliku, uploadem po ftp (pierwsza transza ok 600GB, potem miesięczny przyrost po ok 4-6GB). Dodatkowo (acz niekoniecznie) mile widziana możliwość publicznego udostępnienia pliku (nie wiem, jakiś link jednorazowy lub publicznie dostępny zasób?). Transfer wychodzący raczej znikomy (choć może się przytrafić konieczność
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Padł mi dysk w komputerze!!! Miałem na nim moją pracę z dwóch lat, masę ważnych dokumentów..

Więc wyciągnąłem z szuflady drugi dysk z kopią zapasową i wszystko odzyskałem. Mam też dysk sieciowy, na którym jest druga kopia danych.

Pamiętajcie dzieci, róbcie backup ( ͡ ͜ʖ ͡) a nie płaczcie później na forach.

#pcmasterrace #odzyskiwaniedanych #backup #kopiazapasowa #czujedobrzeczlowiek
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakim prgramem zrobie najprosciej backup calego dysku systemowego (ssd, 240gb) na dysk hdd pod usb?
Zalezy mi też na latwosci przywracania poznije tego.
#komputery #backup
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, #kiciochpyta

Czym najlepiej robić #backup #android? Zależy mi na zabezpieczeniu zainstalowanych aplikacji, ich danych i konfiguracji/profili. Dotyczy to również konfiguracji systemu, kont i np rozkładu ikon/widget'ów. Taki obraz systemu :)
Może być płatna apka, fajnie by było żeby miała opcję automatycznego upload'u na google drive/dropboxa (dodatkowe szyfrowanie jest plusem).
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D0m3L: @Red_Hawk: a odpowiem sobie sam :-P

Titanium Backup has reached a milestone and we are really excited to announced the latest most interesting feature – which has been one of the top priority in our lists forever – support for restoring backups that were made on non-rooted devices! Android 4.0+ devices have a built-in “full backup” feature that requires ADB. The process is as follows: you create
  • Odpowiedz
Mirasy z #bojowkawindowsphone
Przymierzam się do hard-resetu i chciałbym się przygotować do tego. Kontakty mam zsynchronizowane w #google więc spoko. Smsów ważnych nie mam. Pytanie odnośnie aplikacji. Czy owy reset czyści wszystkie aplikacje i ich ustawienia? Czy można zrobić backup tych aplikacji i je poźniej jakoś przywrócić?

#windows10mobile #lumia640 #microsoft #backup
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@garsi: Jak masz chmurę poustawianą to robi backup danych/ustawień na OneDrive. Ale skoro robisz reset to bym nie przywracał, bo w tym może tkwić przyczyna problemów (będzie pytało przy uruchomieniu czy przywrócić dane).
  • Odpowiedz
Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych co dopiero zaczną (jak stracą) :). Ja bym chciał zacząć bez tracenia :P. Mam dysk zewnętrzny na którym trzymam swoje rzeczy z #fotografia i jest tego trochę, do tego stopnia że byłoby mi dość smutno jakbym to stracił.

Poszukuję rozwiązania (urządzenia?), do którego będę mógł podpiąć swój dysk po dokonaniu zmian i to mi go zsynchronizuje z
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kasprzak: Bios startuje kompa dokładnie o 5:57 w środę i sobotę. W harmonogramie windows w te dwa dni o 6:00 rusza cobian backup ze stosownymi opcjami. I w opcjach cobiana jest funkcja wyłączenia kompa po zakończeniu zadania
  • Odpowiedz
@KotoFan: Dodam, że jak masz opcję z innym lokalu, u rodziców czy gdzieś, postawić nas, to można zrobić backup pod innym adresem, i to jest już szczyt. Backup odporny na atak jądrowy :)
  • Odpowiedz