@daeun: I co z tego, że ktoś ma po niemiecku playstation xD sam mam ustawione opcje po niemiecku na kompie i telefonie, żeby mieć ciągłą styczność z językiem którego się uczę. Na miejscu jego dziadka byłbym dumny z tego, że mój wnuk zna 2-3 języki obce. Myślenie narodowca.
#jezykiobce #francuski P------y język W słowie "joyeux" z liter czyta się w zasadzie tylko "e" XD czyta się je mniej więcej jak "żłaje" P------y język XD To słowo przeczytałem na opakowaniu Rafello jbc.
@dominowiak: a tak na poważnie to serio nie wiem o co chodzi. To jest 100% zgodne z zasadami czytania po francusku j - ż oy - łai eux - e Takie są reguły i gdzie nie spotkasz tych zbitków liter to czytasz je tak samo
Patrzcie to. Pamietacie Magdę i Janka? To obejrzyjcie aktualizacje u Mareckiego. Magda ma dziecko... A moje pytanie zna ktoś Magdę osobiście? Albo kojarzy z widzenia itd? Ja zaczęłam oglądać jto właśnie przez nią. A później przestałam. Pamiętacie losy Agnieszki Nad którą znęcał się Mąż i uciekła z dzieckiem? Albo Karolinę matkę cpunkę która była w ciąży i na metadonie. Pamięta ktoś jej nazwisko? Coś chyba na W.? Chcialam obczaić jej Facebooka. Wtedy
@Barceloni nie, on potrafi godzinami p-------c ze ma jakieś tajne informacje, zapowiada ujawnienie a potem się okazuje ze to wszystko były farmazony, kononowicz jest mniejszym mitomanem od mareckiego
@JeszczeZyje: Może jakąś petycję zrobimy by go odbanowali, moderacja jest dość spoko wbrew pozorom, moje 10 letnie konto też kiedyś odbanowali jak ładnie poprosiłem.
Prosto z mostu. Czy Niemcy patrzą na pracowników z Polski jak niektórzy w Polsce patrzą na pracowników z Ukrainy? Po części myślę, że tak jest, ale czy ten niesmak jest aż taki jak u nas? Szczerze w ciągu 3 miesięcy spotykałam się z różnymi reakcjami na to, że pochodzę z polszy. Czy ktoś to jest tu dłużej niż ja i może się podzielić opinia na ten temat? #niemcy #emigracja
@szatkownica: Na szczęście słowo klucz to "niektórzy" w tym przypadku, a tymi "którymi" się nie przejmuj. Pracujesz uczciwie? Próbujesz sobie polepszyć żywot? No to niech się od Ciebie odstosunkują.
@szatkownica: sama nigdy sie z tym nie spotkalam ale znam przypadki osob ktore przyjechaly tutaj do pracy fizycznej i byly niefajnie traktowane. Mysle, ze spore znaczenie ma tutaj pozycja spoleczna i wyksztalcenie takiego niemca. Ludzie z nizin spolecznych czesto sa ksenofobami i tylko szukaja okazji zeby wyladowac na kims swoje frustracje¯\_(ツ)_/¯