@tomekkaz: Pare wskazówek : - omijasz zapchane drogi - godziny powrotu/jazdy do pracy (bo korki) - jeśli jedziesz przy zaprakowanych samochodach na poboczu - jedź tak żeby nikt nie przywalił Ci drzwiami/wybiegł zza samochodu. - jedz prawym śladem opony samochodu - chyba że pobocze jest szerokie (jeśli jedziesz na krawędzi jezdnia-trawnik/krawężnik kierowcy z automatu uznają że "nie jesteś na jezdni" i będą Cię omijać bez zachowania odpowiedniego dystansu) - okulary,
NAJGORSZE W WYJŚCIU NA ROWER TO PLANOWANIE TRASY. Tu nie bo piach tu nie bo jakaś droga między planetarna z nadmiarem tirów ehhh nawet nie podważajcie xD #szosa #rower
Jezu, wczoraj ruszyłem dupę i pojechałem rowerem do pracy (20 km w jedną stronę, bo mieszkam na zadupiu przy Piasecznie) i jeden dzień wystarczył, żeby zebrać dobry materiał na rowerowe bingo: -babeczka się we mnie w---------a wjeżdzając do parku na pełnej k----e, na szczęście sunąłem 15 km/h, bo przede mną bieg jakiś psiak -kolarze w jajogniotach, którzy wpychają się na pierwsze miejsce przed światłami. Potem takiego wyprzedzasz i wygląda jakby mu żyłka miała pęknąć
Słuchajcie kurde. Kupiłem sobie mtb 29" (wcześniej tylko 26"). Wzrost 176 cm i wziąłem 19". No ale w przekroku praktycznie dotykam jajami rurę ramy - bez nacisku, ale jak stoję na luzie to praktycznie się stykają z ramą. No i ogólnie kurva nie mogę z tego powodu spać i chcę go wymienić na 27.5 18" - czyli w sumie taki jaki chciałem cały czas, ale uległem modzie na 29 ;/ #rower
Pytanie techniczne: czy stary Claris 2400 jest zawsze tak upośledzony o przednią przerzutkę? Nie mogę tego cholerstwa dobrze ustawić i nie wiem już o co chodzi. Albo obciera, albo chodzi jak złoto, po czym na jeździe testowej całkowicie się blokuje i nie mogę zmienić biegu. Mam wrażenie że przód to zupełnie nieprzemyślana konstrukcja w porównaniu do tylnej przerzutki :/ #rower
Wkrótce wybieram się na trasę 340km (Kraków-Warszawa). Plan jest przejechać to w jeden dzień. Oto moja checklista rzeczy do zabrania. Jak coś jeszcze wypadało by dodać dajcie znać, bo czasu coraz mniej i mam lekkiego stresa czy podołam. #bikepacking #szosa
@Ex3_: nie brał bym nabojów CO2 tylko mała pompkę - dwa naboje to dwie napompowane opony - pompka - ile chcesz. Koc mógłby się przydać jakbyś jechał w wrześniu - teraz nie jest zimno.
@KandydatNaKandydata: i w czym problem? Ja jeżdżę do pracy na rowerze cały rok bez względu na pogodę - 3km w jedną stronę. Plus jest taki że jest tanio (paliwo), rower do pracy mnie budzi, zawsze mogę po pracy się na szybko gdzieś przejechać, koszta roczne są groszowe (opony co 2 sezony łańcuch co sezon), w zimę zanim współpracownicy odśnieża samochody ja już będę w domu. Jedynym minusem moze być jazda
@4x80: Trek 920 ma garba na ramie ale to jest praktyczne rozwiązanie - zmieścić torbę pod rame. Tu nie widze sensu w budowe - wygląda jakby ktoś na siłe chciał żeby rower był inny...
Zobacz sobie rowery BMW. Moje oczy krwawiły ( ͡°͜ʖ͡°)
@4x80: jak się czujesz z dużymi skokami na kasecie ? Nie masz problemu z kadencja ? 48t to nie jest za mało? Kółka fajne też je mam (sztywne z fajnym dźwiękiem), szkoda tylko że anoda szybko schodzi.
- omijasz zapchane drogi
- godziny powrotu/jazdy do pracy (bo korki)
- jeśli jedziesz przy zaprakowanych samochodach na poboczu - jedź tak żeby nikt nie przywalił Ci drzwiami/wybiegł zza samochodu.
- jedz prawym śladem opony samochodu - chyba że pobocze jest szerokie
(jeśli jedziesz na krawędzi jezdnia-trawnik/krawężnik kierowcy z automatu uznają że "nie jesteś na jezdni" i będą Cię omijać bez zachowania odpowiedniego dystansu)
- okulary,