Mirki, myślicie, że dzisiejsze samozachwyty nad bananową w #tvpis i wywiad z prezesem GPW, który podkreślał znaczenie spółek biotechnologicznych i gamingowych wpłynie w jakiś sposób na kurs spółek tego sektora na #gpw na jutrzejszej sesji? ( ͡°͜ʖ͡°) #gielda
@chosenon3: To pewnie Pan Kuba w swoim zwyczaju jakoś dyplomatycznie to skwitował. BTW. Ostatnio w 357 przez godzinę mówili o #gme. Znak, że to już koniec przygody ;))
@Harry87: innymi słowy, jak rośnie wolumen to robi się spiętrzenie i kurs najprawdopodobniej wybije lub spadnie bo rośnie zainteresowanie tzw. inwestorów. ( ͡°͜ʖ͡°)
@Czysto: Kto czytał raport ten wie ile nowych klientów pozyskało XTB w Q4 i jak zwiększyli nakład na marketing. Reklama mają z rozmachem, pół tagu ma konto na XTB. Dlatego to dobry moment na kupno, a uciekają panikarze. Pamiętajcie, że na giełdzie kupuje się przyszłość, a ta przed XTB rysuje się dobrze. Jeszcze będziecie dokupywać za 25-30 zł :)
Zainwestowałem w akcje tzw. śmieciowych przedsiębiorstw. Są to akcje spółek, które mają trudną sytuację finansową, stoją u progu bankructwa. Wobec kryzysu rynkowego w tych czasach nikt nie wierzy w możliwość istotnego dorobienia się na inwestycjach w akcje. Jednak ja pod wpływem koncepcji gospodarczo-socjologicznych Poppera, zdecydowałem się zainwestować w nie posiadane fundusze, wychodząc z założenia, że skoro spółki owe przetrwały najgorszy kryzys, muszą mieć istotną zdolność do kreowania zysku, która w przyszłości spowoduje
Mirki, chodzi mi po głowie zakup radia internetowego. Ktoś doradzi jakiś dobry sprzęt? Chodzi mi o dobra jakość dźwięku, dostęp do stacji internetowych (RNS/Newonce/357/zagraniczne) dobre połączenie Wifi, tak żeby nie zrywało co chwilę, sterowanie z pilota, wyświetlacz LCD. Najlepiej jasne kolory, minimalistyczny design. Pierwszy raz szukam takiego sprzętu, ale z klasycznych stacji nadawanych UKF nie ma czego słuchać, a lubię jak coś w tle leci w domu. Słuchanie z laptopa i telefonu
@Harry87: Zachęcony recenzją, postawiłem jednak na coś małego i taniego, wszak to tylko radio, a do słuchania płyt mam lepszy sprzęt. Ferguson i100s. Dla ciekawych, sprzęt oceniam po 1 dniu na 4/5. Jakość spasowania elementów ujdzie, jakość dźwięku jak na takie radyjko jest nawet ok, plus za głośność i equalizer, łatwo łączy się z siecią, konfigurować polecam przez apke, bo przez pilot ciężko. Ładny, minimalistyczny design. Jak za 300 ziko
Hej, jestem importerem w korpo na 3 spore hale produkcyjne. Filmik to fajne wyjaśnienie w 7 minut, co takiego się stało ze światową logistyką w 2020 r. Dla osób niezwiązanych z logistyką: możecie zobaczyć, jak od marca 2020 działa świat i fabryki. Dlatego też nie uważam, że Chiny są wygranym na koronawirusie. Te problemy dotykają również ich. Po prostu świat, planeta Ziemia, jako zamknięty zbiór ludzi i ich mocy przerobowych przestał wystarczać
@red7000: Zgadzam się z OP. Dodajmy także, że w ciągu roku stawka za TEU z Chin do Europy wzrosła o 800% a listopad 2020 był pierwszym miesiącem gdzie transport kolejowy stał się bardziej opłacalny od morskiego na lini Chiny-Europa.
Najlepszy rachunek maklerski do trzymania akcji to? Chcę kupić trochę róznych akcji na longa, potrzymaćc to powiedzmy 6-12 msc i zobaczyć co z tego wyjdzie. Myślłem o XTB bo tam nie ma prowizji ale znowu są jakieś opłaty jak nie ma ruchu, chyba 10 euro jak nie ma wpłat na konto powyzej 90 dni, a ja nie chcę sie bawić w daytrading tylko kupić trochę akcji kilku firm i zakisić na dłuższy
@Crisu: Podbijam do pytania. XTB wysyła PIT pod koniec roku? To dobry pomysł dla kogoś kto chce wejść na GPW i zagraniczne akcje. Chodzi mi o akcje, ewentualnie giełdę towarową, bez instrumentów z dźwignią, czy wtedy jest brak opłat jak zrobi się jedną transakcje rocznie? Dzięki za odpowiedź.
#mecz #legia
źródło: comment_1614456175pumwmQN4wXM4znEwv1bBv7.jpg
Pobierz