Panowie proszę was o pomoc bo nie wiem co robić z 2 tyg temu oddałem samochód do studia detailingowego na pranie i mycie samochód ma powłokę ceramic pro przy odbiorze ładnie się szklił itp nie zwróciłem zbytnio uwagi na to bo poprostu umyli auto. Wczoraj pojechałem do kolegów którzy nakładali i serwisowali tą powłokę i to co zobaczyłem to masakra powłoka na maxa zapchana look jest ale w ogóle nie kropelkuje tafla(oddtykanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaktus1202: Ciężko tutaj coś doradzić. Po pierwsze jeśli ma się powłokę to żadne studio nie weźmie odpowiedzialności za to jeśli auto było gdzie indziej ruszane bo nigdy nie wiadomo co z tą powłoką było robione przez innych.

Z jednej strony koledzy powiedzą Ci, że zrobili wszystko ok, z drugiej tamci powiedzą, że zrobili wszystko zgodnie z ich standardami i to niemożliwe aby powłoka została uszkodzona. Ja tutaj nie pomogę niestety.
  • Odpowiedz
@Lanza: wiesz przy kumplach jestem na zakładzie jak robią wiec widzę i było super na 100% tam i z-----i pojadę do nich jeszcxe dziś będę rozmawiał ze znajomym co jest rzeczoznawcą( ma firmę lakierniczą) i ma swoich adwokatów ja nie odpuszczę bo powiedzieli mi że przywrucenie tego auta do ok stanu to po znajomosci z 1000zł
  • Odpowiedz
@kaktus1202: QD1 od adbl zawsze się u mnie sprawdza, ewentualnie jak już mocno zajechany fusso to zarzuć na niego ADBL Quick Wax (po zmianach, które wprowadzili utrzymuje się bardzo długo a i aplikacja jest banalna).
  • Odpowiedz
Panowie mam pytanko posiadam odkurzacz budowlany/przemysłowy karcher wd3 ma funkcje wciągania wody chciałbym wyprać sobie podłogę w aucie tylko znacie jakąś chemię której nie trzeba później wypłukiwać?? (najpierw bym spryskiwaczem spsikał wtarł tą specjalną końcówką do wiertarki i wyciągną odkurzaczem)
#detailing #autodetailing
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie mam pytanie ponieważ mój Monster Shine Fluffy Dryer ma ponad rok i już zrobił się troszkę twardy to postanowiłem kupić nowy ale mam pytanie czy tym starym delikatnie zużytym mogę bezpiecznie docierać woski itp czy lepiej nie kombinować ??? dzięki za pomoc
#detailing #autodetailing
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo są tu jakieś detailingowe swiry? Miałem ostro prysowany lakier i postanowiłem spolerować cale auto. Nie mam maszynki to wszystko ręcznie musialem zrobić. Przeleciałem pół samochodu no wszystko ładnie, przestawiłem auto, swiatło inaczej padało i hologramy. Uzyłem pasty Meguiar's ultimate compound. Leciec jeszcze raz tą pastą czy kupić jakąś finishingową? Na razie nałożyłem wosk na to i nie widac, ale nie chce tych hologramów i juz xD

#autodetailing #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@narp: jak sie tak robi na hura bez doswiadczenia to mozna sobie ladnie s--------c lakier, szczegolnie przy rantach. Bez maszynki i tak ciezko przy duzych uszkodzeniach, juz nie wspominajac o ttym, ile trzeba lakieru zjechac zeby sie pozbyc "ostro porysowanego"
  • Odpowiedz
Mirki. Czym polerujecie swoje samochody? Byłoby fajnie gdyby stosowany środek wytrzymywał dłużej niż pierwszy lepszy deszczyk. Coś polecacie?

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipokampO_o: Czyli bez polerowania? W takim razie.
Przed woskowaniem dokładnie umyj auto (najlepiej ręcznie metodą na 2 wiadra - wpisz w google). Warto mieć taką rękawice do mycia, i szmatke z mikrofibry zeby mokre auto wytrzeć.

Pozniej wosk (ok 80pln puszka), ale wystarcza na grubo ponad 10 woskowań, czytaj kilka lat. Zazwyczaj zwykle gratis dostajesz aplikator (mała gąbeczka) i potrzebujesz czystej ściereczki z mikrofibry (kilka pln w galerii).

Nakładasz wosk etapami czyli maskę
  • Odpowiedz
Czym zawoskować samochód przed zimą? Najlepiej żeby się dobrze czyściło na myjni bezdotykowej i nie zbierało kurzu z wysychających kropel wody.

Są jakieś dobre woski w małych opakowaniach? Myślałem o fusso ale będę tego używał przez następne 20 lat. ;_;

#cardetailing #autodetailing #detailing
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lalek12: brud zawsze bedziesz mial :) jak chcesz zeby splynal na bezdotyku to musi byc powloka ceramiczna na aucie. inaczej kazdy wosk bedzie sie brudzil, tyle ze latwiej go bedzie doczyscic :) Fusso nieeeco lepiej daje splukac z siebie brud niz FKtemp ale na spektakularne efekty bym nie liczyl ;)
  • Odpowiedz
Mirki od detailingu, mam sprawę. Jest tutaj ktoś z #lodz i okolic, kto posiada POORBOY'S WORLD WHITE DIAMOND SHOW GLAZE i jest w stanie odsprzedać 100ml. Nie ma nigdzie w okolicy testera, a potrzebuję na jutro, bo ogarniam auto koledze, a robi to robotę niesamowitą i to bez maszyny. Najlepiej Łódź i bliskie okolice, podjadę o każdej porze.
#lodz #motoryzacja #detailing #autodetailing
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ysqx: dzwoniłem, ale w nią mają, w studio z tego nie korzystają, żeby odlać i ogólnie jest problem u producenta ze 118ml, bo nie ma, Natural Look też już dłuższy czas nie posiadają.
  • Odpowiedz