Uspokajanie dziecka przy pomocy smartfona ma negatywne skutki

Częste korzystanie z urządzeń takich, jak smartfony i tablety, w celu uspokojenia zdenerwowanych dzieci w wieku 3-5 lat, wiąże się z ich rozregulowaniem emocjonalnym. Efekt ten jest szczególnie silny u chłopców.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 167
- Odpowiedz
Komentarze (167)
najlepsze
@Pasti111: Autorka przecież ma dzieci i nie demonizuje w pełni dawania smartfona dziecku, plus podaje alternatywy. Ale po co czytać więcej niż tytuł
Jeśli dasz dziecku smartfona zanim się rozpłacze, to nie będziesz musiał uspokajać dziecka smartfonem i nie będzie to generowało negatywnych skutków.
Oczywiście, jedni mają farta i dzieciaki spokojne, drudzy trochę mniej. Ci drudzy po prostu muszą włożyć więcej energii i dyscypliny. Absolutnie do zrobienia tylko łatwiej jest zaświecić ekranem, niestety.
@Fulleks: są inne metody. Mojemu dawało się książeczki do łóżeczka jak było małe, czy różne klocki i było 30-40min. spokoju, gdzie można było w tym czasie ogarnąć jakiś obiad, czy odpocząć. Teraz jak jest większe, to dostaje klocki, farby, modelinę i tylko raz na 10-15 min. woła by się pochwalić co zbudował.
No i obowiązkowo obaj rodzice muszą się angażować,
@randomnick1212: wstydliwa prawda jest taka że bez smartfonów to może 10% sobie radzi - czyli ci co mają a) chętnych do pomocy dziadków b) opiekunkę zatrudnioną na etacie a w zasadzie dwie opiekunki żeby było 24/7 c) bogole z urodzenia - matka nie pracuje i się zajmuje