Wpis z mikrobloga

@Nobody: Dzień dobry będzie spoko. Nie ma co się spinać za bardzo, nawet "witam" by przeszło moim zdaniem spokojnie. Prowadząc zajęcia raczej dostają wiele maili, więc wątpię, by tak bardzo zwracali uwagę na samą formę rozpoczęcia. Luzik.
Dzień dobry będzie spoko. Nie ma co się spinać za bardzo, nawet "witam" by przeszło moim zdaniem spokojnie


@Oleksy1: Wszystko zależy od tego jaka jest owa osoba. Jeden powie ci "mówcie mi cześć", drugi obrazi się o byle co.
@Nobody: Myślę, że "Szanowny Panie" nie jest przesadzone. Jeżeli jednak nadal masz uczucie przesady to "Dzień dobry".

@Oleksy1: Bardzo odradzam Ci formę "witam". Niektórzy zwracają na to uwagę. Nie jest to forma właściwa. To, że studenci tak piszą to żadne wytłumaczenie bo pewnie i błędy ortograficzne się zdarzają, a myślę, że jesteśmy zgodni, że nie wypada by się w takiej wiadomości znalazły.
@Oleksy1: Ale jak się człowiek raz zepnie i ustali co wypada, a co nie, to problem na resztę życia już odpada, bo pozostałe sytuacje będą powtórzeniem schematu. Gorzej, gdy ktoś właśnie stwierdzi, że nie należy się przejmować i pisze jak popadnie. Nie ma przy tym świadomości jak odbierają go inni.