Mirki, problem z kartą SD. Swego czasu, nagrywany był filmik i w pewnym momencie brakło miejsca. No to stop, kasowanie zdjęć i nagle BAM, apart się wyłączył a po ponownym uruchomieniu na aparacie widnieją tylko dwie opcje: "Formatowanie karty" , "Wyłącz aparat". Podłączyłem do kompa kartę jak i aparat - nie bangla, komputer nie znajduje nic. Na aparacie były zdjęcia z wakacji, szkoda by je formatować, więc może macie jakieś rady? Karta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Daję kumplowi aparat do ręki na imprezie, zrób mi z jedną fotkę a co tam niech też mam... I to zdziwienie "eejj a dlaczego nic nie ma na wyświetlaczu jak mam zdjęcie zrobić? Przecież przez wizjer patrzysz... yyyhhh ale ty masz przewalone robić te zdjęcia. :D "

Śmiechłem z tego :D Włączyłem mu wyświetlacz, żeby sobie oka nie wybił :D ( )

#fotografia #impreza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deyna: Dokładnie tak :D Możesz i przez wyświetlacz ale jest znacznie trudniej i po co sobie życie utrudniać :) Po drugie więcej energii żre :) Widzę, że z ciebie taki Mati właśnie :)
  • Odpowiedz
Znacie jakieś sprawdzone serwisy aparatów fotograficznych w Warszawie?

Mam zwykłą małpkę, Nikona Coolpix L27, i po upadku wyświetla mi się "błąd obiektywu". Chcę dać na przegląd, żeby dowiedzieć się czy naprawa jest opłacalna.

#warszawa #nikon #aparat #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kamery #aparat #fotografia

Mirki, pomocy! Potrzebuję sprzętu do filmowania rodzinnych imprez. Nie wiem co będzie lepsze, aparat z nagrywaniem czy kamera. Najlepiej z fullHD. Przedział cenowy to do ok. 1k cebulionów. Doradzicie coś, a może polecicie konkretny sprzęt? Dzięki.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy możliwe jest robić sobie samojebki z ręki z obiektywem stałoogniskowym 50mm?

Mam wrażenie że to głupie pytanie, ale potrzebuje odpowiedzi,

nie miałem nigdy w rękach dobrego aparatu, a będę w przyszłości

pewnie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Greenafik: możliwe, ale będzie z tego 1/4 twarzy, chyba, że masz wybitnie długie ręce ( ͡º ͜ʖ͡º) o ile oczywiście trafisz z ostrością ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Greenafik: jest to możliwe, ale przy pełnej klatce. sam czasem sobie takie dla beki strzelam jak znajomi nie chcą twarzy pokazywać do zdjecia, i wychodzi z tego coś sensownego, natomiast przy cropie już 50mm to nie jest 50mm tylko 75-80mm więc jest to raczej nie możliwe.
  • Odpowiedz
Wyciągasz telefon z kieszeni.

Chcesz szybko zrobić ważne zdjęcie.

Fotografia wychodzi strasznie rozmazana.

Brak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę coś wrzucić w koszty, i padło na lustrzankę (czy lepiej jakiś kompakt z dobrym obiektywem?)

Kompletnie się na tym nie znam i raczej zdjęcia będę robił w trybie "auto". Co kupić? Do 1500 zł albo jak będzie coś super co kręci dobre filmy to do 2500 zł. #fotografia #lustrzanka #aparat
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mirki, jaką lustrzankę wybrać ?

Sony A58

Sony A3000

Nikon
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, jaka lustrzanke kupic tak do 2000zł (raczej nowa) na początek? Chcialbym aby #aparat byl dobry na przyszlosc jak juz naucze sie pstrykac. Na co zwracac uwage? Czego nie kupywac? Jaka marka aparatu? Narazie wiem, ze dobry obiektyw to podstawa. W wiekszosci jest 18-50mm, ale ja wolalbym cos na przyszlosc kupic np 18-105mm.

#fotografia #pytanie #aparat #zdjecia
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@konoo: zawsze kisne z tego "to nie sprzęt robi zdjęcia" xD po co ci w takim razie lustrzanka? Rób zdjęcia telefonem albo malpka bo przecież sprzęt nie jest ważny xD
  • Odpowiedz
Starsi ludzie odchodzą, zdarza się. Jest to normalne. Zostawiają po sobie cały swój dobytek. Często nie myślą by sprzedawać starocie, szczególnie gdy ze zdrowiem już u nich kiepsko. Często też te starocie okazują się być w bardzo dobrym stanie. Nie można bowiem zaprzeczyć że kiedyś produkowało się sprzęty na lata, a nie na okres gwarancji. Szczególnie tyczy się to produkcji radzieckich. Stawiano wtedy bowiem na rynek lokalny, a przecież nielogicznie byłoby produkować
g.....a - Starsi ludzie odchodzą, zdarza się. Jest to normalne. Zostawiają po sobie c...

źródło: comment_keREXSBUJN5hvIDDoFPKAHTdelH9jz4I.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach