Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko188
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dragon_fruit

dragon_fruit

Dołączył 1 rok i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2218
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 2218
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
IceGuy
IceGuy
14 godz. i 27 min temu
  • 0
Gdzie kupujecie akcje i krypto? Chciałem kupić na revolucie, ale chcą zaznaczenia punktu że nie jestem us person przy rachunku maklerskim
#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 14 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 0
@IceGuy: jako US person kup se eteefa po prostu
  • Odpowiedz
pepedros
pepedros
pepedros
przedwczoraj, 16:26:38
  • 1
To ja wrzucę jeszcze jeden bardzo ciekawy filmik odnośnie analizy IPO Spacex.

https://www.youtube.com/watch?v=VI3vHmnRArU

#gielda
pepedros - To ja wrzucę jeszcze jeden bardzo ciekawy filmik odnośnie analizy IPO Spac...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit przedwczoraj, 16:41:23 via Wykop
  • 1
@pepedros: to wszystko jest click bait
  • Odpowiedz
tomwick55
tomwick55
10.06.2026, 20:29:54
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit przedwczoraj, 16:37:18 via Wykop
  • 1
francuz i klasyk był w gumie


@tomwick55: jeśli znajdziesz divę która oferuje bez zabezpieczenia to uciekaj.
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
10.06.2026, 19:52:31
  • 2
Zasadniczo giełda to zwykły h----d. Bo tak na prawdę nie wiesz czy zarobisz, a raczej stracisz. Tylko w kasynie jeśli już się uda zarobić to zarobisz dużo, a tu jeśli się już oda zarobić to zarobisz mało xD

I możesz sobie robić analizy spółek, analizę techniczną. Rysować po wykresach, pytać ekspertów.

A tu taki czitos sobie coś piernie na Twitterze i kurs się zmienia xD

Nagle
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 10.06.2026, 20:04:39 via Wykop
  • 0
Ja przez pół roku nawet na ETF potrafiłem stracić xD


@Schwarzfahrer: pół roku to mało, potrzymaj 10 lat I będziesz na plusie
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
10.06.2026, 06:55:36
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 10.06.2026, 14:03:17 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
07.06.2026, 13:25:05
  • 1
✨️ Czy warto iść na divy? Moje przemyślenia Ⓘ
Mój dylemat może będzie dziwny, ale warto iść na #divyzwykopem? Czytajcie dalej, bo to złożone.

Główny problem polega na tym, że ja byłem na divach nie raz i nie dwa, więc nie budzi to we mnie jakiegoś stresu, czy tego, że nie umiem się zachować. Ale idąc na takie spotkanie NIGDY nie było keksu takiego właściwego. Owszem, jakieś miziania, zabawy poboczne, ale
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 07.06.2026, 15:41:28 via Wykop
  • 3
kiedyś będę miał partnerkę tak dłużej, to mega głupio będzie jej powiedzieć


@mirko_anonim: z mojego doświadczenia dziewczyn naprawdę nie interesuje przeszłość chłopaka, ona nie będzie wypytywać. Dla dziewczyny ważne jest jak traktujesz ją podczas związku i żebyś nie zdradzał. O divach wogule nie mów, wystarczy jak dasz znać że miałeś przelotne przygody ale kontakt się urwał
  • Odpowiedz
WiecznySingielprzed30
WiecznySingielprzed30
05.06.2026, 22:13:44
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 06.06.2026, 18:39:50 via Wykop
  • 3
@WiecznySingielprzed30: jedź do azjatyckiego kraju gdzie jest ich nadmiar i sobie jedną przywieź
  • Odpowiedz
Dickcel
Dickcel
03.06.2026, 20:19:20
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 04.06.2026, 19:52:04 via Wykop
  • 0
nie chce być takim cvvelem


@Dickcel: ale jesteś cvvelem i nic tego nie zmieni. Znajdź se fajną dominę i żyj pełnią szczescia
  • Odpowiedz
dawiddrifter
dawiddrifter
04.06.2026, 15:43:52
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 04.06.2026, 19:47:40 via Wykop
  • 2
Czy faceci którzy chodzą na divy robią minety?


@dawiddrifter: nie wiem czy robią ale na pewno nie powinni. Można złapać grzyba lub inne świństwo.
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
03.06.2026, 18:34:34
  • 4
jacek Lempart (System Trader):

Książka Larry’ego Swedroe’a „Enrich Your Future”, którą obecnie tłumaczę, nie twierdzi, że rynku nie da się pokonać.

Nie potępia też tych, którzy tego próbują – pokazuje tylko, jak bardzo to trudne i jak z dekady na dekadę staje się trudniejsze. I przekuwa setki ciężkich opracowań naukowych na (bardziej) przystępne felietony.

Każda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 03.06.2026, 19:31:16 via Wykop
  • 0
value, size, momentum, profitability, quality.


@ossprime: ale to nie chodzi o akumulację, prawda? Bo podczas akumulacji to jednak 100% akcje jest najlepsze. Może do indeksu sp 500 można dodać trochę small cap value.
Dopiero jak osiągniesz cel, zaczniesz planować żyć z tego kapitału, wtedy dywersyfikujesz żeby podnieść "safe withdraw rate"
To istotna różnica
  • Odpowiedz
daretti877
daretti877
03.06.2026, 16:07:25
  • 1
#gielda Bitcoin umiera w ciszy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 03.06.2026, 16:17:16 via Wykop
  • 0
@daretti877: jeszcze będzie odbicie zdechłego kota, jeszcze będzie głośno o bitku
  • Odpowiedz
IlikeTrains
IlikeTrains
03.06.2026, 16:07:43
  • 8
Virgin Galactic pod koniec czerwca będzie dodane do indeksu Russell 3000.
BULLISH

https://www.lseg.com/content/dam/ftse-russell/en_us/documents/other/ru3000-additions-20260529.pdf

#gielda #spce
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 03.06.2026, 16:16:11 via Wykop
  • 2
będzie dodane do indeksu Russell 3000.


@IlikeTrains: czyli znajdzie się w gronie top 98% wszystkich amerykańskich spółek? WOW!
  • Odpowiedz
Samotnybrzydki
Samotnybrzydki
02.06.2026, 22:14:22
  • 5
#przegryw mialem raz w nocy ciekawe przeżycie bo wydawlalo/snilo mi sie ktos biega po pokoju w ta i tamta tak bardzo szybko przekłada nogami słuchać bylo tylo to przebieranie stopami a ja bylem odwrócony plecami i nie mogłem sie ruszyć no próbowałem i nic i nagle ktos mi od tyłu wlazł do łóżka a ja dalej nie moge się ruszyć i czuje jak wchodzi pod kołdrę i dopiero wtedy lekko
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 22:17:23 via Wykop
  • 1
@Samotnybrzydki: to strzyga była, masz szczęście że żyjesz
  • Odpowiedz
Kamenes
Kamenes
02.06.2026, 22:03:34
  • 43
Śmieszy mnie to, jak wiele ludzi identyfikuje się jako introwertycy. Nie ma już ekstrawertyków, wszyscy to introwertycy, taka nastąpiła tutaj inflacja, że ociepaniekochany. U mnie w robocie dzisiaj wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że są introwertykami, a co tydzień latają na koncerty, imprezy i inne takie wydarzenia przesiąknięte tłumem ludzi.

Mam wrażenie, że niemal wszyscy <30 dzisiaj to introwertycy, bo to jest cool.

#przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 22:11:05 via Wykop
  • 5
@Kamenes: podobno prawdziwy introwertyk nie ma fobii społecznej, nie boi się zagadać, pozna znajomych jeśli mu trzeba. Ale ludzie go męczą I dlatego większość czasu spędzaj sam.
Prawdziwy introwertyk jest zapraszany przez znajomych ale odmawia bo che spokoju
  • Odpowiedz
Salasamobojcow2000
Salasamobojcow2000
02.06.2026, 22:05:00
  • 10
#przegryw Maczek boży i chłop się za 22 ziko nażarł jak świnia za punkty z apki, i teraz desperadoski boże spożywa przy komputrze.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 22:08:12 via Wykop
  • 1
chłop się za 22 ziko nażarł jak świnia


@Salasamobojcow2000: nie martwi się o zdrowie? Maczek niezdrowy jest, czasem można ale żeby aż punkty uzbierać to nwm
  • Odpowiedz
Geralt678
Geralt678
02.06.2026, 18:42:43
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 18:50:31 via Wykop
  • 1
i nie moge walic konia


@Geralt678: to jest prawdzie uczucie, miejmy nadzieję że ona to doceni i nie złamie serca
  • Odpowiedz
Blackhorn
Blackhorn
02.06.2026, 18:40:38
  • 0
Od dłuższego czasu robię DCA na SP500, bez skupiania się na pojedynczych spółkach technologicznych. Moja teza jest taka że spółki te wypracują rozwiązania, które potem wdrożone zostaną przez resztę gospodarki i wtedy wzrosną zyski całego indeksu, a do tego momentu uśredniam póki jest tanio. W pewnym momencie i tak techom skończy się gotówa i inwestycje przyhamują, a reszta dalej będzie się rozwijać.
#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 18:43:26 via Wykop
  • 5
@Blackhorn: masz jakieś plan na bear market? Co zrobisz jeśli sp500 spadnie o połowę i będzie tak siedzieć przez rok?
  • Odpowiedz
dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 18:48:43 via Wykop
  • 0
będę uśredniał oczywiście


@Blackhorn: to dobry plan, choć nie łatwy bo nie każdy tak potrafi
  • Odpowiedz
suweren_sudoku
suweren_sudoku
02.06.2026, 18:43:36
  • 3
Ta pompa zaczyna się już trochę wypłaszczać, główni gracze odpowiedzialni za pompę zaczynają osiągać dość rozsądne wyceny.

Ciekawe jak będzie wyglądać korekta (bo krachu nie przewiduję). Szczególnie mnie ciekawi jak to wszystko będzie wyglądać w okresie IPOsów.

Imho to kierunek ku górze przez następny rok/lata, bo te odpowiednio wycenione spółeczki nadal będą rosnąć. Myślę też, że wskaźniki pozostaną permanentnie wyższe w porównaniu do poprzednich lat.

Co
suweren_sudoku - Ta pompa zaczyna się już trochę wypłaszczać, główni gracze odpowiedz...

źródło: 1666794426671881

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dragon_fruit
dragon_fruit 02.06.2026, 18:46:50 via Wykop
  • 3
Co wy uważacie?


@suweren_sudoku: będzie powoli i stabilnie rosło, korekty będą krótkie max pół roku. Recesji nie będzie w najbliższym czasie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Nick Alexander

  • Lubię fotografować
  • Kraków

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 08.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking