Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko145
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Jacek2022
Jacek2022

Jacek2022

Dołączył 3 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 10
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
Asceus
Asceus
Asceus
14.05.2026, 13:55:46
  • 20
XTB wprowadza zmianę w regulaminie, zgodnie z którą FIFO nie będzie już wymuszone przy zamykaniu pozycji.

Jeżeli Warunki Ogólne nie stanowią inaczej, Pozycje Otwarte zamykane są zgodnie z zasadą FIFO (first in, first out). Oznacza to, że pozycje są zamykane według kolejności ich otwarcia, zaczynając od najwcześniej otwartej. Domyślnie, przy składaniu zlecenia sprzedaży instrumentów finansowych bez przypisania go do konkretnej pozycji, zastosowana zostanie zasada FIFO. Klient ma możliwość wskazania konkretnej pozycji do zamknięcia.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 21.05.2026, 18:21:33 via Wykop
  • 0
@Asceus: chyba o sobie to napisałeś, coś czasami więcej trzeba wiedzieć niż sama ustawa, w Polsce to nie przejdzie stanowisko US jest jasne, ale niektórych zagranicznych krajach to może zadziałać
  • Odpowiedz
sqrvol
sqrvol
13.02.2025, 10:20:13
  • 1
Ten handel bezprowizyjny w xtb to niezły pic na wodę jak spready mają od 0,1 do nawet 2% na gpw i nc.
#gielda #xtb
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 14.02.2025, 10:13:31 via Wykop
  • 0
@Leithain: tylko w XTB na IKE nie ma zlecen oczekujacych, mozesz tylko kupic po bid/ask i juz spread w plecy
  • Odpowiedz
93michu93
93michu93
93michu93
29.02.2024, 08:21:08
  • 0
#ikze #pit
Mirasy, rozliczam sie z rozowa razem. Wplacilismy na IKZE po 8.3k, jestesmy w drugim progu podatkowym.
Dodalem do e-PIT te 16.6k, a zwrot wzrosl o jakis 3k. Dlaczego tak malo? Oni to licza jakos od miesiecy od ktorego sie przebilo 240k?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 01.03.2024, 12:55:58 via Wykop
  • 0
Ulge IKZE odlicza sie od swoich przychodow, wspolne opodatkowanie nie pomaga
  • Odpowiedz
Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 01.03.2024, 12:58:21 via Wykop
  • 0
@Jacek2022: https://www.podatki.biz/artykuly/wplaty-na-ikze-nie-da-sie-odliczyc-od-dochodu-malzonka_61_48883.htm
  • Odpowiedz
affairz
affairz
15.12.2023, 14:31:21
  • 0
#gielda miałem konto w BPS, ta ich apka to była tragedia, myślałem że już nic mnie nie zaskoczy na minus. to teraz mam konto w BOSSA (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 18.12.2023, 09:56:21 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 18.12.2023, 09:59:49 via Wykop
  • 0
@affairz: jak masz IKE czy IKZE to nie bedzie takiego info w zadnym biurze po transerze. Przy zwyklym rachunku maklerskim musi byc.
  • Odpowiedz
gosciu82
gosciu82
16.12.2023, 02:49:01
  • 1
#gielda #bitcoin
Jak mam otwarta cfd na BTC na #xtb, to ile płacę codziennie za trzymanie tego otwartego? Da się to gdzieś sprawdzić?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 18.12.2023, 09:52:38 via Wykop
  • 0
Jesli cfd jest oparty o rynek spot to powinien byc swap, jesli o kontrakty futures to bedzie cos ala swap przy rolowaniu, nie ma darmowego lunchu, ale niektorzy brokerzy dorzucaja tez dzienne swapy przy cfd na futuresach i tych nalezy unikac
  • Odpowiedz
Candy
Candy
01.06.2022, 11:18:10 via Android
  • 2
Opłata za przechowywanie zagranicznych papierów wartościowych w #bossa również istnieje i wynosi aktualnie 0,04% rocznie.

https://online.bossa.pl/bossa/pdfdocument?name=APXPDF103

Póki co ta opłata jest regularnie odwoływana poprzez zarządzenia dyrektora DM BOŚ dla rachunków o wartości nie większej niż 500 tys. zł. Zarządzenie nr 7:

https://online.bossa.pl/bossa/pdfdocument?name=APXPDF065
Candy - Opłata za przechowywanie zagranicznych papierów wartościowych w #bossa równie...

źródło: comment_1654082290EuJd5H7zZSrPlvOFoYDKst.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 05.06.2022, 13:16:15
  • 0
@Candy: oplata wynosi 0,02 % i jest zawieszona do konca tego roku. Pozniej nie bedzie dla portfeli ponizej 500 tys. czy tez 1mln
  • Odpowiedz
kalkulatorgieldowy
kalkulatorgieldowy
01.06.2022, 12:00:49
  • 91
Przeniesienie #ike / #ikze pomiędzy instytucjami.
Wpis w związku ze zmianą opłat w #mbank #emakler
Nie trzeba sprzedawać akcji na IKE/IKZE by je przenosić bez opłat!

Przed teorią jeszcze ważne informacje, które uzyskałem od mBank. O ile nie zostałem okłamany bo dopytywałem o bardzo szczegółowe przypadki więc nie było miejsca na niezrozumienie to jest jak poniżej:
1) Dom Maklerski mBank nie pobiera opłaty w przypadku transferu środków przed
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jacek2022
Jacek2022
Jacek2022 05.06.2022, 13:14:31
  • 1
@kalkulatorgieldowy: co do ETF to zapytaj BOSSY, mozna przeniesiec ale ze zmiana rynku i walutu
  • Odpowiedz

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking