Wpis z mikrobloga

Jakie jest Wasze zdanie na temat pełnoziarnistego pieczywa?

Nie jestem dietetykiem, ale osobiście uważam, że to ściema. Bo dodanie trochę składników, które nie zostaną strawione, wcale nie wpływa na to jak organizm poradzi sobie ze strawną częścią buły. Węglowodany, to węglowodany - są łatwo przyswajalne, łatwo od nich utyć i to niezależnie czy zmieszamy je z błonnikiem, czy też nie.

Gdy zawiniemy cukierek w liść sałaty, to ten nagle nie stanie się zdrowym produktem dietetycznym. C'nie?

#pytanie #jedzenie #zdrowie #kuchnia #fitness
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Max_Koluszky: Odpowiednie spożycie błonnika promuje poprawną florę bakteryjną układu pokarmowego co w konsekwencji przekłada się między innymi na odpowiednią insulinowrażliwość.
  • Odpowiedz
Przed chwilą wrzucałem w innym wpisie słowa Layna Nortona, którego spokojnie można uważać za dobre źródło:

I recommend no more than 60g fiber per day, and maybe up to 80g per day if your carb intake is super high (over 500g per day). I recommend a minimum of 20g per day."
  • Odpowiedz
Gdy zawiniemy cukierek w liść sałaty, to ten nagle nie stanie się zdrowym produktem dietetycznym. C'nie?


@pepone: ktokolwiek liczy spożycie błonnika? Dla mnie dobrym wyznacznikiem jest jakość kupy po posiedzeniu na tronie. Jak cokolwiek odbiega od normy, dorzucam więcej warzyw i owoców (chleba nie jadam) i jest zajebiście.
  • Odpowiedz