@Fennrir Polsce akurat lodołamacz potrzebny jak świnii siodło xD To nie Polska aspiruje do otwarcia szlaku arktycznego. Może i rosjanie w zastępstwie do lodołamaczy klasy 7 wybudują za gruby hajs lodołamacze klasy 6, ale za to z możliwością kruszenia lodu dwa razy cieńszego więc do udrożnienia szlaku arktycznego się nie nada dokładnie tak samo jak kliknąłeś pod tym znaleziskiem xD
@Fennrir jak widzę na wypoku to już od dwóch tygodni ten kocioł się zamyka. Pewnie kiedyś Pokrowsk padnie, ale to ile trwa "zdobywanie" tego miasta to słabo świadczy o potencjale ruskich ofensyw (dałem w cudzysłów, bo ciężko nazwać zdobyciem zrównanie z ziemią). Co ofensywa tym mniej efektywna mimo ogromnych problemów ukraińskiej armii, która w tym roku prowadzi też poważną reformę dywizyjno korpusową w warunkach wojny.
@konradpra z tymi danymi wywiadowczymi to i tak i nie. Na wywiad satelitarny jest alternatywa, głównie ICEYE, trochę Eutelsat (piszę trochę bo drogo i nie do końca są przygotowani do tego typu usług jak obrazowanie satelitarne). Do nasłuchu komunikacji przed startem bombowców strategicznych też akurat nie jest potrzebna amerykańska pomoc. Ukraińcy też mają, (bo muszą mieć prowadząc wojnę) rozbudowany wywiad wojskowy, co pokazują akcje HUR czy SBU. Po prostu znowu wkraczamy
@PieknyWojciech tam jest poważne ryzyko, że na dużą skalę odbywa się carry trading. Jak stopy spadną i waluta się osłabi to osłabienie rubla (oni to ładnie nazywają deprecjacją) będzie praktycznie poza kontrolą ( ͡º͜ʖ͡º)
@washington to jest w ogóle niepojęte czemu otworzyliśmy dodatkowe przejścia z Białorusią skoro kartoflany fuhrer zaostrzył ograniczenia i od 1.11 obowiązuje dwuletni zakaz wjazdu dla polskich ciężarówek na teren Białorusi. Tak samo jakim sposobem jest otwarta granica z obwodem królewieckim. Jedyny sens widzę jakbyśmy co kilka dni zamykali na tydzień przejścia żeby ubić ruch na innych granicach
@yosemitesam łomatko, co za pech ( ͡°͜ʖ͡°) W takim razie mamy przynajmniej jakiś tydzień wyłączonej połowy całkowitej mocy rafineryjnej całej Białorusi ( ͡º͜ʖ͡º) Ciekawe czy przypadkiem to nie przypłynął Urals z chlorkami organicznymi. Przypominam że w 2019 do Płocka taka ropa przypłynęła, ale jako że mamy osobną sekcję do testów ropy przed wpuszczeniem do rafinacji, udało nam się nie
@Tokko jak już cytujesz Pismo Święte to chociaż przeczytaj kilka wersetów wcześniej a dowiesz się w jakim kontekście zostały wypowiedziane cytowane słowa:
16 A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie
@Tokko Ty tak na poważnie czy tylko udajesz? W Nowym Testamencie nie ma nigdzie nawet krytyki bogactwa jako takiego. Wskazany przez Ciebie cytat to nie żaden "marksizm" tylko uwydatnienie faktu, że zbyt duża troska o dobra materialne stoi na przeszkodzie do życia wiecznego gdzie w życiu człowieka Bóg powinien zajmować zawsze pierwsze miejsce.
źródło: temp_file2150605902551839095
Pobierz