Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

467

Uspokajanie dziecka przy pomocy smartfona ma negatywne skutki

Uspokajanie dziecka przy pomocy smartfona ma negatywne skutki

Częste korzystanie z urządzeń takich, jak smartfony i tablety, w celu uspokojenia zdenerwowanych dzieci w wieku 3-5 lat, wiąże się z ich rozregulowaniem emocjonalnym. Efekt ten jest szczególnie silny u chłopców.

murarz13
murarz13
z
rmf24.pl
dodany: 15.01.2023, 11:34:16
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (167)

najlepsze

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
15.01.2023, 16:55:08
  • 188
Popieram. Bicie smarkacza smartfonem/tabletem jest złe, bo to drogi sprzęt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Poldek0000
Poldek0000
16.01.2023, 07:27:01 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@EvilToy: niech pierwszy rzuci w dzieciako telefonem kto nie uspokajał dziecka youtubem
  • Odpowiedz
MiernyMirek
MiernyMirek
16.01.2023, 07:45:50 via Android
  • 3
@zimnylehc Nokią to zabijesz, toż to twardsze niż cegłówka
  • Odpowiedz
Pasti111
Pasti111
Pasti111
16.01.2023, 00:44:38
  • 146
Wszyscy tacy mądrzy jak idzie o wychowanie cudzych dzieci, a jak pojawia się swoje to inna bajka. Oczywiście to nie metoda dawać telefon na każdy płacz ale czasami nie ma wyjścia ba po prostu trzeba wyjść do pracy za 5 minut a dzieciak krzyczy, że mu kolor szalika nie odpowiada, albo, że mu brat polizał buta to on go nie zalozy, albo, że on tylko w klapkach pójdzie przy minibus 10. Więc
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SzlachcicPolny
SzlachcicPolny
16.01.2023, 02:43:03
  • 135
Wszyscy tacy mądrzy jak idzie o wychowanie cudzych dzieci, a jak pojawia się swoje to inna bajka.


@Pasti111: Autorka przecież ma dzieci i nie demonizuje w pełni dawania smartfona dziecku, plus podaje alternatywy. Ale po co czytać więcej niż tytuł
  • Odpowiedz
8088
8088
8088
16.01.2023, 07:28:40
  • 65
@Pasti111: Bezsensowny przykład. A jak w takich sytuacjach postępowało sie 20 lat temu i dawniej? Nie było smartfonów, sa zabawki dedykowane dzieciom.
  • Odpowiedz
kobrys13
kobrys13
kobrys13
15.01.2023, 22:08:05
  • 48
ProTip:

Jeśli dasz dziecku smartfona zanim się rozpłacze, to nie będziesz musiał uspokajać dziecka smartfonem i nie będzie to generowało negatywnych skutków.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tomz
Tomz
Tomz
16.01.2023, 07:19:44
  • 66
@kobrys13: ProTip: będziesz go musiał uspokoić czymś innym po zabraniu smartfona :D
  • Odpowiedz
awiner
awiner
awiner
16.01.2023, 07:33:52
  • 9
@Tomz: proTip: Nie zabieraj mu smartfona to nie będziesz musiał xD
  • Odpowiedz
Maridokus
Maridokus
16.01.2023, 07:22:19
  • 37
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TheMaskator
TheMaskator
TheMaskator
16.01.2023, 07:43:26
  • 5
@Maridokus: Trochę jest, zwłaszcza jak matka dalej upiera się przy "bezstresowym zachowaniu", jak ją dzieciak kopie po nogach, a ona krzyczy "on taki nie jest, on jest grzeczny" xDDDDD
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
16.01.2023, 07:22:54
  • 17
Tablet to może być w nagrodę za dobre zachowanie, a nie wymuszony przez dziecko krzykiem czy płaczem, całe szczęście, że się coraz mniej dzieci rodzi, bo to szkoda dzieci.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jacek-P
Jacek-P
16.01.2023, 07:44:27
  • 13
@Pawel993: Z moich ojcowskich obserwacji wynika, że dzieciaki znajomych, które są bardzo niesforne i wszystko wymuszają (z powodzeniem) płaczem, są takie przez zaniedbanie rodziców.
Oczywiście, jedni mają farta i dzieciaki spokojne, drudzy trochę mniej. Ci drudzy po prostu muszą włożyć więcej energii i dyscypliny. Absolutnie do zrobienia tylko łatwiej jest zaświecić ekranem, niestety.
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
16.01.2023, 08:12:37
  • 5
@Pawel993: Jak drą mordę 24/7 to trzeba się zastanowić w czym jest problem i czemu to robią a nie iść an skróty i uciszać ich tabletem.
  • Odpowiedz
Fichtner
Fichtner
16.01.2023, 07:42:28 via Android
  • 13
Pamiętam jak 20 lat temu było wielkie wow że 2-3 letnie dzieci potrafią grać w węża na nokii 3310, później weszły tablety, smartfony i znowu wow że dzieci w tym wieku ogarniają, ale na kim to robiło wrażenie tak naprawdę? Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie że to chore, że takie dziecko się wyłącza totalnie. Mamy teraz 3 latka który smartfona nie potrafi obsłużyć, może zostawić przy nim telefonem to nawet nie zwróci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Fichtner
Fichtner
16.01.2023, 08:02:10 via Android
  • 3
@mike7 ja pierdziu, mowa o tym żeby dziecku nie dawać smartfona bo się alienuje, nie uczy się emocji, u siebie i u innych, jak sobie radzisz ze swoimi dziećmi?
  • Odpowiedz
Fichtner
Fichtner
16.01.2023, 08:41:09
  • 2
@mike7: to jak sobie to wyobrażasz? Chcesz miec dziecko i jak juz je masz pojawiaja sie problemy i wowczas nie chcesz go juz miec?
  • Odpowiedz
Fulleks
Fulleks
16.01.2023, 08:16:50
  • 9
Dawanie dziecku smartfona, bajek to po prostu pójście na łatwiznę. Tylko niestety rodzic nie zawsze ma siły na to żeby walczyć z dzieckiem i czasem jest to dla niego deska ratunku.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cacum3
cacum3
16.01.2023, 09:26:17
  • 3
@Fulleks: tylko trzeba próbować sięgać po ta deskę jak najrzadziej.
  • Odpowiedz
dafto
dafto
dafto
16.01.2023, 09:26:38
  • 3
nie zawsze ma siły na to żeby walczyć z dzieckiem


@Fulleks: są inne metody. Mojemu dawało się książeczki do łóżeczka jak było małe, czy różne klocki i było 30-40min. spokoju, gdzie można było w tym czasie ogarnąć jakiś obiad, czy odpocząć. Teraz jak jest większe, to dostaje klocki, farby, modelinę i tylko raz na 10-15 min. woła by się pochwalić co zbudował.
No i obowiązkowo obaj rodzice muszą się angażować,
  • Odpowiedz
Z.....n
Z.....n
konto usunięte 16.01.2023, 09:28:26 via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Kiedyś dzieciom dawano wodę po gotowaniu maku, bo po niej zasypały, żeby matka w polu mogła robić. Wszędzie są takie rzeczy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

100anna1
100anna1
100anna1
16.01.2023, 12:19:50
  • 3
@Zjedzon: Moja praprababcia miała sklepik w śródmieściu. Gdy urodziła najmłodszą córkę zabierała ją ze sobą. Młoda leżała w kantorku i gdy płakała była przykrywana pierzyną, coby darcie pyska nie przeszkadzało klientom( ͡° ͜ʖ ͡°). Babcia i jej brat mieli pokoje na strychu, żeby hałasem nie w(...)li dorosłych. Strych nie był ogrzewany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mastah84
Mastah84
Mastah84
16.01.2023, 08:10:17
  • 5
Taki artykuł dla bezmózgów… Wiadomo, że smartfony są szkodliwe dla wszystkich, a w szczególności dla dzieciaków. Jak coś mryga, ćwierka i pozwala wchodzić w interakcje to jest świetna płaszczyzna do uzależnienia, a smartfon daje tutaj nieograniczone możliwości bo to wszystko masz zawsze przy sobie. Potem już z górki: brak rozwoju emocjonalnego, upośledzenie społeczne, brak wyobraźni, tworzenie fałszywego obrazu rzeczywistości i w gratisie nabyte wady postawy i wzroku.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

randomnick1212
randomnick1212
randomnick1212
16.01.2023, 08:42:30
  • 3
@Mastah84: Jak widać bezmózgów jest bardzo dużo, bo dawanie dziecku smartfona jest powszechne i bez naciągania statystyki mogę powiedzieć, że dotyczy około połowy rodziców. A wśród 8-9 latków już tak na oko 1/3 ma swoje smartfony.
  • Odpowiedz
tengo_razones
tengo_razones
16.01.2023, 10:50:42
  • 1
Jak widać bezmózgów jest bardzo dużo, bo dawanie dziecku smartfona jest powszechne i bez naciągania statystyki mogę powiedzieć, że dotyczy około połowy rodziców


@randomnick1212: wstydliwa prawda jest taka że bez smartfonów to może 10% sobie radzi - czyli ci co mają a) chętnych do pomocy dziadków b) opiekunkę zatrudnioną na etacie a w zasadzie dwie opiekunki żeby było 24/7 c) bogole z urodzenia - matka nie pracuje i się zajmuje
  • Odpowiedz
Szarozielony
Szarozielony
16.01.2023, 11:42:38 via Android
  • 4
Dawajcie kilkulatkom elektronikę a potem wielkie zdziwienie że wyrósł debil.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3098
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2775
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2455
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2131
A taki był mądry
A taki był mądry
2114
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking