Do fajnego stanu doprowadził pis ten kraj. Do wykorzystywania każdego, absolutnie każdego urzędu, każdej namiastki władzy i sprawczości, każdej zabetonowanej instytucji - do napieprzania.
Prezydent który zawsze był w tym kraju paprotką i o którym się przypominało ludziom jak zrobił jakieś faux pas na wizycie zagranicznej - nagle ogłasza się "drugim ośrodkiem władzy", chce zmieniać konstytucje i wetuje wszystko jak leci, aby pokazywać "sprawczość". Robi szum, dużo szumu, choć jedyne co robi
Zapisalem sobie komentarz jednego z Mirków z czasów rządów PiS ekhm. Czas masowej migracji Ukraińców z czasów ataku ruskich szmat.
@Reanef: ten komentarz w pierwszej wersji jest nawet jeszcze z czasów covida, oryginalnie kończył się słowami "poradziliby sobie tylko gdyby wirusowi wystarczyło przelać 500 zł". Ale niezależnie od sytuacji zachowuje pełną aktualność i to jedna z najtrafniejszych diagnoz PiS-u jakie kiedykolwiek czytałem.
@Amicia: patrząc na zamiłowanie do tworzenia w ostatnim czasie prezydenckich rad, trudno nie uznać że jedną z kluczowych zasad tej konstytucji będzie "Cała władza w ręce rad!"
@Tumurochir: śmieszki śmieszkami, ale na ten temat ewidentnie jakieś zlecenie poszło.
Na screenie akurat twitterek, ale mnie tylko dziś co najmniej 2-3 razy algorytm fejsbuczka podsuwał posty z dokładnie tym samym przekazem - Łatwogang promuje śmiercionkę na HPV. W komentarzach pełna szuriada w typie "to zaszczep swoją żonę i curkę unijny lewaku".
@piotr-glabik: tam są okienka, dokładnej liczby nie pamiętam, ale w większości są właśnie zapiekanki (plus dookoła jest jeszcze zabudowa ze stoiskami z m.in kebabem i langoszem). W piątkowe wieczory czy sobotnie popołudnia można zaobserwować zaawansowaną logistykę, by nie utkwić w zbyt długiej kolejce ( ͡º͜ʖ͡º)
#milionerzy Jeszcze turban stwierdził (jak dobrze usłyszałem), że dwa kraje mają inny kształt flagi - Szwajcaria i Watykan. Ciekawe jaki kształt flagi ma Nepal ¯\(ツ)/¯
#rosja #ukraina #wojna Jak tam, kacapy? Macie jeszcze jakąś czerwoną linię, której nie wolno przekroczyć? Czy nawet już tego nie chce wam się ogłaszać? Kiedyś, to te wasze czerwone linie były dwa razy na tydzień, a teraz co? Skończyły się wam tak samo, jak rafinerie, czołgi i flota czarnomorska?
@yosemitesam: Uprzejmie przypominam, że na anglojęzycznej Wiki jest tabelaryczne zestawienie wszystkich dotychczasowych linii, razem z datami ich przekroczenia (z porządnie wskazanymi źródłami). Ostatnia z nich jest z września 2024 r., przedostatnia - z września 2023 (i tak, obie są już dawno przekroczone). ( ͡º͜ʖ͡º)
W miejscowości Corleone
można dostać cios w przeponę.
Skłonność do tych czynów dziatki
wysysają z mlekiem matki,