Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dreadingit
dreadingit

dreadingit

Dołączył 5 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6698
  • Znaleziska 2823
  • Mikroblog 3875
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 267
dreadingit
dreadingit
dreadingit 10.05.2024, 15:31:52
  • 0
#strategyandfuture #bartosiak #geopolityka

W ostatniej rozmowie o czerwonych liniach, czy to bylo na serio przez chwile sugerowane przez Bartosiaka, zeby rozwazyc, przy wyznaczaniu naszych czerwonych linii, aby przy okazji rowniez domyslnie oskarzac rosje, jesli jakas zostanie przekroczona nawet bez dochodzenia gdzie, kto, co i po co?!

Chyba tak znakomity geostrateg potrafi przewidziec zdarzenie, ze jakis oportunistycznie nastawiony rzad lub inne 3rd party wykorzysta nasza postawe dla swoich celow
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daretti877
daretti877
14.05.2024, 12:09:19 via Wykop
  • 0
@dreadingit: ty już lepiej tyle nie myśl tylko wracaj do taśmę u janusza
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 06.05.2024, 15:26:36
  • 0
#wojczal #geopolityka

czy wojczal ma jakies problemy?

w jednej ze swoich ostatnich analiz zaklina rzeczywistosc, ze opinia publiczna ma swoja wlasna madrosc, jakby sam przekonywal do jednego, a mial cicha nadzieje ze wyjdzie na drugie!?

subskrybcje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11

Jak ruska kasa korumpowala angielska polityke Big rouble in little Britain [eng]

Jak ruska kasa korumpowala angielska polityke Big rouble in little Britain [eng]

Ciekawy artykul na The New Europpean - tygodnik wydawany w UK od czasu ogloszenia referendum o czlonkowstwie w EU. Odsluchac mkozna za free, przeczytac po zalozeniu darmowego konta (email, bez weryfikacji) albo kombinujac np z 12 ft ladder.

dreadingit
z
theneweuropean.co.uk
dodany: 20.04.2024, 11:07:35
  • 1
  • #
    uk
  • #
    geopolityka
  • #
    swiat
dreadingit
dreadingit
dreadingit 18.04.2024, 01:03:59
  • 0
#uk #izrael #iran

wyjasnilo sie dlaaczego rzad uk tak oficjalnie napiera na izrael aby nie prowokowali dalej iranu, jeali iran zablokuje przeplyw towarow prz3z ciesnine, to 20% paliwa idzie tamtedy, wiec w uk mozna sie spodziewac powtorki z czasu gdy rosja zaatakowala ukraine - inflacja znowu wywali, podrozeje paliwo i media (za komentarzem do dzisiejszych gazet na skynews)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

grand_khavatari
grand_khavatari
18.04.2024, 01:11:23 via Wykop
  • 8
@dreadingit: jak bardzo izrael musi trzymać w garści USA skoro wolą ryzykować krachem na rynku ropy, zablokowaniem handlu i w-----------m się w Irak 2.0 zamiast z pozycji hegemona przystopowac izrael
  • Odpowiedz
jast
jast
18.04.2024, 04:41:54 via Android
  • 6
@grand_khavatari Ukrainę, która walczy o przetrwanie stopują a Izrael bawiący się z Iranem w pokazywanie kto ma większego klepią po główce
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 14.04.2024, 00:45:42
  • 1
#iran #izrael

czy te ostrzaly izraela, ktore widze drugi raz w ciagu dwoch dni w tv to odbywaja sie specjalnie tylko wtedy jak jest ciemno?

ma to jakis wplyw na to czy taki pocisk jest ciezej zestrzelic, czy chodzi o tych ktorzy nimi strzelaja czy wogole bez znaczenia?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dpdp
Dpdp
14.04.2024, 00:48:29 via Wykop
  • 11
@dreadingit: Może strach - syreny wyrywają ze snu o 2 rano i takie różne. Mniej sprawne też potencjalnie służby ratunkowe typu straż pożarna, a znowu przy utrzymywaniu gotowości w nocy może bardziej zmęczeni
  • Odpowiedz
kucyk
kucyk
14.04.2024, 00:50:55 via Wykop
  • 6
@dreadingit: strzelają w nocy jak Allah nie widzi
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.04.2024, 01:14:47
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aster1981
Aster1981
Aster1981
12.04.2024, 05:19:40 via Wykop
  • 2
@Xing77: w trakcie federalizacji UE i tak porzebna bedzie budowa armi takeigo panstwa europejskiego.
A dzis potrzeba jej jako sil szybkiego reagowania, w razie ataku Rosji. Obecnie zanim panstwa przysla indywidualne armie, mina dni a moze tygodnie. Dla nas oznacza to mobilizacje kilkuset tys rezerwistow i samodzielna wojna obronna przeciwko rosyjskim natarciom.
  • Odpowiedz
Aster1981
Aster1981
Aster1981
12.04.2024, 14:20:13 via Wykop
  • 1
@Xing77: Co maja sily policyjne i obrony cywilnej/wotu do armii? Armia jest od dzialan zewnetrznych, no i pomocy w razie klesk.
Takze Europie potrzebna jest i bedzie bardzo silna armia tak do konfliktu z ROsja jak Chinami czy innych dzialan (Afryka i odbudowa wplywow chociazby).

Najpierw jeszcze przed integracja w jedno panstwo powstanie mniejsza armia, juz w sumie cwiczymy od ladnych paru lat takie miedzynarodowe bataliony i pulki. A z
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.04.2024, 00:21:23
  • 0
w dzisiejszym wydaniu the times w uk, na pierwszej stronie, opinia goscia prowadzacego program tv o nieruchomosciach w uk - tytul sugeruje ze szukajacy mieszkan do kuoienia, powinni sie zastanowic nad zakupem w niemczech. Facet jest celebryta pod wzgledem programow o kupowaniu i orzerabianiu domow. Krytykuje rynek uk, chwali zmiany w niemczecg, holandii, skandynawii i kanadzie.

komentarz dziennika - srednie ceny zakupu w niemczech sa jeszcze wyzsze ale wiele krajow ma bardziej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 26.03.2024, 20:52:56
  • 0
#mecz

zaraz juz niedlugo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 26.03.2024, 20:44:28
  • 2
#mecz #reprezentacja

komentarz z bbc

Walijczycy oddaja pilke odrobine zbyt latwo, nie musimy zdobyc gola, wystarczy troche zmeczyc oponenta, przytrzymac pilke, sfrustrowac ich.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
26.03.2024, 20:49:40 via Android
  • 0
@dreadingit

oba komenty od Nathan Blake na bbc radio wales

Kontynuowac dostarczac pilke do boxa, mamy Robertsa, Williamsa, Johnsona, Wilsona, Moore'a, dostancie sie w przedpole (box) i upewnij sie ze jestes na koncu okazji.
  • Odpowiedz

3

China v. Ukraine po angielsku, sa napisy

Pokaż treści 18+

China v. Ukraine po angielsku, sa napisy

[eng] W obliczu gorących wojen w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie oraz przedłużającej się zimnej wojny w Azji Wschodniej, w jaki sposób Ameryka dostosowuje swoją strategię wojskową i zasoby - i w którym kierunku? Elbridge Colby, John Cochrane, Niall Ferguson i H. R. McMaster

dreadingit
z
youtube.com
dodany: 21.03.2024, 16:00:41
  • 0
  • #
    geopolityka
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
dreadingit
dreadingit
dreadingit 18.03.2024, 19:03:05
  • 5
#uk

z newsow w uk dzisiaj,

ponoc sunak (uk premier) zapowiedzial dzisiaj, ze jak jego koledzy z partii konserwatywnej beda go probowali usunac, to pojedzie prosto do krola i oglosi wczesniejsze wybory.

czyzby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrGreen_2
DrGreen_2
DrGreen_2
18.03.2024, 19:32:16 via Wykop
  • 1
@dreadingit: Torysi mają ogromny kryzys wewnętrzny, brakuje im lidera z charyzmą co potrafiłby pogodzić wszystkie podgrupy.
  • Odpowiedz
pa6lo
pa6lo
19.03.2024, 10:20:42 via Wykop
  • 1
koledzy z partii konserwatywnej beda go probowali usunac, to pojedzie prosto do krola i oglosi wczesniejsze wybory.


@dreadingit: Sam się wkopał, bo tydzień temu stanowczo oznajmił, że wcześniejszych wyborów nie będzie. Oczywiście, jest szansa, że będzie się wił jak piskorz i dowodził, że miał na myśli wcześniejsze wybory 2 maja a nie wcześniejsze wybory w ogóle.

(liz truss) probowala wprowadzic pod glosowanie tak
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 15.03.2024, 19:29:54
  • 0
na arktyce, naukowcy polewaja lod slona woda

ocean arktyczny z najwiekszego na ziemi odbijacza promieniowania slonecznego, zmienilby sie w najwiekszy pochlaniacz, gdyby lod sie stopil zupelnie - dlatego naukowcy probuja tej taniej i podobno bardzo skutecznej metody aby ochronic lodowiec przed calkowitym roztopieniem

z drugiej strony kuli ziemskiej, australijczycy rozpylaja sol w powietrzu zeby dostala sie do chmur i sprawila, ze chmury beda bielsze i przez to lepiej odbijaly promieniowanie sloneczne

newsy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
15.03.2024, 19:46:44 via Android
  • 0
@zbyszko-z-bogdanca

przeciez nie ma zadnego globalnego ocieplenia
  • Odpowiedz
zbyszko-z-bogdanca
zbyszko-z-bogdanca
15.03.2024, 20:30:59 via iOS
  • 0
@dreadingit przecież promienie słoneczne go nie powodują XD
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 15.03.2024, 17:43:46
  • 0
Nie rozumiem uzywania terminu boomer w odniesieniu do seniorow w polsce, gdzie u nas byl komunizm a nie super wygodne zycie z benefitami po wygraniu 2 wojny swiatowej.

Ludzie ktorzy cale zycie zapieprzali w komunie i dorobili sie mieszkania, samochodu i srednio dwojki dzieci, to az takie osiegniecie w stosunku do mozliwosci kapitalizmu?

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przypadkowy
Przypadkowy
15.03.2024, 17:47:21 via Wykop
  • 1
@dreadingit: ok, boomer

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
15.03.2024, 17:52:30 via Android
  • 0
@Przypadkowy ( ͡º ͜ʖ͡º)

nie jestem jeszcze boomerem, po prostu uderza mnie tak kalka jezykowa z zachodu i bije bieda umyslowa po mozgu

na zachodzie jakby ktos uzslyszal ze polaki okreslaja swoich biednych relatives jako boomers to by sie zesrali ze smiechu
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 02.03.2024, 16:57:46
  • 1
#uk

w tygodniu jakis polityk (george galloway) wygral by elections w rochdale i jest o to burza w anglii, do tego stopnia ze sunak wystosowal mowe, politykierzy z reform srali ogniem o jakies oskarzenia o antysemityzm, ktos cos zlapal o co chodzilo bo mnie to totalnie ominelo?

g. galloway wystawiony przez labour?

on, o ile sie orientuje, jest obecny w ang polityce od wielu wielu lat, skad nagle taki powrot?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

suluf
suluf
02.03.2024, 17:25:27 via Wykop
  • 2
facet sie przez lata produkowal w jakims programie radiowym gdzie krecil jakies teorie konspiracyjne.


@dreadingit: tym?
suluf - >facet sie przez lata produkowal w jakims programie radiowym gdzie krecil jak...

źródło: FOxAkUCWUAMVhsw

Pobierz
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
04.03.2024, 10:30:44 via Android
  • 1
@Varin @pa6lo

Tak jakby wlasnie potwierdza sie konspiracyjna teoria, ze ruscy wspieraja obie strony, bo celem jest by skutecznie polaryzowac i dzielic spoleczenstwo.
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 01.03.2024, 18:45:13
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

surlin
surlin
02.03.2024, 05:21:39 via Wykop
  • 1
za to wyglada ze cos jest na rzeczy w izraelu po tym jak zajadle eliminuja palestynczykow

@dreadingit: Kogo eliminują? Strefa gazy de facto wypowiedziała Izraelowi wojnę. Idź walczyć z arabami za ich nowe państwo islamskie, myślę, że szybko byś zrozumiał swój błąd.
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
02.03.2024, 21:31:34 via Android
  • 0
@surlin

thx za odpisanie, oczywiscie wplywu na to co sie tam dzieje nie mamy zadnego, ale w ludzie wykop przegladaja i wyrabiaja sobie opinie, nawet jesli nie interesuja sie akurat tym tematem, ci ludzie potem glosuja. Oburzylo mnie jednostronne przedstawianie konfliktu w glownych dwoch telewizjach w uk, zastanawia mnie kwestia ogromnego wsparcia ze strony us i panstw zachodu.

pracowalem z muzulmanami z calego swiata w czasie atakow na londyn i widzialem jak podniecali
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 16.02.2024, 12:37:27
  • 0
Kurcze, mial ktos tez tak, ze wlacza sobie rano kompa, odpala ytube w przegladarce (bez logowania sie do google), idzie do sekcji News po lewej stronie i w 6 rzedzie ma Watch Again (Zobacz ponownie) i kuzwa jakies dziwne klipy?

U mnie sie dzis wyswietlily cztery klipy o wspolnym temacie z glosnej sprawy porwania malej angielskiej dziewczynki w portugalii, sprawa chyba sprzed 10 lat, tyle ze ja dopiero komputer uruchomilem a w nocy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
16.02.2024, 12:45:18 via Android
  • 0
Wrzucilem w wyszukiwarke youtuba: "youtube watch again" i w pierwszych szesciu rezultatach szesc roznych materialow od The Independent, wszystkie w tytule zaczynaja sie od slow: Watch again:...
Zadnego z nich oczywiscie nie widzialem.

Czyzby The Independent znalazl sposob na wykiwanie google na darmowa reklame swojego kanalu?
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 10.02.2024, 11:22:56
  • 1
#uk #geopolityka #politykamiedzynarodowa

Dwaj byli i znaczacy politycy obu glownych partii maja swoj podcast, odcinki sa krotkie ale ciekawe, troche wyjasniaja np sprawy z czasow brexitu, nazywa sie Political Currency, polecam posluchac.

Podobnie jak inna para bylych politykow, konserwatyno-labourzystowska, The Rest is Politics, aczkolwiek self promotion i przydlugie. W tym przypadku trzeba poznac historie jak Rory wypadl z konserw, zeby miec lepsze zrozumienie (chcial zostac jednym
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 10.02.2024, 11:03:31
  • 3
Barclay's bank przejmuje uslugi finansowe od Tesco (Tesco Bank, pozyczki, ubezpieczenia itp) - to juz drugi maly bank w UK, ktory zostaje przejety w ostatnim tygodniu.

Tesco wydalo wyjasnienie, ze pozbywajac sie banku, chca zmniejszyc zadluzenie (debt) oraz skupic sie na retailu.

#uk
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mielonkazdzika
mielonkazdzika
10.02.2024, 11:22:55 via Wykop
  • 5
@dreadingit: jak dla mnie to Tesco przegrywa z innymi marketami. Nawet niepamietam kiedy tam ostatnio bylem.
  • Odpowiedz
pa6lo
pa6lo
10.02.2024, 12:02:09 via Wykop
  • 3
wrzucilem to bo zastanawiam sie jak gleboko uk jest w dupie i myslalem ze ktos cos doda


@dreadingit: W budowlance nastroje są raczej ponure, zmiany w tym sektorze są tradycyjnie postrzegane jako zwiastun większych kłopotów dla całej gospodarki. Link to raportu CPA szeroko omawianego w prasie branżowej.
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.02.2024, 14:28:09
  • 0
#uk

A my w Polsce to nawet mielismy polska partie przyjaciol piwa, w skrocie


( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 25.01.2024, 13:44:34
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SoplicaTadeusz
SoplicaTadeusz
25.01.2024, 14:19:27 via Android
  • 1
@Grzegorzfloryda420 Sprawdziłem i wśród 10 największych firm USA, UK, Francji i Chin nie ma ani jednej firmy zbrojeniowej. Ten sektor ma bardzo mały udział w gospodarce, więc ich wpływ na decyzje polityczne jest za pewne nie większy niż firm produkujących chociażby AGD czy zajmujących się e commercem.
Natomiast jeśli chodzi o firmy w naszej części Europy to straci dosłownie każda, bo ich infrastruktura będzie niszczona, a pracownicy i klienci będą umierali,
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
26.01.2024, 11:16:25 via Android
  • 1
@SoplicaTadeusz

@Grzegorzfloryda420 Sprawdziłem i wśród 10 największych firm USA, UK, Francji i Chin nie ma ani jednej firmy zbrojeniowej.


niektore firmy niemieckie, ktore produkowaly a nawet powstawaly za czasow 2 wojny swiatowej, dalej istnieja i bardzo dobrze sobie radza, jak to wytlumaczyc, przeciez niemcy przegraly wojne?

takie firmy nie musza byc duze, one zyja z kontraktow dla armii i to nie sa male pieniadze, a jak dojdzie do wojny to
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Strona 21 z 22
  • >

Dreading every single day

  • London

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.02.2021

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 28.08.2025

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 31.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking