Wpis z mikrobloga

Panowie elektronicy - w jaki sposób zabieracie się do analizowania układu analogowego, nie aż tak bardzo skomplikowanego?

W momencie, kiedy elementów jest sporo, ciężko się połapać jak to powinno działać i jak to wszystko ogarnąć. W przykładzie taki schemacik w załączniku. Jak zabrać się za analizę?

#elektronika
xmaniox - Panowie elektronicy - w jaki sposób zabieracie się do analizowania układu a...

źródło: comment_uCGRGN5CeAaVdwrdMjFbT7mlMOeVBORt.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xmaniox: między innymi dlatego, że w przeszłości nikt nie prowadził zajęć na których tłumaczył działanie prostych układów, teraz unikam analogówki kiedy to tylko możliwe...:(
  • Odpowiedz
@Kid_A: fajny artykuł, ale nie tłumaczy w jaki sposób analizować schematy. Ja mniej więcej rozumiem działanie tego powyższego układu, ale tak jak napisałem - mniej więcej.
  • Odpowiedz
@Kid_A: A jesteś w stanie mi powiedzieć, czy dobrze myślę, że ten drugi generator (po prawej) jest po to, żeby zapalać czerwoną diodę z jakąś tam określoną częstotliwością? Bo w momencie przewodzenia T2 zapala nam się dioda zielona i zasilanie idzie na prawy generator. Ten zaś powoduje właśnie zapalanie czerwonej diody z różną częstotliwością. Dobrze myślę?
  • Odpowiedz