Brzydkie, zaniedbane budynki na zdjęciu. Raczej mało kto zwraca uwagę na takie rudery.
Te familoki, położone obok Alei Korfantego wybudowano w dwóch etapach, w latach 50 i 60 XIX wieku, a więc mają już blisko 170 lat. Łącznie powstało 21 budynków mieszkalnych przeznaczonych dla pracowników huty, z czasem ochrzczonych nazwą "Kolonia Fryderyka", przy czym jest to "ta Fryderyka", a nie kolonia "tego Fryderyka". Powstała także szkoła i inne budynki użyteczności publicznej.
Po blisko 40-50
Te familoki, położone obok Alei Korfantego wybudowano w dwóch etapach, w latach 50 i 60 XIX wieku, a więc mają już blisko 170 lat. Łącznie powstało 21 budynków mieszkalnych przeznaczonych dla pracowników huty, z czasem ochrzczonych nazwą "Kolonia Fryderyka", przy czym jest to "ta Fryderyka", a nie kolonia "tego Fryderyka". Powstała także szkoła i inne budynki użyteczności publicznej.
Po blisko 40-50











źródło: IMG_3742
Pobierz