Margherita, najbardziej klasyczny włoski wypiek, prawdziwa tak wygląda, jako ser daje się prawdziwą mozzarelle, i to właśnie w kostkach, a nie nap%%$@%!one góra sera jak u nas. Poza tym u nas margherita to dla studenciaków po 5 zł w tygodniu w tleplacku, nie ma absolutnie nic wspólnego z tą oryginalną włoską. 3 kolory, jak flaga włoska.
@Kick_Ass: No i trzeba powiedzieć czemu w kolorach flagi! Bo pewnego razu do Neapolu przyjechać miała królowa Włoch z mężem. Lokalny piekarz Raffaele Esposito z tej okazji wymyślił placek z pomidorami, mozzarellą i bazylią, aby uczcić to wydarzenie, a Margherita to nic innego jak imię wcześniej wspomnianej królowej.
Tak powinno być, jak widze jak potem niektorzy wala keczup lub czosnkowy, to rece opadaja. Najlepsza pizze jadlem w Inowrocławiu u Włocha. Jak ktos prosi o keczup to zabija na miejscu.
@BP111: tego samego własciciela co prowincjii, fajne czasy, robilismy im pizze oni dawali nam kebaby, a tuż za rogiem bardzo dobra lodziarnia i też chetnie dziewczyny robiły lody za troche ciepłego jedzonka ( ͡°͜ʖ͡°)
Wiele osób się zastanawia, no dobra, ale jak zrobić takie super ciasto na pizzę? Tu nie podali proporcji. Oto opakowanie włoskiej mąki typ 0 z której tradycyjnie wypieka się włoską pizzę. Na opakowaniu dokładny przepis. Jak ktoś ogarnia włoski, niech przetłumaczy, ale proporcje każdy sobie jest w stanie wyciągnąć.
@mike78: A tak wygląda opakowanie tejże mąki z przodu. Prawdopodobnie można w Polsce też ją dostać, ta przyjechała z Włoch. Może ktoś wie, jaka polska mąka jest najbliższym odpowiednikiem włoskiego typu 0?
@Dzemus: i co z tego skoro później w tej pizzeri pizza lepiej smakuje niż domowa na prawdziwym serze mozarella. Od lat robię pizze w domu eksperymentuje z przepisami, ale choćby była bardzo zajebista nie wyjdzie jak w pizzerii.
Komentarze (141)
najlepsze
Takie tam #coolstorytroche ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak powinno być, jak widze jak potem niektorzy wala keczup lub czosnkowy, to rece opadaja. Najlepsza pizze jadlem w Inowrocławiu u Włocha. Jak ktos prosi o keczup to zabija na miejscu.
- 450g mąki (405 i 550 na pół)
- woda w temperaturze pokojowej 250ml (żadne podgrzewanie),
- 2g dobrych drożdzy piekarniczych (ja stosuję te z Biowinu - można kupić paczki 100g/500g na Allegro, albo w sklepie internetowym firmowym).
- 5g