Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko179
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
  • Wykop.pl
  • Ciekawostki

    Ciekawostki
  • Rozrywka

    Rozrywka
  • Sport

    Sport
  • Motoryzacja

    Motoryzacja
  • Technologia

    Technologia
  • Informacje

    Informacje
  • Gospodarka

    Gospodarka
  • Podróże

    Podróże

Dostosuj Wykop do siebie

Wybierz treści, które Cię interesują
i zapisz jako Własną kategorię.

To Znalezisko jest w archiwum

322

Mapa Wydatków i Mapa Zatrudnienia 2013

Mapa Wydatków i Mapa Zatrudnienia 2013

Chcesz wiedzieć na co idą Twoje podatki? Gdzie marnowane są pieniądze? Z jakich elementów składa się państwo? Pomóż nam stworzyć Mapę Wydatków!

frepublikanska
frepublikanska
z
odpalprojekt.pl
dodany: 18.08.2014, 12:22:56
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • 38
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (38)

najlepsze

m.....-
m.....-
konto usunięte 18.08.2014, 15:08:24
  • 26
@frepublikanska A czy można liczyć na symulację zbilansowania przychodów i wydatków budżetu po zlikwidowaniu PIT i obniżeniu innych podatków. Politycy nie mają na takie rzeczy czasu bo są zajęci tworzeniem struktur terenowych. Więc to chyba idealne zadanie dla think tanku. Czy to jest wykonalne?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 15:17:54 via iOS
  • 41
@marcin-: tak, to świetny pomysł. Wrzucamy do listy todo:)
Promozet1
Promozet1
18.08.2014, 16:29:16
  • 0
@frepublikanska: Myślę ze tak. Warto sprawdzić czy Vat wystarczy by zastąpić inne daniny oraz zabezpieczyć spłatę emerytur.
kficzol
kficzol
18.08.2014, 12:55:35
  • 24
Gorąco zachęcam do wykopywania i wsparcia choćby najdrobniejszą sumą działań Fundacji Republikańskiej. Z jej dotychczasowego dorobku - raportów, map, analiz i propozycji legislacyjnych - korzysta wiele ugrupowań politycznych, instytucji publicznych ale też i zwykłych Polaków zainteresowanych losem swojego kraju. Nie bądźmy obojętni, dorzućmy się do chwalebnego dzieła! Ja już swoje zrobiłem, czas na wykopowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Creder
Creder
18.08.2014, 14:08:30
  • 29
@Fenxo: śmiechy śmiechami, ale akurat Fundacja Republikańska odwala kawał dobrej roboty i robi bardzo solidne raporty
pilot
pilot
18.08.2014, 16:41:32
  • 1
@kficzol: A czy te ugrupowania polityczne płacą za te raporty? Czy to działa na zasadzie, że prosisz nas o dotację a politycy i inne instytucje korzystają z tego bezpłatnie?
frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 13:59:44
  • 12
Tak, to oficjalne konto, można zweryfikować dzwoniąc do biura prasowego, tel na stronie fundacji
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 14:06:58
  • 13
@SirBlake: to nasz pierwszy raz na wykopie;) ok dzięki za rady
SirBlake
SirBlake
18.08.2014, 14:05:23
  • 0
@frepublikanska: Używajcie opcji "odpowiedz". W celu weryfikacji konta musicie napisać do administracji :)
frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 18:46:35
  • 5
BTW, jakby kto nas szukał to jesteśmy też tutaj;) https://www.facebook.com/fundacja.republikanska
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bord
Bord
Bord
18.08.2014, 17:03:03
  • 4
Nie żebym się czepiał, ale te 70% Polaków zarabia mniej od przeciętnego urzędnika, to porównywanie mediany do średniej..

To tak jakby powiedzieć 60% polaków zarabia mniej niż przeciętny polak...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tommek77
tommek77
tommek77
18.08.2014, 18:04:29
  • 0
@Bord: Bo to wyliczenia pod tezę. W urzędach zarobki zawyża kadra kierownicza, i później w średniej wychodzą takie kwoty.
erbo
erbo
erbo
18.08.2014, 14:45:56
  • 2
@frepublikanska a macie może analizę co składa się na te 86 mld dochodów niepodatkowych ?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 14:51:40
  • 14
@erbo: np. dochody ze spółek z udziałem skarbu państwa, dywidendy, dochody z prywatyzacji, ze sprzedaży mienia, dochody ze sprzedaży zapasów i nadwyżek, odszkodowania na rzecz skarbu państwa...
frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 15:19:14 via iOS
  • 9
@erbo: postaram sie odszukać takie zestawienie i podrzucić tu
Promozet1
Promozet1
18.08.2014, 16:38:07
  • 1
Da sie przeznaczyć dowolna kwotę? Czy trzeba dac 3 dychy? @frepublikanska
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 16:42:49 via iOS
  • 6
@Promozet1: można dowolna kwotę na nasze konto wpłacić, z dopiskiem mapa wydatków 2013, ale poprzez stronę najmniej 30. Wpłaty poza stroną niestety nie będą się pokazywały w diagramie. Btw za każdą wpłatę przez stronę jest nagroda:)
frepublikanska
frepublikanska
Autor
21.08.2014, 18:15:57
  • 0
Drodzy, udało nam się dzieki wam zebrać już 8% środków na mapę! Czy do piątku damy radę 10%? #mapawydatkow #ekonomia #pieniadze #ciekawostki To jak towarzysze? Pomożecie;)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CzystaMaestria
CzystaMaestria
19.08.2014, 00:46:42
  • 0
Na jaka partie glosujecie zeby zmienić ten patologiczny stan rzeczy i kondycjj Polski?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

michalsol
michalsol
michalsol
18.08.2014, 21:35:48
  • 0
@frepublikanska, z tego co rozumiem, mapa wydatków zawiera tylko wydatki budżetu państwa (bez jednostek samorządowych, wojewódz, powiatów, gmin)?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 22:02:10
  • 6
@michalsol: Tak, taką mapę trzeba by było zrobić dla każdego samorządu osobno i dopiero potem zsumować. To olbrzymia robota. Stowarzyszenie "Republikanie" robi mapy wydatków poszczególnych miast i gmin, gdzie znajdują się Kluby Republikańskie.
frepublikanska
frepublikanska
Autor
18.08.2014, 22:15:26
  • 4
@michalsol: nie ma czegoś takiego jak ogólnie pojęty budżet:) Jest budżet państwa i osobne budżety JST. One są niezależne od siebie, a zazębiają się tylko tam, gdzie państwo zleca jakieś swoje zadanie samorządom - wtedy z własnej kasy dosypuje do ich budżetów, np. niektóre zadania z pomocy społecznej.
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Papież Franciszek nie żyje
Papież Franciszek nie żyje
5901
Nowe wieści w sprawie Sebastiana Majtczaka. Prokuratura umarza dwa ważne śledztw
Nowe wieści w sprawie Sebastiana Majtczaka. Prokuratura umarza dwa ważne śledztw
4378
Uważajcie na tych ludzi!
Uważajcie na tych ludzi!
3529
Wspieraliście Paluszki Beskidzkie? Teraz wam dziękują
Wspieraliście Paluszki Beskidzkie? Teraz wam dziękują
3263
299 km/h przez miasto i uniewinniony przez prokurature
299 km/h przez miasto i uniewinniony przez prokurature
2866
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #europa
  • #prawo
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #swiat
  • #4konserwy
  • #historia
  • #heheszki
  • #policja
  • #usa
  • #warszawa
  • #niemcy
  • #neuropa

Wykop © 2005-2025

  • Nowy Wykop
  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Wykop.pl