Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
@bocznica: Ukryć? Prawda jest publicznie znana, więc nie ma czego ukrywać, sam nie trawię mariażu z leśnymi z Wronek. Ale z drugiej strony, będąc kibicem klubu, który zrobił to samo (tylko wcześniej i mało kto o tym wie) i do tego forowanego przez komunistów to raczej coś nie tak w piętnowaniu innych, zapominając o "dokonaniach" własnego klubu w podobnej kwestii.
@bocznica: przynajmniej radzieccy generałowie nie byli prezesami Lecha xd Wieczna beka z tego komuszo-wojskowego klubu.
#amica #piekarnik #awaria #mechanika
miry, sprawa jest mam kuchenke gazowa z piekarnikiem elektrycznym , ale piekarnik nie chce sie zalaczyc (przekrecajac pokretlo z temperatura i z nastawieniem programu diody swiecą , ale nic wiecej sie nie grzeje , nawet swiatlo nie swieci) co moze byc przyczyna tego ? :/
miry, sprawa jest mam kuchenke gazowa z piekarnikiem elektrycznym , ale piekarnik nie chce sie zalaczyc (przekrecajac pokretlo z temperatura i z nastawieniem programu diody swiecą , ale nic wiecej sie nie grzeje , nawet swiatlo nie swieci) co moze byc przyczyna tego ? :/
- 0
@FuriousViking: a gdzie ten dziad sie znajduje , wiesz moze ?:)
@memfis91: Niestety nie mam pojęcia w przypadku amici. Poszperaj w googlu lub elektrodzie może znajdziesz.
@Mr-Slimak: indukcja
- 0
Mam piekarnik Amica EBI 8562 w którym uszkodzone są przyciski dotykowe programatora
Programator wygląda tak:
https://north.pl/karta/programator---timer-do-piekarnika-8050921,714-XY-3573.html
Nie wiem na jakiej zasadzie one działają, ale ich konstrukcja jest taka:
PCB - grafitowe pady na PCB jak w pilocie- sprężynka (dotyka ona z jednej strony pada, a drugiej wchodzi w dziurę w przycisku-przycisk jak z czarnego plastiku-szyba frontowa piekarnika.
Programator wygląda tak:
https://north.pl/karta/programator---timer-do-piekarnika-8050921,714-XY-3573.html
Nie wiem na jakiej zasadzie one działają, ale ich konstrukcja jest taka:
PCB - grafitowe pady na PCB jak w pilocie- sprężynka (dotyka ona z jednej strony pada, a drugiej wchodzi w dziurę w przycisku-przycisk jak z czarnego plastiku-szyba frontowa piekarnika.
- 1
hmmm ciekawe, opieram się na informacjach z for i ludzie psioczą.
@Luks_x: ludzie zawsze psioczą.
- 3
Mirki z #prawo mam problem z firmą #amica
Mianowicie rok temu(możę półtora) kupiłem piec AMICA- po roku użykowania przy czyszceniu zauważyłem rdzę pod uszczelką. Chciałem zareklamować ale ODRZUCILI REKLAMACJĘ- uznali że to przeze mnie- nie wiem jakim cudem ale tak uznali.
Gdzie mogę się udać aby coś w tym kierunku zrobili?
Wołam @SOLGAZ choć to nie ich piec ale mogą coś doradzić.
Mianowicie rok temu(możę półtora) kupiłem piec AMICA- po roku użykowania przy czyszceniu zauważyłem rdzę pod uszczelką. Chciałem zareklamować ale ODRZUCILI REKLAMACJĘ- uznali że to przeze mnie- nie wiem jakim cudem ale tak uznali.
Gdzie mogę się udać aby coś w tym kierunku zrobili?
Wołam @SOLGAZ choć to nie ich piec ale mogą coś doradzić.
źródło: comment_3vMWnfxtvupDjAZFR7wsIBiH7BpkPxus.jpg
Pobierz- 3
@PrevuD: oczywiście udaj się do UOKiK-u, tam podyktują ci co masz napisać do nich na piśmie i zaraz powinni gware w ząbkach na kolanach przyjąć.
- 4
@PrevuD: Witaj,
faktycznie nie jest to miejsce w którym powinna pojawić się rdza. Mimo wszystko to nie nasz piekarnik więc ciężko cokolwiek doradzić, może rozwiązaniem byłoby jeszcze jedno pytanie u producenta?
Jeśli to nie pomoże to na hasło Skarby pod uszczelką dostaniesz u nas rabat na nowy piekarnik :)
faktycznie nie jest to miejsce w którym powinna pojawić się rdza. Mimo wszystko to nie nasz piekarnik więc ciężko cokolwiek doradzić, może rozwiązaniem byłoby jeszcze jedno pytanie u producenta?
Jeśli to nie pomoże to na hasło Skarby pod uszczelką dostaniesz u nas rabat na nowy piekarnik :)
- 24
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ttinyowski: wlewasz na dół piekarnika, 0,5 l się nie wyleje (jeśli masz odpowiednio ustawiony piekarnik - tzn wypoziomowany). Polecam tylko nalać wody destylowanej/demineralizowanej, jak masz twardą wodę to zostaną ciężkie do usunięcia ślady kamienia (w zasadzie po każdej kranówie są ślady)
- 0
@megawatt: tłuszcz i przypalenizny trochę, myślałem że zmięknie i gąbką z płynem wyszoruje ale mozolnie to idzie, bede musiał się w porządniejsze specyfiki zaopatrzyć
- 348
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Skurwozaur: ja slyszalem ze jeste tam mapa atlantydy
- 3
Jest jakiś elektronik w Poznaniu który przelutuje mi nowy triak i rezystory do płytki z pralki? Zawór przesterowania dostał wody, zrobił spięcie i wywaliło triaczek aż miło. Zrobiłbym to sam ale z lutowaniem smd u mnie krucho i nie mam warunków do tego. Płytka żyje, bo normalnie wirowanie płukanie i inne rzeczy robi bez problemu, tylko normalnego prania nie może zrobić bo jest idiotyczny system aquaspray, który nie puści prania jeżeli się
źródło: comment_LduHFlonk0FBGebL6IGOd4DLgO51pxLW.jpg
Pobierz@masacrada: na rogu Łąkowej/Kwiatowej jest "zagłębie" elektroniczne. Możesz tam podejść, to zrobią to za grosze, albo za darmo.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Elo wykopki, przed chwilę musiałem wymienić wtyczkę w kuchence gazowej, operacja zakończyła się sukcesem, ale przez pośpiech, dziwną wtyczkę, i ogólne w--------e nie zwróciłem uwagi na to czy przewody L i N podłączyłem zgodnie z oznaczeni na wtyczce.Piec działa, ale czy stwarza to jakieś zagrożenie ?
#elektronika #elektryka #elektroda #elektrotechnika #elektronikadiy #elektroenergetyka #amica
#elektronika #elektryka #elektroda #elektrotechnika #elektronikadiy #elektroenergetyka #amica
@bladybezczel: jeżeli tylko L i N, to nie ma problemu, nie jest powiedziane który jest który. Ważne, żeby ochronny był ok :)
Dowiemy sie jutro rano w porannych wiadomościach :-)
Czy to normalne że płyta indukcyjna amiki buczy co jakiś czas nawet jak jest wyłączona?
#kuchnia #amica #gotujzwykopem
#kuchnia #amica #gotujzwykopem
@WielkaPolska: moja szumi chwile po wyłączeniu, chłodzi pola grzejne
- 3
@WielkaPolska: trzeba było kupić @solgaz
Mirki ma ktoś może stara kuchenkę gazową Amica Supernowa Typ : G5E332ZpTe model K50399 , chodzi o drzwi do piekarnika. Numery są pod szufladą jc. Niestety Amica już nie produkuje części nawet do tych kuchenek a drzwi niestety potluczone#kuchnia #amica #kuchennerewolucuje
- 7
























ma ktoś:
Amica Integra EBI 81064 AA i może wypowiedzieć się na temat żywotności panela sterującego? Ktoś coś :) ?
http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-integra-ebi-81064-w-aa.bhtml
#amica #piekarnik