Mireczki, potrzebuję dobrego aparatu do robienia nieskomplikowanych zdjęć - czyli nie będę się bawić w jakieś zmienianie opcji, chcę ładne zdjęcia bez bajerów. Budżet - 500 zł.

#fotografia #aparat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupno aparatu kompaktowego do ~350zł.

Wymagania: oczywiście najlepszy stosunek jakości do ceny, szybkie ostrzenie, najlepiej optyczna stabilizacja, zdjęcia seryjne najlepiej bez limitu, dobra jakość soczewek z najmniejszym efektem aberracji chromatycznej, niepotrzebne tryby manualne, ma działać na zasadzie "auto"

Faworyt: Canon IXUS 150

Wcześniej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carlos_Irwin_Estevez: jeszcze do tego vat, cło czy tam coś jeszcze + ja bym się nie odważył kupować sprzętu foto na ali..

jak bierzesz nikona to pierwszy zakup do niego to 35mm 1.8 - dobre szkło za niewielkie pieniądze.
  • Odpowiedz
Ułamał się róg karty .Z tego co czytałem , jest to element odpowiadający za dociskanie w czytniku wyłącznika informującego o obecności karty.Na ten moment nic mi karty nie czyta , nic jej nie widzi .Na karcie są bardzo ważne zdjęcia. Jak je odzyskać ? Jak to naprawić ? Elementu oderwanego dawno nie mam (oderwał sie kilka lat temu) , jest szansa kupić szkielet karty może i wyjąc środek ? Jest jakis sposób
mlg20 - Ułamał się róg karty .Z tego co czytałem , jest to element odpowiadający za d...

źródło: comment_C2iL488pkaXxuFM8uAhR0IV6S4X0KD2f.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlg20: Tani czytnik kart SD. Rozkręć go, połam czy coś, tak, żeby mieć dobry dostęp do styków slotu na kartę. Przyłóż wtedy kartę, ten wyłącznik dociśnij czymś ręcznie i zgrywaj dane. Powinno dać radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki, chcę kupić aparat fotograficzny, koniecznie z wymienną optyką - za jakiś czas będę chciał dokupić obiektyw makro. Głównie ma służyć robieniu zdjęć statycznym obiektom z odległości kilku metrów. Ważne jest też, żeby zdjęcia miały dobrą szczegółowość. Do tego oświetlenie ciągłe, bo zdjęcia zazwyczaj będą robione wieczorem. Całość (aparat + oświetlenie) ma kosztować do 5000zł. Wiem, że w tej cenie cudów nie będzie, ale może polecicie coś ciekawego?

#fotografia #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gali20: Ujmę to tak, używałem nikona d80 i nikona 3100. W pierwszym miałem przedziały ISO między 100 - 400 praktycznie co 30 jednostek w d3100 tylko 100, 200, 300, 400. Czas otwarcia migawki: w d80 trzy razy więcje stopni niż w d3100 itp itd

@esqr: Jest tak, że podstawowy model ma podobne komponenty ale producent "okraja" go z całkiem przydatnych funkcji i podejrzewam, że w przypadku Canona jest
  • Odpowiedz
Mireczki mam pytanie ponieważ chce kupić swojemu różowemu paskowi jakiś fajny aparat.

Wymagania: cena od 500 do 700 złota, ma mieć gabaryty lustrzanki lecz bez wymiennej optyki zasilanie baterie AA.

Zastanawiam się nad takimi modelami:

Nikom
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzechu10g: @friendzone: otóż to, megazoom to zbędny bajer w porównaniu do szerokiego kąta. Sam mam najbardziej podstawowy obiektyw pentaxa 18-50 i jest dużo bardziej użyteczniejszy niż wileki zoom w kompakcie moich rodziców.
  • Odpowiedz
Czy może ktoś polecić #aparat fotograficzny dla rodziców na wyjazdy i wszelkie okazje? Ma być mały, lekki, zdjęcia tylko na automacie i do tego filmy w HD. Myślę nad OLYMPUS XZ-10. Nic droższego nie wchodzi w grę. #cokupic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, chciałbym nagrywać stół, a dokładniej jego blat, a tak już najdokładniej, to co będzie sie na nim znajdowało... Kontynuując , chodzi o nagrywanie, robienie zdjęć z góry. (Mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi).

Znacie jakiś dobry sposób? Ewentualnie polecicie jakiś statyw do tego zadania?

#fotografia #foto #zdjecia #aparat #kamera #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#aparat #fotografia #foto #kiciochpyta #elektronika

Potrzebuje pomocy lekkiej. W zwiazku z przyszlymi niedalekimi wyjazdami potrzebuje kupic jakis aparat fotograficzny kompaktowy, do 350 zl. Na necie jest ogrom tego ale kazdy ma jakas wade. Moglby mi jakis mirek poradzic co wziasc zeby nie byc stratny? ;)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WinyI: Kurdwa jak można zużyć matrycę? Rozumiem migawkę, ale nie matryce. Wpierw się doucz, później pisz.

@mab122: Da się, i to całkiem niezłe. Stare alphy nie mają zbyt dobrych matryc. Może jakiś pentax? A może bezlusterkowiec? Np Samsung nx?
  • Odpowiedz
@mab122: ja ostatnio wyhaczyłem w tych pieniądzach zestaw z canonem 450d i dwoma obiektywami, fakt ze troche przechodzony, jakaś 1/3 przebiegu za nim, ale dla mnie - amatora wystarczy jeszcze na dłuuugie lata, warto polować na allegro na okazje
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #fotografia #aparat #zakup #szukam

Mirki, szukam jakiegoś nowego aparatu kompaktowego dla moich rodziców, do 350 zł. Będzie on wykorzystywany raczej do uwieczniania jakiś wesel/chrzcin, lub robienie zdjęć na wakacjach.

Zainteresował mnie ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=4363600574&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e Co myślicie o tym? Nadaje się? Co od siebie polecacie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach