Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

451

Bicie rekordu prędkości podczas testów Pendolino 293 km/h ED250-001 24.11.2013 r

Z okazji 10 rocznicy rekordu prędkości na CMK wyciągnąłem z szuflady filmik z kabiny z rekordowego przejazdu z 24.11.2013 r. ED250-001, Vmax = 293 km/h Maszynista Rafał Kuciński Przejazd na odcinku Góra Włodowska - Psary torem nr 1.

szymon362
szymon362
z
youtube.com
dodany: 25.11.2023, 14:56:37
  • #
    pociagiboners
  • #
    kolej
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

nagrania z zewnątrz pociągu
lukone
z youtube.com
  • 15
Przelot Pendolino 200 km/h przez Ciechanów
pablonzo
z youtube.com
  • 7

Komentarze (129)

najlepsze

ffrreeaakk
ffrreeaakk
ffrreeaakk
25.11.2023, 17:12:56 via Wykop
  • 148
Dawaj malina, służbowy pociąg!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

solo_living_yolo
solo_living_yolo
26.11.2023, 12:54:10 via Wykop
  • -4
@ffrreeaakk: pffff pendolino na miarę polskich możliwość , Sebek z BMW robi takie pendolino xd
  • Odpowiedz
robcio26
robcio26
25.11.2023, 17:50:26 via Wykop
  • 98
Tymczasem we Francji...
robcio26 - Tymczasem we Francji...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szymon362
szymon362
Autor
25.11.2023, 18:12:09 via Wykop
  • 37
@robcio26: pociągi tej samej firmy co ciekawe, tylko trochę inne realia obu przypadków xD
  • Odpowiedz
F.....k
F.....k
konto usunięte 25.11.2023, 18:42:19 via Wykop
  • 38
@szymon362: Firma ta sama, pociąg nie. Pendolino to projekt i wykonnie firmy FIAT, zanim odkupili dział francuzi.
  • Odpowiedz
chcwdk
chcwdk
25.11.2023, 19:55:45 via Wykop
  • 59
A potem 90% trasy 60
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

snup-siup
snup-siup
25.11.2023, 20:01:33 via Wykop
  • 34
A potem 90% trasy 60


@chcwdk: Ostatnie 1% trasy 0km/h. Nie wiem jak teraz ale jak ja jeździłem z Warszawy do Krkaowa to stał 15 minut na przedpolach Krakowa, czekając na wjazd na dworzec.
  • Odpowiedz
snup-siup
snup-siup
25.11.2023, 19:23:37 via Wykop
  • 52
Kupiłem bilet na Pendolino żeby pracować w podróży bo internet niby jest.
Całe szczęście, że z telefonu hotspota mogłem zrobić, bo ten interent w Pendolino to tak tylko z nazwy jest.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

m.....5
m.....5
konto usunięte 25.11.2023, 19:49:19 via Wykop
  • 12
@robot_: A powinni.
  • Odpowiedz
h.....o
h.....o
konto usunięte 25.11.2023, 19:51:13 via Wykop
  • 69
@robot_: Mają, spółki wydzielone z PKP (np. PKP Telkol i TK Telekom) są jednym z większych operatorów infrastrukturalnych w Polsce. ;) Wypełenienie dziur zasięgowych na trasach pociągów to jest dla nich na tyle groszowe zadanie, że pewnie nawet nie zauważyli jeszcze, że powinni.
  • Odpowiedz
bylem_simpem
bylem_simpem
25.11.2023, 15:38:31 via Wykop
  • 33
Szaleństwo i to po torze niewłaściwym xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

algorytm7007
algorytm7007
25.11.2023, 20:47:12 via Wykop
  • 0
@bylem_simpem: powinno się liczyć km/h podwójnie i czy włączył lewe światło na czerwono bo tak to oszukujo!
  • Odpowiedz
Qki
Qki
Qki
26.11.2023, 00:34:55 via Wykop
  • 0
@bylem_simpem: bo tory były złe
  • Odpowiedz
Z_dupy_strzelec
Z_dupy_strzelec
25.11.2023, 17:51:29 via Wykop
  • 28
Mam nadzieję, że taka prędkość będzie kiedyś standardem na wszystkich dalekich trasach.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tujepolska
tujepolska
25.11.2023, 19:47:46 via Android
  • 21
@Z_d--y_strzelec może za jakieś 50 lat (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz
fafkolec
fafkolec
25.11.2023, 19:50:20 via Wykop
  • 17
@tujepolska: 500
  • Odpowiedz
Mordall
Mordall
25.11.2023, 20:02:39 via Wykop
  • 23
mineło 10 lat a kolej jak byla tak jest w czarnej dupie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donadnrew
donadnrew
25.11.2023, 21:49:31 via Wykop
  • 8
@Mordall: Kiedy ostatni raz jechałeś pociągiem? I nie mówię tu o jakimś TLK
  • Odpowiedz
StarszyPanPoTrzydzistce
StarszyPanPoTrzydzistce
25.11.2023, 22:05:06 via Wykop
  • 2
@KonradSuchy: Wiesz, ostatnio jechałem z Gdańska do Wrocławia i wyobraź sobie wiele odcinków po 140-160, tylko kilka 120. Także nie, jest lepiej niż w dupie. Nie od razu... i takie tam
  • Odpowiedz
othe2137
othe2137
othe2137
25.11.2023, 19:44:37 via Wykop
  • 21
i pozniej jak z pendolino zeby zaoszczedzic 1h placisz 250zl zamiast 70zl w intercity.
Zeby byl wybor to ok, kto chce szybciej to doplaca ale np Gdansk - Warszawa 70% polaczen wykoszono na rzecz pendolino (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pajakoss
Pajakoss
25.11.2023, 20:20:00 via Wykop
  • 17
@othe2137: żeby to chociaż cała 1h była, często to różnica 30 - 40 min
  • Odpowiedz
i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo
i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo
25.11.2023, 18:09:39 via Wykop
  • 13
A jakby tak teoretycznie pociąg poruszał się z najwiekszą znaną prędkością czyli predkością światła
A ja bym w tym czasie szedł z ostatniego wagonu do pierwszego, to z jaką predkością ja się poruszam dla obserwatora na zewnatrz pociągu?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

F.....k
F.....k
konto usunięte 25.11.2023, 18:43:04 via Wykop
  • 38
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Z żadną, bo by cię nie zobaczył.
  • Odpowiedz
F.....k
F.....k
konto usunięte 25.11.2023, 20:07:10 via Wykop
  • 17
@mamabijeatataniezyje: @przebrzydlak @i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo Tak samo, jak światło lamp samochodu nie przekracza prędkości światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
adamczo
adamczo
adamczo
25.11.2023, 20:24:40 via Wykop
  • 11
Pomiar nie powinien być uznany, bo ewidentnie urządzenie nie obsługuje miarodajnie prędkości >250km/h. Widać już od 260km/h, że prędkość nie przechodzi płynnie, ale zaczyna skakać - raz w dół, raz w górę, choć nie ma przesłanek wizualnych, żeby prędkość tak się zmieniała. Przy 280km/h to już w ogóle losowo pokazuje wyniki - na budziku 289 potem nagle spada do 280, żeby po 1s na ułamek sekundy wskoczyć na "293". Trudno uznać takie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eaxene
eaxene
25.11.2023, 21:38:33 via Wykop
  • 6
@adamczo: a to nie będzie jedynie problem z wizualizacją danych na tym "budziku"? Rzeczywisty pomiar oraz zmiany prędkości pewnie da się spokojnie potem na jakimś wykresie sprawdzić, a ten ekranik jest tylko pomocniczy. Jednocześnie podziwiam umiejętność wizualnej oceny prędkości pociągu na nagraniu sprzed 10 lat w zakresie kilku km/h przy prędkości 250+ km/h.
  • Odpowiedz
adamczo
adamczo
adamczo
25.11.2023, 22:25:45 via Wykop
  • 1
@eaxene:

Rzeczywisty pomiar oraz zmiany prędkości pewnie da się spokojnie potem na jakimś wykresie sprawdzić, a ten ekranik jest tylko pomocniczy


jest to bardzo prawdopodobne, aczkolwiek nie widziałem aby zostały udostępnione bardziej szczegółowe (i dokładniejsze) zapisy parametrów z których zawyrokowano o uzyskanej prędkości chwilowej 293km/h. Komentuję to co widziałem na filmiku, natomiast to czego nie widziałem ani do czego nie ma odnośników - nie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
3815
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
3105
Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
2738
Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD
Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD
2409
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
2347
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kolej
  • #pociagi
  • #mojezdjecie
  • #pkp
  • #podroze
  • #fotografia
  • #transport
  • #heheszki
  • #trainboners
  • #ciekawostki
  • #pesa
  • #polska
  • #poznan
  • #fotohistoria
  • #zima

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking