Wczoraj głosowano przyspieszenie wdrożenia atomu w Polsce.
Koalicja Obywatelska była przeciw. Lewica była przeciw. Hołownia2050 przeciw. Czy zamiast atomu będziemy brać prąd z LGBT i modlitwy?
NaglyAtakGlazurnika z- #
- #
- #
- #
- 34
- Odpowiedz
Koalicja Obywatelska była przeciw. Lewica była przeciw. Hołownia2050 przeciw. Czy zamiast atomu będziemy brać prąd z LGBT i modlitwy?
NaglyAtakGlazurnika z
Komentarze (34)
najlepsze
Dodatkowo: nie mogę się doszukać rzetelnych opracowań na temat tych przepisów, a biznesalert.pl jest wydawane przez Instytut Jagielloński, którego założyciel - Wojciech Roszkowski - jest mocno powiązany z PiSdem
No to chyba dobrze, że głosowali przeciw? Wygląda na bubel, który będzie nas kosztować straty
@vesper_: mam wrazenie ze to przyspieszenie nie jest po to zeby szybko byla elektrownia tylko zeby sie nachapac zanim przejebia wybory. Oczywiscie w kampanii wyborczej zobaczymy Pinokia z jakas elektrownia atomowa w tle a #!$%@? oglosi ze Sasin wynalazl rozszczepianie atomu i reakcje lancuchowa ktorych zazdrosci nam wszechswiat caly a Niemcom to juz wogole dupa pękła pierdylion
Sprawa jest prosta: ta ustawa to bubel prawny, który finalnie może nam się spierdzielić na głowy, dając jeszcze większe zamieszanie, niż to z Turowem. I dlatego senat usiłował ustawę zablokować, nie z powodu, że nie chcą energetyki atomowej.
Taki szczegół: ustawa "zawęża krąg podmiotów uprawnionych do konsultacji wpływu na środowisko". A jak wiemy jak już zdecydują się na budowę elektrowni to będzie kontrakt na gruuuubą kase. Chętni będą pchali się drzwiami i oknami. I teraz będą musieli uzyskać akceptację określonych organizacji/komisji. Zgadnijcie ile kasy popłynie pod stołem ( ͡° ͜ʖ ͡°). I zgadnijcie czyi krewni będą w tych komisjach siedzieć. PIS wie jak się ustawić.
Będzie to oznaczać pełne podporządkowanie Brukseli/Niemcom i prawdopodobne dalsze zwlekanie lub poniechanie budowy elektrowni atomowych na rzecz OZE.
Żeby stwierdzić czy ma to sens czy nie, należałoby to policzyć.
Polenergia, Orlen, PGE i inne firmy budują farmy wiatrowe na Bałtyku o mocach min. 1GW
W ciągu 8 lat uzyskamy 9-10GW, w ciągu kolejnych 7 lat kolejne 15-20GW.