Znaleźli sposób na suszę. Gmina wykorzystała do tego kanał Wieprz-Krzna
Dobry pomysł walki ze skutkami suszy zastosowano w gminie Drelów. Do nawadniania gruntów użytkowanych rolniczo wykorzystano system rowów melioracyjnych. Zasila je woda z kanału Wieprz-Krzna.
Noxgate z- #
- #
- #
- #
- 85
- Odpowiedz
Komentarze (85)
najlepsze
Jeszcze lepiej, zasilać system nawadniania pól z okolicznych rzek, poprzez system pomp w wodę, która zamiast zostać na tych polach, została skierowana do tych rzek poprzez instalację stworzone przez człowieka.
Oho, temat suszy i kolejny komentarz o tych złych rolnikach.
To o czym piszesz to głównie domena lat 70 i 80, kiedy to na masową skalę meliorowano i "sterylizowano" pola. Obecnie trend się odwraca, no i świadomość ludzi się zmienia na lepsze.
Trudno wymagać od rolników, żeby naprawili po pierwsze r--------l, jaki pozostawił po sobie PRL a po drugie zaniedbania wszystkich rządów od początku lat 90.
Czego w zakresie gospodarowania wodami się nie dotknąć, to łatwo dostać kilka
@siepan: to jest pewne, w Polsce budowa piramidy bez dotacji unijnej skończyłaby się na powołaniu spółki i prezesa do spraw znalezienia działki pod budowę.
Wpływ kanału Wieprz-Krzna na środowisko naturalne Polesia Lubelskiego jest wybitnie szkodliwy. Oblicza się, iż kanał reguluje stosunki wodne na ok. 40 tys. ha gruntów ornych i ok. 80 tys. ha użytków zielonych. Są to jednak dane pochodzące z lat 60. i 70.[4] Szkody wyrządzane przez zachwianie stosunków wodnych mogą więc obejmować znacznie większy obszar. Wykopanie kanału spowodowało przesuszenie gruntów w pobliżu kanału, murszenie torfów, degradację i erozję gleb, zanik wielu
Zanim dojdziemy do Mezopotamii, tego kraju już nie będzie na mapie.